trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981743 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sokratesik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2370 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:12:16 pm »
Itachi - dla mnie do tomu 28 Thorgal jest po prostu dobrym komiksem. Od 29 staje się sztuką. Oczywiście są lepsze i gorsze albumy zarówno 1-28, jak i potem. Są lepiej i gorzej narysowane kadry w albumach 1-28, są perełki, to samo 29-... Natomiast te choćby kilkanaście kadrów - perełek na album - szczególnie tych malowanych  robi różnicę jaką dzieli zwykły komiks od (gorszego lub lepszego), ale jednak dzieła sztuki.
Moja opinia jest tutaj raczej odosobniona... co niekoniecznie znaczy, że nie trafna. Najlepiej oceń sam  :wink:

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2371 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:13:55 pm »
Koniecznie domów jeszcze " Łucznicy".
Zobaczysz, niepożałujesz.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2372 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:16:26 pm »
Koniecznie domów jeszcze " Łucznicy".
Zobaczysz, niepożałujesz.

Panowie, mam pytanie bo jeśli chodzi o Thorgala to na bieżącą jestem tylko z serią poboczną "Młodzieńcze lata". Do tej pory miałem tylko trzy tomy z Hachette, ostatnio w ręce wpadł mi tom 14. Dzisiaj postanowiłem uzupełnić lukę i zamówiłem tomy 4-13.

Już zamówione. Jak paczki dojdą to będę miał całość do Wilczycy.

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2373 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:21:05 pm »
@Sokratesik
No może i te od 29 wzwyż są sztuka, ale na pewno nie scenopisarstwa. Tego się czytać nie da - fabuła i dialogi jak w polskim filmie. A komiks to jednak nie tylko obrazki. 

@Itachi
Masz część z Hachette, a cześć z Egmontu? Ja bym nie zdzierżył tej różnicy formatów.
I jak to zrobiłeś z tym 4,28 za tom?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2374 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:26:48 pm »
Masz część z Hachette, a cześć z Egmontu? Ja bym nie zdzierżył tej różnicy formatów.

Pierwsze trzy tomy mam z Hachette, od czwartego do szesnastego będę miał od Egmontu. Nie będę już dublował pierwszych pozycji, bo to bez sensu. Może wizualnie nie będzie to wyglądało tak jak powinno, ale w końcu będę miał okazję przeczytać większość część Thorgala.

I jak to zrobiłeś z tym 4,28 za tom?

W sobotę puściłem dwa kupony w buka. Udało się wygrać trochę gotówki to wygraną przeznaczyłem na uzupełnienie Thorgala. Całkowity przypadek, bo jeszcze tego dnia kompletnie tego nie planowałem.

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2375 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:31:02 pm »
A - to gratuluję.
Przy okazji - skoro jesteś na świeżo - te Thorgale które kupowałeś to w miękkiej czy twardej? Zdaje mi się, ze całość da się kupić tylko w twardej, ale może źle mi się zdaje.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2376 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:40:04 pm »
Wszystko w twardej oprawie.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2377 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:44:55 pm »
@Sokratesik
No może i te od 29 wzwyż są sztuka, ale na pewno nie scenopisarstwa. Tego się czytać nie da - fabuła i dialogi jak w polskim filmie.
To przez tego Yves'a Sante :evil: :evil: :evil:
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline mappy

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2378 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:45:18 pm »
Thorgale twarde w Merlinie poniżej 17zł za sztukę i mniej. Ja bym wymienił jak tylko trzy :wink:

Offline Sokratesik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2379 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:47:45 pm »
@Sokratesik
No może i te od 29 wzwyż są sztuka, ale na pewno nie scenopisarstwa. Tego się czytać nie da - fabuła i dialogi jak w polskim filmie. A komiks to jednak nie tylko obrazki. 
Hehe... Masz rację - wg mnie, że komiks to nie tylko obrazki. Ale w ogólnym pojęciu komiksu nie do końca - bo bywają komiksy nieme. Po prostu nie czytaj dymków w tych tomach i już możesz się rozkoszować pięknymi obrazkami  :biggrin:
A tak bardziej serio - dlatego napisałem, że lepsza lub gorsza  :wink: ale jednak sztuka. Fakt, że np. Łuczników, czy cykl Qa czytało mi się lepiej niż te najnowsze tomy - tu pewnie się zgadzamy. Ale ja jednak nie oceniam fabuły tomów od 29 aż tak źle jak Ty, choć pewne rozwiązania scenariuszowe też mnie nie przekonują.

Offline Sokratesik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2380 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:50:04 pm »
To przez tego Yves'a Sante :evil: :evil: :evil:
Ale 29 to jeszcze Van Hamme. To może tylko 29 będę uznawał za sztukę... Hmmm... Muszę to jeszcze przeanalizować  :wink:

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2381 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:53:44 pm »
Bardzo lubię sagę o Shaiganie. I łysą Aaricię i to, jak rozwiązała 'konflikt' w Klatce. Nigdy nie będę polecał kończyć przygody z Thorgalem na Wilczycy!

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2382 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:54:30 pm »
No dobra, może nie wszystkie są straszliwie złe, ale jednak to nie ta kategoria co wczesne tomy. Co więcej - jak dla mnie zmiana stylu przez Rosińskiego jeszcze dodatkowo akcentowała słabości tych tomów.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2383 dnia: Wrzesień 25, 2017, 09:27:25 pm »
Thorgale twarde w Merlinie poniżej 17zł za sztukę i mniej. Ja bym wymienił jak tylko trzy :wink:

Niby tylko, ale to kolejne 50 zł :wink: Na razie zostaję przy wydaniu Hachette.

Bardzo lubię sagę o Shaiganie. I łysą Aaricię i to, jak rozwiązała 'konflikt' w Klatce. Nigdy nie będę polecał kończyć przygody z Thorgalem na Wilczycy!

Spokojnie, jak dotrę do tomu 16 to wtedy będę myślał nad kolejnymi. Tak jak wspominałem wcześniej będę się starał na bieżącą recenzować tomy, które przeczytam.

Offline kenji

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2384 dnia: Wrzesień 25, 2017, 10:10:02 pm »
itachi - dobra decyzja:)


Recenzuj i pisz jak Ci się podoba. Thorgal to mój pierwszy komiks , przeczytałem niektóre tomy po 20-30 razy ( jak nie więcej) więc mam do niego specyficzne podejście. Ciekawy jestem opinii osoby która ma już wyrobione zdanie na temat komiksów ( generalnie) i czyta Thorgala po raz pierwszy.d


Miłej lektury

 

anything