Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981442 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2475 dnia: Listopad 09, 2017, 10:24:29 pm »
Jak się nie ma pomysłu jak czytać - najlepiej czytać w kolejności wydania.

Offline Jaxx

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2476 dnia: Listopad 09, 2017, 10:50:12 pm »
pytanko: po przeczytaniu wszystkich dotychczasowych tomów głównej serii w jakiej kolejności czytać serie poboczne (mam wszystkie dotychczas wydane tomy)?

"Młodzieńcze lata" możesz czytać jednym ciągiem po kolei - nie przenikają się z niczym z głównej serii, a jedynie do niej nawiązują (niestety, nie zawsze zachowują spójność).
"Louve" - o ile dobrze pamiętam, są tylko wspominki o wydarzeniach głównej serii, więc jak masz ją za sobą, to również możesz czytać po kolei.
"Kriss" - przenika się z główną serią, ale jeżeli już przeczytałeś "Szkarłatny Płomień", to w zasadzie nie ma to już znaczenia (za to wyjaśni Ci się kilka rzeczy), więc jak wyżej - czytaj po kolei.

Nie ma znaczenia, którą z serii pobocznych weźmiesz najpierw.



 

Offline bld

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2477 dnia: Listopad 09, 2017, 10:57:56 pm »
dzięki za odpowiedzi Panowie :)

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2478 dnia: Listopad 10, 2017, 11:27:10 am »
Trochę z opóźnieniem ale w końcu przebrnąłem przez album NIDHOGG. Niestety ilość nagromadzonych tu elfów, bogów, czarodziejów, i innych bajkowych stworzeń, oraz płytkość scenariusza (właściwie wszystko się może zdarzyć, a Louve nie musi nic robić żeby i tak dojść do celu) powoduje, że jest to niestety bardzo słabe czytadło z napisem Thorgal na okładce. Jedyny plus to fajna okładka Rosińskiego.

Offline SawiK

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2479 dnia: Listopad 10, 2017, 03:19:18 pm »
Dajcie jakiegoś linka do przykładowych plansz Thorgal 40Lat, z góry dziękuje  :)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2481 dnia: Listopad 10, 2017, 04:23:24 pm »
A chodzą gdzieś słuchy odnośnie nakładu? Z tym zakupem należy się chyba śpieszyć.

Offline mappy

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2482 dnia: Listopad 10, 2017, 05:12:38 pm »
Nie było informacji o nakładzie.
W większości dyskontów jest w zapowiedziach więc tragedii nie powinno być z zakupem. Myślę, że coś podobnego jak Monografia, którą można jeszcze kupić. Z drugiej strony raczej nie wpadną z pomysłem jak suplement do Hugo.

szulig

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2483 dnia: Listopad 10, 2017, 05:16:51 pm »
Nie było informacji o nakładzie.

Była informacja o nakładzie podczas wystąpienia TK w Łodzi. Oczywiście nie było informacji o konkretnej liczbie ale TK powiedział ze nie bedzie tego duzo

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2484 dnia: Listopad 10, 2017, 05:39:32 pm »
No właśnie z tego powodu pytam, bo nakład artbooka miał być limitowany.

Offline szuwarek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2485 dnia: Listopad 10, 2017, 11:50:25 pm »
Raczej spodziewam się mniejszego nakładu niż Monografii. Wnioskując po wypowiedziach tłumaczę sobie, że Egmont/Kołodziejczak był nieco/albo bardziej zawiedziony sprzedażą Monografii, którą uważali swego czasu za pewny hit, ale tak się nie stało. W związku z tym postanowili wydać Artbooka w nakładzie znacząco mniejszym. Pytanie co to tak naprawdę oznacza w przypadku Egmontu jest otwarte...

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2486 dnia: Listopad 11, 2017, 11:17:52 am »
Ja wiem jedno, na pewno nie kupię tego Artbooka w Merlinie, bo pewnie znowu nie dostaną tak jak Obcego i potem zwrócą kasę. Kupię go sobie w jakimś porządnym sklepie.

Offline szuwarek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2487 dnia: Listopad 11, 2017, 01:09:05 pm »
Ja wiem jedno, na pewno nie kupię tego Artbooka w Merlinie, bo pewnie znowu nie dostaną tak jak Obcego i potem zwrócą kasę. Kupię go sobie w jakimś porządnym sklepie.
Pomijam praktyki Merlina z anulowaniem zamówień, ale Obcego przecież nikt nie dostał na razie. Tyle, że w Merlinie po przesunięciu premiery zdjęli możliwość zamawiania go. Artbooka wydaje akurat Egmont, który nie powinien mieć problemu z dotrzymaniem terminu premiery. Ja w każdym razie zamówiłem go w Merlinie i nie wydaje mi się, żebym znalazł go gdzieś taniej.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2488 dnia: Listopad 14, 2017, 04:26:27 pm »
Plansze z Artbooka
https://www.facebook.com/lelombardbd/photos/pcb.10154947065226288/10154947063196288/?type=3&theater

Wygląda super, no mam tylko nadzieję, że tu czerń będzie czarna...

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2489 dnia: Listopad 14, 2017, 04:29:35 pm »
Na zdjęciach to wygląda fantastycznie. Egmont musi go wydać w standardzie na jaki Thorgal zasługuje.

 

anything