Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2385 dnia: Październik 06, 2017, 03:59:16 pm »
Zdradzona Czarodziejka/Wyspa Lodowych Mórz

Uwielbiam zimową scenerię w komiksach, dlatego pierwsza przygoda Thorgala sprawiła mi dużą przyjemność. Van Hamme z biegu wprowadza czytelników w sam środek wydarzeń, dzięki czemu od początku wywołuje efekt żywego zainteresowania losami głównego bohatera. Płynnie napisana historia powoduje, że następny tom ma się ochotę wchłonąć tuż po lekturze poprzedniego. Grzegorz Rosiński niezwykle uroczo rysuje postacie damskie, naszło mnie takie skojarzenie z Barbarellą (którą od pewnego czasu muszę zamówić :wink: ). Na uwagę zasługuje również postać Władcy, która prezentuje się złowieszczo i efektownie. Wieczorem zabiorę się za lekturę kolejnych tomów.


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2386 dnia: Październik 06, 2017, 07:16:05 pm »
Normalnie wehikul czasu - az naszly mnie klimaty dziecinstwa, gdy robilem sobie posiedzenia na czytanie kolejnych odcinkow w Relaksie.

szulig

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2387 dnia: Październik 06, 2017, 07:53:58 pm »
Zdradzona Czarodziejka/Wyspa Lodowych Mórz

Uwielbiam zimową scenerię w komiksach, dlatego pierwsza przygoda Thorgala sprawiła mi dużą przyjemność. Van Hamme z biegu wprowadza czytelników w sam środek wydarzeń, dzięki czemu od początku wywołuje efekt żywego zainteresowania losami głównego bohatera. Płynnie napisana historia powoduje, że następny tom ma się ochotę wchłonąć tuż po lekturze poprzedniego. Grzegorz Rosiński niezwykle uroczo rysuje postacie damskie, naszło mnie takie skojarzenie z Barbarellą (którą od pewnego czasu muszę zamówić :wink: ). Na uwagę zasługuje również postać Władcy, która prezentuje się złowieszczo i efektownie. Wieczorem zabiorę się za lekturę kolejnych tomów.

jakze tobie zazdroszcze ze te dobroci jeszcze przed tobą....

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2388 dnia: Październik 06, 2017, 08:11:55 pm »
zawsze ciekawie jest poznać opinię czytelnika, który odkrywa serię na świeżo
KIBICUJĘ :)

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2389 dnia: Październik 06, 2017, 08:50:30 pm »
Trzej starcy z kraju Aran

Kolejny bardzo udany scenariusz z niebanalną intrygą. Thorgal nie ma łatwo, ale daje sobie radę z przeciwnościami losu. Kilka zabiegów fabularnych dało efekt zaskoczenia, bardzo przypadła mi do gustu scena ze wspinaczką do zamku (pomysłowe :wink: ). W tym albumie pojawiają się mocno wyraziste postacie (karzeł czy jeden z przeciwników głównego bohatera w konkurencjach).

Czarna Galera

Niezwykle intrygujący scenariusz z kilkoma mocnymi scenami. Thorgal policzkujący dziewczynę czy kopnięcie przez żołnierza ciężarnej Aaricii musiały trzydzieści lat temu wywołać małe kontrowersje. Czarna galera posiada spory ładunek emocjonalny i sporo zwrotów akcji. Thorgal w tym albumie kilka razy ociera się o śmierć, co chyba staje się stałym elementem serii. Ogólnie najlepsze określenie fabuły to akcja akcja i jeszcze raz akcja. Z premedytacją nie piszę o Grzegorzu Rosińskim, ponieważ w każdym tomie jest to stała jakość.

zawsze ciekawie jest poznać opinię czytelnika, który odkrywa serię na świeżo
KIBICUJĘ :smile:

Dzięki :smile: Do tej pory byłem na bieżąco tylko z Młodzieńczymi latami, a teraz po lekturze czterech tomów głównej serii jestem zachwycony.

Offline Koro

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2390 dnia: Październik 06, 2017, 09:01:51 pm »
Thorgale twarde w Merlinie poniżej 17zł za sztukę i mniej. Ja bym wymienił jak tylko trzy :wink:

Skąd można dostać taką cenę w Merlinie?

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2391 dnia: Październik 06, 2017, 09:24:44 pm »
Skąd można dostać taką cenę w Merlinie?

Po raz tysięczny :smile: Płacisz masterpassem i masz rabat 10 zł od zamówienie za minimum 24,99 (już po rabacie).

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2392 dnia: Październik 06, 2017, 09:40:33 pm »
Kurde Itachi, swoją relacją skłoniłeś mnie w końcu do rozpoczęcia odbudowy kolekcji Thorgala. I teraz dzieci nie będą miały co jeść. Ale po co jeść, jak można czytać Thorgala. Niech się cieszą, ja w ich wieku nie czytałem. Bo go jeszcze wtedy w Polsce nie wydali.

A przy okazji - ma ktoś może pierwsze wydanie "Zdradzonej czarodziejki"? Bo coś mi się ubzdurało, że kosztował 16 000 (chociaż jak się zastanowię, to może raczej 1600), a teraz zapłaciłem w sumie niecałe 16 zł.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2393 dnia: Październik 06, 2017, 09:51:03 pm »
Cholera, jutro też zaczynam lekturę od początku. Gdyż teraz przed Itachim takie albumy, chcę być przy tym na bieżąco ;)

Offline Voitas

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2394 dnia: Październik 06, 2017, 10:00:08 pm »
Ja próbuję skompletować serię w miękkiej oprawie. Jest ciężko :) Wszędzie tylko twarda.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2395 dnia: Październik 06, 2017, 10:02:46 pm »
Itachi, dajesz dalej. Teraz dopiero się zacznie. Od Alinoe zapnij pasy . :smile:

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2396 dnia: Październik 06, 2017, 10:25:03 pm »
Ja próbuję skompletować serię w miękkiej oprawie. Jest ciężko :smile: Wszędzie tylko twarda.

Coś mi się zdaje, że Pan K gdzieś powiedział, że seria będzie utrzymywana tylko w twardej - na miękko wychodzą chyba tylko nowe numery.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2397 dnia: Październik 06, 2017, 10:59:31 pm »
Itachi, dajesz dalej. Teraz dopiero się zacznie. Od Alinoe zapnij pasy . :smile:

Haha,włączyłem trzeci bieg :smile:

Ponad krainą cieni

W tym albumie zaskoczyła mnie poruszona kwestia psychologii Thorgala. Do tej pory podziwialiśmy jego atletyczną sylwetkę, siłę fizyczną i spryt. W tym tomie Van Hamme stara się odpowiedzieć na pytanie jak poradziłby sobie główny bohater bez miłości swojego życia? Trzeba przyznać jest to obraz dramatyczny i wywołujący emocje. Cichą bohaterką jest Shaniah, której rola została popisowo rozpisana. Scena w której bierze odpowiedzialność za los Aricii i wypuszcza strzałę przerywającą nić życia jak się okazuje jej samej była niesamowitym pomysłem. Na końcu czytelnik odczuwa smutek po śmierci bohaterki, co w momencie jej poznania było nie do pomyślenia.

Upadek Brek Zarith

Finał sagi. Ponownie widać, że scenarzysta zaplanował te wydarzenia już od samego początku. Większość wątków pięknie się zamyka, otwierając od razu nowe wrota do kolejnych przygód. Thorgal w końcu odzyskuje swoją żonę i dziecko. Jednak nie przychodzi mu to łatwo ani przyjemnie. Grzegorz Rosiński zasługuje na słowa pochwały za dynamiczne kadry podczas krótkich starć i przedstawione odczucia na twarzach bohaterów. Thorgal na niektórych kadrach wygląda groźnie niczym bokser w ringu. Tak się zastanawiam, czy nie jest to pierwszy album, w którym Aricia w końcu zaczyna myśleć samodzielnie i podejmuje odważne decyzje sama?

Cholera, jutro też zaczynam lekturę od początku. Gdyż teraz przed Itachim takie albumy, chcę być przy tym na bieżąco :wink:

Miło mi, może zaraz zrobimy peleton? :smile:

Kurde Itachi, swoją relacją skłoniłeś mnie w końcu do rozpoczęcia odbudowy kolekcji Thorgala.

Trzymam kciuki. Dużo tomów musisz nadrobić? Ja zaczynałem praktycznie od zera, nie licząc trzech pierwszych tomów z kolekcji Hachette. Myślę, że gdyby ta kolekcja kosztowała 19,99 za tom to miałbym komplet na półce. Teraz podobna sytuacja może mieć miejsce z kolekcją Conana...
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2017, 11:02:34 pm wysłana przez Itachi »

Offline TePe

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2398 dnia: Październik 06, 2017, 11:19:41 pm »
Mi bardzo podobały się filmowo narysowane sceny typu: Zdradzona czarodziejka - Thorgal robi mieczem młyńca, Kraina lodu - Thorgal galopuje na koniu by dogonić porywaczy Aaricii (tagatam, tagatam), Trzej starcy - Thorgal skacze z wieży do jeziora bez dna, super narysowane.

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2399 dnia: Październik 06, 2017, 11:24:34 pm »
Trzymam kciuki. Dużo tomów musisz nadrobić? Ja zaczynałem praktycznie od zera, nie licząc trzech pierwszych tomów z kolekcji Hachette. Myślę, że gdyby ta kolekcja kosztowała 19,99 za tom to miałbym komplet na półce. Teraz podobna sytuacja może mieć miejsce z kolekcją Conana...

Wszystkie, bo te które miałem już dawno przepadły. Cena kolekcji Thorgala była dla mnie przesadzona - zwłaszcza jak za takie wydanie. Nie mam pojęcia dlaczego to jednak ruszyło.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

 

anything