trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981986 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2205 dnia: Październik 05, 2016, 07:37:57 pm »
Serie poboczne to tak różnie bywało, ja tam bardziej liczę, że trzy letnie oczekiwanie zostanie osłodzone wyśmienitym albumem.

Offline rzem

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2206 dnia: Październik 05, 2016, 09:47:58 pm »
Zdziwiłem się, że to już trzy lata. W takim razie jakoś zadziwiająco dobrze wszystko pamiętam.
Dla mnie ten album to ostatnia szansa, jaką daję tej serii. Jeśli poziom historii spadnie jeszcze bardziej, to odstawię ją jako dla mnie zakończoną - niezależnie jakie twisty na koniec przygotowali autorzy.

Offline Funny

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2207 dnia: Październik 07, 2016, 08:22:45 am »
Zdziwiłem się, że to już trzy lata. W takim razie jakoś zadziwiająco dobrze wszystko pamiętam.
Dla mnie ten album to ostatnia szansa, jaką daję tej serii. Jeśli poziom historii spadnie jeszcze bardziej, to odstawię ją jako dla mnie zakończoną - niezależnie jakie twisty na koniec przygotowali autorzy.


 :biggrin:  I jak wyjdzie nowy album to go nie kupisz??  :biggrin:
Jakoś tego ńie widzę  :lol:

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2208 dnia: Październik 07, 2016, 08:55:14 am »
Sugerujesz, że przedostatni album serii Statek-Miecz miał niski poziom?

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2209 dnia: Październik 07, 2016, 08:56:54 am »
Z 35 albumem to nie wiem... Ale w 36 albumie połączą się serie Kriss i Louve i wiele nowych wątków, które powstały. Dla kogoś kto nie jest na bieżąco ze spin-off'ami może być ciężko się odnaleźć. Ale spokojnie 37 tom ma być nowym otwarciem serii  :roll: :roll: :roll:   

JanT

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2210 dnia: Październik 07, 2016, 10:00:49 am »
To nie kończą?  :shock:

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2211 dnia: Październik 07, 2016, 10:25:25 am »
Nowe otwarcie widzę właśnie tak, że w tym najnowszym tomie zakończą się wszystkie głupkowate wątki z magami i innymi debilami, a od następnego Thorgal będzie wracał do domu przez kolejne 10 albumów i będzie miał pojedyncze przygody jak w Statku mieczu czy Władcy gór. Mogą być też ewentualnie jakieś 2 dyptyki i 6 pojedynczych przygód. Ważne jest też to, żeby nie było żadnych stron o Aaricii i Louve oraz Jolanie i Kriss. Tamci mają swoje własne serie, niech zostawią Thorgala w spokoju.

Seria o Louve mi pasuje jako taka bajka/baśń z dziewczynką, jej małpką i krasnalami. Historie mogą być nawet mroczne. Jako osobny komiks te jej przygody z dinozaurami i wielkimi grzybami były nawet wporzo, ale jako część Thorgala, to już nie. Seria o Kriss też może być taka, że nieco podstarzała, ale nadal silna milf awanturnica ma pojedyncze przygody. Młody Thorgal robiony tak, że im więcej wikingów i ich zwyczajów, a mniej głupot, tym lepiej. Oczywiście to są wszystko pobożne życzenia, nie? Bo oni to nadal będą łączyć w jedno, żeby ludzie nie mieli wyboru i kupowali wszystko. Ja nie mam nic przeciwko czytaniu wszystkich tych serii. Ale wkurza mnie to, że to się wszystko przenika i wydarzenia z jakiegoś tam tomu Louve mają wpływ na Thorgala. To głupie. Chcę sobie wziąć do ręki 4 tomy Louve i poczytać sobie 4 baśniowe komiksy bez patrzenia się na jakieś uniwersum. Na razie to jest jak Marvel. Wielka Kolekcja Thorgala.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2212 dnia: Październik 07, 2016, 11:24:13 am »
Ale te spin-offy bardzo dobrze czyta się jako niezależne serie a przenikań jest jak na lekarstwo.  To nie Marvel.

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2213 dnia: Październik 08, 2016, 12:07:21 am »
No na przykład tajemnicza postać która pojawia się w jednym z tomów Louve, ale jej początków możemy doszukiwać się w jednym z tomów Młodzieńczych Lat, a być może niedługo ta postać przeniknie do serii głównej - no chyba że w 7 tomie Louve Yann tą postać uśmierci. Jeśli nie to mamy kolejnego ważnego bohatera sagi :P

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2214 dnia: Listopad 04, 2016, 11:18:51 am »

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2215 dnia: Listopad 04, 2016, 01:46:06 pm »
Plansze są spoko, ale esensja robi ranking Albumów z Thorgalem. Na razie nie ze wszystkim się zgadzam, ale spoko, że coś takiego powstaje.

Offline Eieo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2216 dnia: Listopad 05, 2016, 11:05:26 am »
Po lekturze Szkarłatnego ognia (przedpremierowo dostępnego w jednej z warszawskich księgarń komiksowych :smile: ). Scenariusz Dorisona jest nieco lepszy od "dzieł" Sente'a. Nowy autor stara się wybrnąć z fabularnych nieporozumień z poprzednich odcinków i
Spoiler: pokaż
na koniec tomu wyprowadza akcję z Bliskiego Wschodu. Widać, że wszystko zmierza ku "wielkiemu spotkaniu" z Kriss i Jolanem w kolejnym albumie
, choć nie trzeba było na to aż 51 plansz (Szkarłatny ogień jest mimo wszystko  przegadany). W tomie dużo się dzieje. Niestety echa banalności spod znaku Sente'a czasem się odzywają u Dorisona -
Spoiler: pokaż
pretensje Aniela o to, że ojciec nie okazywał mu uczuć, trącą telenowelą i tanim psychologizowaniem
(na szczęście Rosiński przejął ster na tej mieliźnie i swoimi ilustracjami dobrze oddał
Spoiler: pokaż
emocjonalne pogubienie głównego bohatera w reakcji na zarzuty syna
). Intrygi
Spoiler: pokaż
Salumy
też nie wydają się zbyt finezyjne
Spoiler: pokaż
(patrz: wymuszone samobójstwo Magona jako rzekome zabójstwo dokonane przez Thorgala czy podburzanie Aniela przeciwko ojcu
; cieszy zatem, że wątek
Spoiler: pokaż
romansu Thorgala z Salumą
ma szansę się skończyć i że Wiking
Spoiler: pokaż
wyraźnie otrząsa się z niesławnego zauroczenia
). Podobnie mało wiarygodna okazuje się reakcja bohaterów na wieść o tym, że
Spoiler: pokaż
Kriss żyje
. Dodatkowo Dorison
Spoiler: pokaż
zlikwidował kilka - zapewne według niego zbędnych dla dalszej narracji - postaci
(trzeba przyznać, że takiej dozy brutalności w Thorgalu nie było już dawno). Wydaje się jednak, że pójście nowego scenarzysty na fabularne "skróty" to cena za błędy Sente'a - nowy autor musiał je szybko naprawić w jednym tomie i trzeba mieć nadzieję, że od następnego albumu seria zyska na jakości. I jeszcze słowo o warstwie wizualnej: Rosiński poszedł o krok dalej i jeszcze bardziej się "rozmalował"; widać to zwłaszcza w bardzo bogatej warstwie kolorystycznej. Niektóre ilustracje zaskakują - np. niepozorny kadr z sumarycznie potraktowaną sylwetką
Spoiler: pokaż
wisielca
na s. 21 to w zasadzie "nie Rosiński".

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2217 dnia: Listopad 07, 2016, 08:24:10 am »
Możesz podać co to za księgarnia ?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2218 dnia: Listopad 07, 2016, 09:01:52 am »
Chyba nie ma to znaczenia, skoro premiera za dwa dni o nowy Thorgal będzie wszędzie.

Offline Eieo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2219 dnia: Listopad 07, 2016, 09:10:51 am »
Nie wiem, czy nie będzie to reklama, ale co tam:
Spoiler: pokaż
Centrum Komiksu w Alei Niepodległości.

 

anything