trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2310 dnia: Luty 14, 2017, 01:37:19 pm »
kolekcja ma zbierać albumy 1-29 w 5 integralach

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2311 dnia: Luty 14, 2017, 02:01:25 pm »
No to rozumiem, że można chcieć wydać oryginalne cz-b plansze, sam może zakupię te integrale, ale po cholerę usuwać kolor w Photoshopie z komiksu, który nigdy nie był cz-b ??
Tiall, a może wiesz, czy oni będą na nowo skanować oryginalne cz-b plansze, czy kurcze będą jechać na kopiach albo jakiś starych skanach? Wydawanie tego w tej drugiej opcji jako powiększone ekskluzowne wydanie mija się z celem, pytanie tylko czy Rosiński nadal posiada oryginalne plansze do wszystkich albumów, bo chyba troche się rozeszło na aukcjach??

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2312 dnia: Luty 14, 2017, 03:55:44 pm »
No to rozumiem, że można chcieć wydać oryginalne cz-b plansze, sam może zakupię te integrale, ale po cholerę usuwać kolor w Photoshopie z komiksu, który nigdy nie był cz-b ??
mnie się wydaje, a wręcz jestem pewien, że ta "Ofiara" będzie w kolorze -- walorem intregrala jest również większy format

Cytuj
Tiall, a może wiesz, czy oni będą na nowo skanować oryginalne cz-b plansze, czy kurcze będą jechać na kopiach albo jakiś starych skanach?

wydawnictwo musi posiadać na tyle dobre materiały, że się decyduje na powiększony format
wątpię żeby mieli/mogli na nowo wszystko skanować, tym bardziej, że - jak sam zauważyłeś - wielu plansz sam autor nie ma

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2313 dnia: Luty 14, 2017, 04:21:26 pm »
swoją drogą pierwodruk Yansa w naszym kraju też był czarnobiały (w "Fantastyce").
nie był. najpierw Yansa zaprezentował polskim czytelnikom Świat Młodych. w Fantastyce dostaliśmy cały drugi album w odcinkach; pamiętam, że wrażenia wizualne były tak podłe, że -jak mawia słynny poeta- aż pękały oczy. na całościowy efekt, oprócz braku koloru, złożył się również fatalny papier, nie mniej beznadziejny druk.... no i z tego, co pamiętam, tłumacz też był ehem,,, nieprofesjonalny.
A ja prawdopodobnie sobie sprowadzę trzy pierwsze integrale takiego Thorgala, tak żeby mieć do Strażniczki kluczy, czyli ostatniego albumu, który uznaję. Świetna sprawa.
bardzo dobry pomysł. sądzę, że podobne albumy są dla wąskiego grona największych fanów, którzy i tak doskonale znają daną pozycję, i zapewne zakupią wydanie oryginalne... co oczywiście nie znaczy, że nie podobają mi się rysunki w czerni i bieli Rosińskiego z tamtych lat (patrz chociażby W służbie galaktycznej ep.4), w końcu zrzynał wówczas od najlepszych, i chwała mu za to!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2314 dnia: Luty 14, 2017, 07:39:43 pm »
Szczerze to ja bym oczekiwał czegoś takiego jak The Artist’s Edition Line wydawnictwa IDW, czyli duży format, skany oryginalnych plansz w cz-b gdzie widać nawet ręczne dopiski autorów ect. i masa dodatków. No zobaczymy jaką jakość zaprezentuje nam le Lombard, oby nie było to tylko nabijanie kasy.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2315 dnia: Marzec 23, 2017, 12:37:28 pm »

Offline weiter

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2316 dnia: Marzec 24, 2017, 09:21:49 am »
Mam prośbę.
Może ktoś napisać ile tomów będzie liczyć każda z trzech pobocznych serii?
Była taka informacja, ale nie zapisałem sobie i po prostu zapomniałem.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2317 dnia: Marzec 24, 2017, 10:22:28 am »
Lombard podaje liczbę tomów do momentu połączenia linii fabularnych z kolejnym albumem Thorgala, potem serie może będą kontynuowane, a więc:
Louve: 7 - ten jest ostatni
Kriss: 8 - jeszcze dwa
Młodość: ? - nie wyznaczono limitu

Offline weiter

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2318 dnia: Marzec 24, 2017, 10:25:55 am »
Dzięki za odpowiedź.
A masz może tę grafikę obrazującą jak to się układa chronologicznie?
Też chyba coś takiego było prezentowane.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2319 dnia: Marzec 24, 2017, 11:28:16 am »
zdjęcie z najnowszego komiksu:

JanT

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2320 dnia: Marzec 24, 2017, 12:23:52 pm »
Kriss ma być 8?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2321 dnia: Marzec 30, 2017, 08:06:44 pm »
Odnośnie integrali Thorgala w czerni i bieli.
Znalazłem prezentację (film) pierwszego tomu:
https://www.facebook.com/EditionsNiffle/videos/1904073316543997/

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2322 dnia: Marzec 30, 2017, 08:47:18 pm »
Wygląda fajnie, szkoda tylko, że na okładce mamy taki sobie kadr zamiast jakiegoś fajnego rysunku. Myślałem, że może Rosiński na tę okazję namaluje nowe okładki.

Offline gobender

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2323 dnia: Marzec 30, 2017, 08:56:03 pm »
Jeśli mam być szczery to wolę ten kadr niż jego malowanki.

A samo wydanie? Wow, miodzio. Format, design... mistrzyk! Jak będę miał jakieś nadwyżki to przytulę.

Offline pokia

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2324 dnia: Marzec 30, 2017, 09:57:42 pm »
Nie ma się co łudzić i czekać na rodzimą edycję. Jak ktoś jest fanem to można brać wydanie oryginalne, bo same historie są dobrze znane.