Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 989908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1620 dnia: Czerwiec 21, 2014, 12:21:09 pm »
Moim zdaniem tetralogia o Shaiganie jest lepsza od dwóch wcześniejszych tomów.
Takie pytanie z innej beczki: Wiecie może czy był już dodruk Zemsty hrabiego Skarbka? Chodzi mi o wydanie z takim nowym materiałem na grzbiecie, z którego nie odpadają literki. Szninkiel już takie wydanie poprawione miał, bo widziałem (Skarga utraconych ziem chyba też), a Skarbek?

Offline kapitan Żbik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1621 dnia: Czerwiec 27, 2014, 07:49:10 am »
Tetralogia o Shaiganie B., była raczej kiepską próbą powtórzenia sukcesu serii KRAINA QA.
Zamiast trzymających w napięciu przygód zaserwowano czytelnikom telenowelę :smile: .

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1622 dnia: Czerwiec 30, 2014, 09:36:13 am »

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1623 dnia: Lipiec 03, 2014, 09:14:36 am »

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1624 dnia: Lipiec 07, 2014, 08:39:56 am »

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1625 dnia: Lipiec 14, 2014, 02:35:22 pm »

Offline Death

Sente śpi z rybami.
« Odpowiedź #1626 dnia: Lipiec 28, 2014, 11:25:21 am »
To sycylijski telegram.
Oznacza, że Sente śpi z rybami.

Teraz już można oficjalnie napisać, że jakiś czas temu Sente został wywalony z serii o Thorgalu.
Kuba potwierdza na swoim blogu: http://thorgalverse.blogspot.com/2014/07/zmiana-scenarzysty-thorgala.html

Rosińscy już chyba nie mogli zdzierżyć tych jego power rangers, głów w jacuzzi, puszczalskich Aegirssonów i innych głupot i mu podziękowali. Niech se chop poszuka innej fuchy.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Sente śpi z rybami.
« Odpowiedź #1627 dnia: Lipiec 28, 2014, 11:28:41 am »
To sycylijski telegram.
Oznacza, że Sente śpi z rybami.

Teraz już można oficjalnie napisać, że jakiś czas temu Sente został wywalony z serii o Thorgalu.
Kuba potwierdza na swoim blogu: http://thorgalverse.blogspot.com/2014/07/zmiana-scenarzysty-thorgala.html

Rosińscy już chyba nie mogli zdzierżyć tych jego power rangers, głów w jacuzzi, puszczalskich Aegirssonów i innych głupot i mu podziękowali.
No niby to dobra wieść, ale jeśli główną serię przejmie Yann - to, jak to mówią, z deszczu pod rynnę.
A tak naprawdę, to mnie w ostatnich thorgalowych dziełach Sentego najbardziej irytował rozwój akcji poprzez przesyłanie wiadomości ptakami. Równie dobrze można by opisać na jednej stronie całą fabułę i - jako dodatek - wrzucić kilkanaście dużych obrazów Rosińskiego, toż to w ogóle przestawał być komiks!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2014, 11:32:51 am wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1628 dnia: Lipiec 28, 2014, 11:42:34 am »
podoba mi się to Twoje podsumowanie z ptakami ;)

Yann nie jest rozpatrywany jako scenarzysta "Thorgala"...

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1629 dnia: Lipiec 28, 2014, 11:55:59 am »
Cieszę się z tej zmiany. Lepiej późno niż wcale. Zupełnie inną sprawą jest, że jakoś wśród współczesnych twórców frankofońskich nie dostrzegam scenarzysty, który chociaż częściowo byłby w stanie zbliżyć się do poziomu Van Hamme'a z jego lepszych okresów. To już nie te czasy gdy scenarzyści mieli w jednym palcu klasykę beletrystyki, a przy okazji wnikliwą wiedzę w kilku dziedzinach, którą swobodnie żonglowali. Tyle marudzenia. Mimo wszystko jest jakieś światełko w tunelu, bo po festiwalu żenady zgotowanym fanom serii przez Sente'a już raczej gorzej być nie mogło. 

Offline Motyl

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1630 dnia: Lipiec 28, 2014, 01:29:01 pm »
Ja tam się cieszę, a jeżeli nowy scenarzysta Thorgala to TEN scenarzysta, o którym się mówi, to cieszę się nawet jeszcze bardziej.

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1631 dnia: Lipiec 28, 2014, 01:35:57 pm »
Czyli jednak duet Jakub Syty/Wojciech Birek uratuję nam Thorgala :)

Offline burberry

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1632 dnia: Lipiec 28, 2014, 01:47:19 pm »
A o kim się mówi?
Szkoda, że tak późno zdecydowano się na ten ruch, bo jednak zmiany w świecie Thorgala/postrzeganiu jego osoby i jego rodziny, są zdaje się, nieodwracalne.
Bóg Cię kocha

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1633 dnia: Lipiec 28, 2014, 01:59:32 pm »
A o kim się mówi?
Szkoda, że tak późno zdecydowano się na ten ruch, bo jednak zmiany w świecie Thorgala/postrzeganiu jego osoby i jego rodziny, są zdaje się, nieodwracalne.
no właśnie, o kim?!? mówić mi tu zaraz jeden z drugim.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Motyl

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1634 dnia: Lipiec 28, 2014, 02:14:41 pm »
Wiem, ale nie powiem. Zostanie ogłoszone w swoim czasie.