trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 999371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1920 dnia: Styczeń 29, 2015, 08:07:42 am »
Akurat sprzedawałem ostatnio na Allegro od Władcy Gór do Ofiary z cenami startowymi 17 zł i wszystko się sprzedało (generalnie im późniejszy album, tym drożej poszedł). Sporo powyżej 20 zł, a nawet i za 30 parę i ponad 40 (ale to dlatego, że zadbane i że sprzedawałem dużo naraz; to też były pierwsze wydania Egmontu (nie wiem, czy były dodruki)).
Wymieniłem na twarde i raczej jestem na plus, więc polecam taki zabieg (główny minus to to, że na twardo zajmują więcej miejsca).

No właśnie, ja mam po tacie wydania z Orbity, których nie mam zamiaru się pozbywać, i udało mi się jeszcze jakiś czas temu w antykwariacie wyhaczyc za niecałe 10 zł tą miekką Strażniczke i Ofiarę. Z racji tego, że w tym roku mocno odpuszczam nowości i nie mam takiego parcia na estetykę i HC w kwestii Thorgala, to pomyślałem, że zacznę powoli uzupełniać te brakujące tomy i chciałem się zorientować w cenach, żeby nie dać się naciągnąć na allegro jakiemuś "spszedafcy" pokroju zaszybą.pl. Wielkie dzięki.

Offline laf

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1921 dnia: Styczeń 29, 2015, 10:29:57 am »
Wiecie, czy Egmont planuje dodrukowywać serie Kriss de Valnor. Pierwszy numer w miękkiej okładce już nigdzie nie jest dostępny, jedynie gdzieś tam wala się w twardej. Chyba, że jakaś dobra duszyczka wskaże mi możliwość zakupu takowego komiksu.
No chyba że chwilę poczekasz i zaopatrzysz się w serię Kriss de Valnor wydawaną przez Haszet. A jeśli nie to spróbuj na OLX, generalnie rzecz biorąc są tam tańsze rzeczy niż na Allegro, choć niestety wybór jest mniejszy. Gildia ma też obecnie promocję na komiksy do 14 lutego, sprawdź czy nie ma w tej promocji numerów, które Cię interesują

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1922 dnia: Styczeń 29, 2015, 03:00:26 pm »
Wymieniłem na twarde i raczej jestem na plus, więc polecam taki zabieg (główny minus to to, że na twardo zajmują więcej miejsca).
Przede wszystkim jesteś na plus z jakością druku. Chętnie bym kupił znowu całą serię w miękkich, bo te źle zaprojektowane albumy w twardej, które na siebie zachodzą, bo mają za szerokie grzbiety, doprowadzają mnie do padaczki (wystarczy sobie porównać Thorgale w HC z Wieżami i Elrykiem). Przez te Thorgale inne komiksy na tej samej półce mi się przechylają. No, ale papier jest dużo lepszy (nabłyszczany offset), to zostanę już przy twardych. Gdyby teraz wydali główny cykl Thorgala dokładnie tak jak wychodzą poboczne cykle w miękkiej, czyli super papier, na którym dużo lepiej wyglądają plansze, plus jest bardzo giętki i się wygodnie czyta, to bym sobie od razu całość skompletował. A te stare w miękkiej to lipton. Plansze gorzej wyglądają i jakieś to wszystko takie sztywne.

Offline norbsson

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1923 dnia: Styczeń 30, 2015, 05:31:34 pm »
Witam wszystkich fanów Thorgala.
 Ogłaszam Wielki Ranking Thorgala. Wspólnymi siłami wybierzemy najlepsze albumy serii.
 Nie ukrywam, że bardzo liczę na Waszą pomoc.


Swietna inicjatywa!
Zanim wysle i opublikuje swoje typy Mam prosbe - opublikuj gdzies ranking oprocz FB, ja nie jestem w stanie sprawdzic wynikow bez rejestracji, a nie mam tam konta (i miec nie bede :wink: ).
Moze jakis post z wynikami powiedzmy co 2 tygodnie? :wink:
Z gory dzieki!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 05:35:53 pm wysłana przez norbsson »
Superman's back!

Offline Thorgal Ranking

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1924 dnia: Luty 01, 2015, 12:49:58 pm »
Witam
Wyniku opublikuje również na niniejszym forum.
Jeszcze raz gorąco zachęcam do wzięcia udziału w zabawie.
Im więcej osób odda głosy tym lepszy będzie ranking.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1925 dnia: Luty 01, 2015, 04:10:58 pm »
Ja swój głos już oddałem . Ciekawy jestem jaki jest odzew fanów  odnośnie rankingu. Popieram proponowaną propozycję  :wink: aby wyniki co jakiś czas przedstawiać na Forum .
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Rafal-K

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1926 dnia: Luty 03, 2015, 10:54:15 pm »
Jak dla mnie ciekawym albumem jest Alinoe- może nie jest moim ulubionym, ale wywarł na mnie największe wrażenie- po prostu  bałem się go czytać :)

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1927 dnia: Luty 04, 2015, 06:07:11 pm »
Jak dla mnie ciekawym albumem jest Alinoe- może nie jest moim ulubionym, ale wywarł na mnie największe wrażenie- po prostu  bałem się go czytać :smile:


Miałem to samo , a przecież gdy czytałem ten album pierwszy raz
miałem już -naście lat i nie takie strachy się oglądało na filmach lub czytało w książkach.
Tak- ten album był przerażający.
 poprawiłem




« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2015, 08:02:50 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline laf

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1928 dnia: Luty 05, 2015, 07:19:14 am »
Tak- ten album był straszny!
Straszny może nie, raczej przerażający.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1929 dnia: Luty 05, 2015, 07:58:27 pm »
Straszny może nie, raczej przerażający.


Racja. Przerażający.
''Straszny''- brzmi dwuznacznie .
Dzięki!

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline norbsson

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1930 dnia: Luty 05, 2015, 09:28:57 pm »
Mroczny.
Superman's back!

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1931 dnia: Luty 05, 2015, 09:44:08 pm »
Tak mi te rankingi przypomniały o "Królestwie pod piaskiem". Czy wiadomo, dlaczego album ten narysowany jest tak, a nie inaczej? Bo ja mam na ten temat swoją teorię.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1932 dnia: Luty 05, 2015, 09:51:57 pm »
Bo Rosińskiego goniły terminy. Mówił o tym na spotkaniu w Łodzi.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1933 dnia: Luty 05, 2015, 09:58:11 pm »
To żadne tłumaczenie !
A co tłumaczy scenarzystę?

"Jesteś podwójnym sobą."

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1934 dnia: Luty 05, 2015, 10:11:41 pm »
To, co zawsze w takich przypadkach - wypalenie zawodowe i zmęczenie materiałem.

 

anything