trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2520 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:00:22 am »
no właśnie, to jest fajne, że po prostu chce się przeczytać ten komiks znowu, ale:
http://thorgalverse.blogspot.com/2017/12/thorgal-bez-xaviera-dorisona_11.html

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2521 dnia: Grudzień 11, 2017, 10:02:18 am »
Oj, to bardzo zła wiadomość...

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2522 dnia: Grudzień 11, 2017, 12:28:34 pm »
No bardzo jestem ciekaw kto podjął taką decyzję i czemu akurat to Yann w jakimś wywiadzie ją podaje. Czyli co, do najbliższego numeru Kriss i Thorgala muszą szukać nowego scenarzysty?

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2523 dnia: Grudzień 11, 2017, 01:54:13 pm »
Czyli co, do najbliższego numeru Kriss i Thorgala muszą szukać nowego scenarzysty?

tu się nic nie dzieje "na szybko",
scenariusz 8 albumu Kriss już dawno jest napisany, komiks wyjdzie za rok
a Rosiński już od dawna rysuje 36 album Thorgala, tylko nie do scenariusza Dorisona

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2524 dnia: Grudzień 11, 2017, 02:27:14 pm »
No to do czyjego scenariusza jesli można spytać?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2525 dnia: Grudzień 11, 2017, 03:15:28 pm »
Chyba gdyby to było wiadome, to by podano to wiadomości publiczności.

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2526 dnia: Grudzień 11, 2017, 03:22:41 pm »
Chyba gdyby to było wiadome, to by podano to wiadomości publiczności.
Wzmacniam

Offline chmiel

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2527 dnia: Grudzień 12, 2017, 07:39:47 am »
Ha ha ha. A nie mówiłem/pisałem kilka stron temu? :D Wiedziałem, że Dorison nie będzie dawał sobą pomiatać. Ma własną ustaloną markę - po co mu przepychanki z Rosińskimi? A to nie ta liczba stron, nie ta liczba kadrów itd. Niesmaczne, że po tylu latach pan Grzegorz traktuje scenarzystów jako mało istotnych współpracowników (daje się to odczuć w wywiadach).

Najlepiej gdyby scenariusze pisał Strażnik Klu...Kasy - Piotr.

Offline rzem

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2528 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:42:52 am »
Mnie bardzo mocno zaskoczyła i zasmuciła ta informacja. Natura nie znosi próżni: będzie miał Dorison czas na inne projekty, tyle przecież serii jest otwartych.
Tak, to ciekawe, co stało u podstaw takich decyzji, ale może nie warto spekulować.
Może przesadzam, ale w tym momencie wieszczę serii kolejny zjazd.

Offline eduardo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2529 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:24:46 pm »
po co mu przepychanki z Rosińskimi? A to nie ta liczba stron, nie ta liczba kadrów itd. Niesmaczne, że po tylu latach pan Grzegorz traktuje scenarzystów jako mało istotnych współpracowników (daje się to odczuć w wywiadach).
Czy nie jest aby tak, że Rosiński to nie wyjątek pod tym względem, kiedy weźmiemy pod uwagę chociażby współczesny komiks polski i niektórych twórców? :-) O łódzkim Festiwalu nie wspominając. Tyle że Rosińskiego broni wiek, rutyna, przyzwyczajenie do tytułu i jego formy oraz - jakby nie patrzeć - ranga/ status nazwiska... Poza tym nie zapominajmy, że jest związany z serią emocjonalnie - rysuje ją już spory kawał czasu, więc dla niego wolta kilka stron więcej od utartej i niedoskonałej formuły czterdziestu sześciu stron jawi się z pewnością jako zalążek prawdziwego Armagedonu. Może dlatego Dorison wyleciał? :-)
Szkoda, wielka szkoda, bo zaczęło się robić obiecująco, a teraz nie pozostaje mi nic innego jak dopisać się do złych wróżbitów: powrót jakości "ery Sente" przed nami!

Offline Thomas29Needles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2530 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:35:32 pm »
A może nowym scenarzystą został Alan Moore i przetasuje ten nudny, thorgalowy światek jak ta lala ;)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2531 dnia: Grudzień 12, 2017, 08:50:02 pm »
Moore na pewno na warsztat wziąłby Manthora :)

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2532 dnia: Grudzień 12, 2017, 09:34:07 pm »
Szkoda że jest to informacja bez autoryzacji. Nie wiem czym kierował się Yann, kiedy "niechcący" podał tę informację. Od jakiegoś czasu jestem zdania iż jednym z jego celów jest sianie chaosu w świecie Thorgala. Nie będę też oryginalny jeśli powiem, że kieruje mną już tylko sentyment przy zakupie nowych albumów.
Z względu na brak szczegółów, nie jestem pewien co dokładnie jest przyczyną rozstania z Dorisonem, ale od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że w tym całym bałaganie pogubiła się spółka Rosiński & syn, choć w głównej mierze za taki stan rzeczy odpowiadają.
Pozostaje mieć nadzieję, że głównym scenarzystą nie będzie jednak Yann, a cała sprawa z biegiem czasu zostanie sensownie wyjaśniona.

JanT

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2533 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:26:02 pm »
A może nowym scenarzystą został Alan Moore i przetasuje ten nudny, thorgalowy światek jak ta lala :wink:
Albo Millar  :biggrin: Ciekawe jakby to zrobił ktoś piszący scenariusze amerykańskie.

Offline chmiel

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2534 dnia: Grudzień 13, 2017, 07:01:28 am »
Podobno wydawnictwo Lombard zaangażowało Jossa Whedona. Whedon znany z pracy nad m.in. "Astonishing X-Men" poprawił już scenariusz Dorisona - przestało być mrocznie, jest śmieszniej, a w końcówce albumu asgardzki odkurzacz wciąga badguya.