Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 992045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pshemko79

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2145 dnia: Marzec 02, 2016, 10:49:56 am »
Czekamy więc na odpowiedź pytań od absolutnie...
Ja nie czekam.


syn_gwiazd, rób swoje, powodzenia.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Kokosz

Thorgal - grafiki od Hachette
« Odpowiedź #2146 dnia: Marzec 02, 2016, 09:51:00 pm »
Przegladałem sobie dziś grafiki dołączane do albumów Hachette. Ilustracje są boskie i mega szacun że ukazały się u nas w takiej formie. Trochę kasy na nie poszło, ale warto.

Ale w beczce miodu może się znaleźć łyżka dziegciu. Przekopałem internet w poszukiwaniu ilustracji Rosińskiego, które NIE znalazły się w zbiorze, chociaż mogłyby. Wyniki poszukiwań poniżej, choć zapewne nie jest to kompletna lista. Thorgal pochylony nad córka Silvii czy Alinoe goniący Aaricię to arcydzieła! No i trochę żal, że ich nie ma... Do wielu albumów Hachette wybrało znacznie słabsze grafiki. No cóż...

Thorgal:



Sioban:



Hans:


Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2147 dnia: Marzec 02, 2016, 10:23:26 pm »
Większość jest świetna. Zabawna jest ta niebieska po prawej. Jeśli to Kriss, to coś nie wyszła. Ma twarz jak cebula.  :smile:

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2148 dnia: Marzec 03, 2016, 12:04:08 pm »
polska premiera "Berserków" za 6 tygodni, więc:
http://thorgalverse.blogspot.com/2016/03/plansza-z-berserkow.html

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2149 dnia: Marzec 30, 2016, 10:04:44 am »
na Thorgalverse przedpremierowo trzy plansze z polskiego wydania "Berserków":
http://thorgalverse.blogspot.com/2016/03/plansze-z-berserkow.html

Offline Eieo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2150 dnia: Maj 31, 2016, 05:26:23 pm »
Le Lombard udostępniło ilustrację na okładkę szóstego tomu "Louve", który ma się ukazać we wrześniu. Więcej: http://www.lelombard.com/actualites-news-bd/illustration-couverture-prochain-louve,4341.html



Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2151 dnia: Maj 31, 2016, 07:32:34 pm »
BARDZO intrygująca okładka.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline gobender

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2152 dnia: Maj 31, 2016, 09:15:01 pm »
Niestety też niezbyt dobra. Od bardzo długiego już czasu nie opuszcza mnie wrazenie, że Rosiński konsekwentnie cofa się w rozwoju.

Offline Funny

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2153 dnia: Maj 31, 2016, 09:33:40 pm »
Okładka jest niesamowita.
Bardzo mi się podoba.

Offline Sokratesik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2154 dnia: Maj 31, 2016, 10:31:26 pm »
Niestety też niezbyt dobra. Od bardzo długiego już czasu nie opuszcza mnie wrazenie, że Rosiński konsekwentnie cofa się w rozwoju.
Rosiński się rozwija, tylko Ty trzymasz się kurczowo tego co "już gdzieś widziałeś"  :wink: Ludzie tak mają, lubią melodie, które słyszeli; obrazki, które widzieli...  :lol:   
A bardziej na temat - bardzo ładna okładka  :smile:

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2155 dnia: Maj 31, 2016, 10:39:35 pm »
Ładna okładka. Seria też mi się podoba. Jakiś czas temu przeczytałem jednym ciągiem 1-5. Traktuję ją jako taką bajkę, a nie kontynuację Thorgala i dlatego fajnie wchodzi. Mała dziewczynka, mechaniczna sowa, jakieś misje do krainy z dinozaurami, gadająca małpa i te sprawy. Teraz widzę krasnale. Chętnie przeczytam. Tylko te kolory (w środku, a nie na okładce) bardziej mi pasowały Grazy.

Offline gobender

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2156 dnia: Czerwiec 01, 2016, 07:26:01 am »
Rosiński się rozwija, tylko Ty trzymasz się kurczowo tego co "już gdzieś widziałeś"  :wink: Ludzie tak mają, lubią melodie, które słyszeli; obrazki, które widzieli...  :lol:   
A bardziej na temat - bardzo ładna okładka  :smile:

Wręcz przeciwnie, zawsze szukałem nowych rzeczy i potrafię się nimi cieszyć, jednocześnie doceniając klasykę. Okładka jest bardzo słaba artystycznie. Zamiast fajnej konwencji malarskiej, mamy naciapany kolorami kiczyk. Niestety nie fajnie naciapany w np. impresjonistyczny sposób tylko po prostu naciapane bez ładu i składu. Nie ma kompozycji, nie ma kontrastów nie ma planów. Realistyczne okłzdki komiksów często cierają się o kicz i zazwyczaj to wręcz ich walor. Tu niestety nie.

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2157 dnia: Czerwiec 02, 2016, 09:26:41 pm »
Pomimo iście
Spoiler: pokaż
hollywoodzkiego zakończenia
czwarty tom Thorgala Modzieńczych lat jest tomem, który pochłonąłem z podobnymi emocjami jak kiedyś tomy serii głównej. Serie poboczne to zawsze rzut na kasę, ale ten przynajmniej trzyma poziom wart moim zdaniem kontynuacji.
Wiem, że ten spin-off świeci odbitym światłem od wcześniejszych albumów serii głównej, ale ma to swój urok. W odróznieniu od Kriss z której albumami rozstałem się już po drugim tomie bez żalu.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

celtic

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2158 dnia: Czerwiec 05, 2016, 02:54:11 pm »
Może ktoś z Was wie gdzie mogę znaleźć ten obrazek w jak największej rozdzielczości?


Offline rzem

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2159 dnia: Czerwiec 05, 2016, 03:38:53 pm »
Egmont mógłby się pokusić o wydanie tych grafik w formie albumowej. Jest ich trochę w Monografii Rosińskiego, ale dużym formatowo albumem wielu by na pewno nie wzgardziło.