trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2100 dnia: Listopad 12, 2015, 07:17:44 pm »
Tjallu! Już nie możemy się doczekać recenzji nowej Kriss!

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2101 dnia: Listopad 18, 2015, 09:21:41 am »

Offline goodshine

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2102 dnia: Listopad 18, 2015, 11:24:08 am »
"Na rynku frankofońskim rocznie ukazuje się 5000 komiksów! To niesamowite, bo przecież nie żyjemy w epoce literackich i plastycznych geniuszy. Większość z tych rzeczy nie zasługuje w ogóle na wydanie"

"Kriss de Valnor"? "Louve"?


A co jest nie tak z rysunkami Surżenki?

Offline chmiel

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2103 dnia: Listopad 18, 2015, 12:13:53 pm »
Rysunki Surżenki są bardzo dobre. Chodzi o to, że "Kriss" i "Louve" doskonale wpasowują się w grupę "komiksów niepotrzebnych", o których Rosiński mówi jako nadprodukcji komiksów marnych jakościowo. Zresztą nie tylko w tym wywiadzie - wielokrotnie przytaczał ten pogląd na różnych spotkaniach.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2104 dnia: Listopad 20, 2015, 03:13:51 pm »
Przyznać się, kto nie wytrzymał i kupił miękką Kriss w Empiku?  :smile:
Miałem ją godzinę temu w rękach 3 razy i każdorazowo odkładałem na półkę mocą silnej woli. A takie ładne te rysunki Surżenki, może nie na poziomie Młodości Thorgala, ale fajne. Teraz wróciłem do domu i żałuję, że jednak wytrzymałem napięcie. I to jeszcze leży w nowościach, zaraz jak się wejdzie do salonu. Cholerny Egmont z cholernym Empikiem. Pomysł z "tylko w Empiku" strasznie mnie denerwuje. W innych miejscach leżały tylko HC. Jak Egmont chce, to mogę kupić w Empiku, tylko niech potem nie płaczą.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2105 dnia: Listopad 28, 2015, 07:52:29 pm »
Trochę nie w temacie, ale w wątku Egmont 2015 zginęło by pośród info o komiksach superhero. Dwa newsy z najnowszych odpowiedzi Egmontu, dla mnie super jakby się spełniły:
1. Czy jest szansa wydać w jednym zbiorczym tomie komiksy Rosińskiego, które ukazały się w Relaxie, Tintinie i innych czasopismach polsko-francusko-belgijskich? Wiem, że to pewnie dość skomplikowane, pewnie zależy też od Rosińskich, ale chyba był już kiedyś taki pomysł.

Re:To nie jest proste, jak Pan napisał, ale coś kombinujemy…

2. Casterman wydaje po raz kolejny Szninkla, tym razem jednak z 'oryginalną' niebieską okładką (tą, która zaginęła swego czasu Rosińskiemu). Wiem, że poprzednie wydanie z kolekcji Rosińskiego jest jeszcze gdzieniegdzie do dostania, ale może nowy integral w kolorze z nową okładką to pomysł na przyszłość do przemyślenia. http://www.casterman.com/Bande-dessinee/Catalogue/albums-le-grand-pouvoir-du-chninkel/le-grand-pouvoir-du-chninkel4

Re: Ciekawy pomysł.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2106 dnia: Listopad 28, 2015, 08:30:04 pm »
(...)
Re: Ciekawy pomysł.

Gute idee . (niem.)
Good idea . (ang.)
Genialny pomysł. (pol.)
Blebleble ( mar.)
- jestem za !!!
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Holsten

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2107 dnia: Listopad 29, 2015, 09:20:52 am »
Ja również.

Offline TePe

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2108 dnia: Listopad 29, 2015, 09:34:18 am »
Przydałby się Szninkiel z ładną dużą okładką i z nie ścierającym się napisem na grzbiecie...

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2109 dnia: Listopad 29, 2015, 05:41:53 pm »
Jakby to zrobili dokładnie z taką okładką jak Casterman to byłoby super! Niestety te okładki z wielkim napisem GR i miniaturowym rysunkiem to porażka. To chyba był jednak pomysł i wykonanie Piotra Rosińskiego a nie Egmontu.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2110 dnia: Grudzień 04, 2015, 09:55:02 am »
nie wiem, czy ktoś z forumowiczów gra w Minecrafta - ja nie - ale takie rzeczy można tam zbudować:
http://thorgalverse.blogspot.com/2015/11/brek-zarith-w-minecrafcie.html
http://thorgalverse.blogspot.com/2015/12/latajacy-statek-w-minecrafcie.html

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2111 dnia: Grudzień 05, 2015, 01:44:32 pm »
Grzegorz Rosiński w TVP Kulturze po 16
15, lub 20 po. Widziałem różne opcje. :smile:
http://www.teleman.pl/tv/Informacje-Kulturalne-Ekstra-Grzegorz-Rosinski-1416042

Offline kaczogród

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2112 dnia: Grudzień 15, 2015, 03:24:42 pm »
Mam pytanie: Czy Thorgal trzeba czytać chronologicznie czy można dowolnie który tom jak np. Asteriks ? Pytam, bo widziałem parę Thorgali w bibliotece i bym sobie poczytał ale nie ma tam wszystkich numerów i chyba brak numeru pierwszego.
tertium non datur

fragsel

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2113 dnia: Grudzień 15, 2015, 03:27:53 pm »
no trzeba by chronologicznie jednak...


wiem, bo jako dziecko czytałem od 7 do 13 a dopiero potem 1-6 i wiem teraz że wolałbym po kolei jednak...

Offline kaczogród

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2114 dnia: Grudzień 15, 2015, 03:34:37 pm »
Dzięki za info. Sprawdziłem dokładnie katalog biblioteki i chyba jednak mają po kolei (tomy 1-11 + ,,Wilczyca"). Może sobie na święta coś wypożyczę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2015, 03:46:45 pm wysłana przez kaczogród »
tertium non datur

 

anything