Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 996931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1530 dnia: Kwiecień 07, 2014, 09:31:25 pm »
Jak rozumiem Dariuszu nabrałeś jednak ochoty do rozmowę  ze mną :smile: Cieszy mnie to prawie równie mocno jak okazywana mi przez Ciebie dobra wola przejawiająca się nie mniej dobrymi radami. By w chociaż minimalnym stopniu uspokoić Twoje poddenerwowane lekturą "Oka Odyna" (a przy tym współczujące) serce dodam, że przynajmniej mi znacznie milej czyta się nieco bardziej rozwinięte opinie na temat komiksów, a niekoniecznie zestaw niemal-inwektyw na jakie swego czasu można było natknąć się w szaletach publicznych. Mam nadzieję, że utrzymasz tę tendencje na przyszłość.


A ja mam nadzieję, że będziecie rozmawiać o komiksach, a nie o tym jak rozmawiać. Jak o tym drugim to zapraszam do innego tematu.
graves

 Przepraszam, a o czym my tu rozmawiamy jeśli nie o komiksach i sposobach ich oceny?

                          Nawimar
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2014, 09:41:17 pm wysłana przez Nawimar »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1531 dnia: Kwiecień 07, 2014, 10:25:45 pm »
A ja mam nadzieję, że będziecie rozmawiać o komiksach, a nie o tym jak rozmawiać. Jak o tym drugim to zapraszam do innego tematu.
graves

 Przepraszam, a o czym my tu rozmawiamy jeśli nie o komiksach i sposobach ich oceny?

                          Nawimar

Poza tym Nawimar przeprosił. Myślę, że ten wątek nie ucierpi z tego powodu, a może nawet zyska. ;-)

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1532 dnia: Kwiecień 08, 2014, 07:42:50 am »
Dariusz: "Myślę, że ten wątek nie ucierpi z tego powodu, a może nawet zyska."

 Rzadko spotykany przykład zgodności. Można się poczuć niemal jak w Rajskiej Grocie!

Offline pa3ck

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1533 dnia: Kwiecień 09, 2014, 07:46:54 pm »
http://www.sklep.gildia.pl/literatura/244726-thorgal-audiobook-cd-mp3


Czy wypuścili jakiegoś sampla ? To będzie coś w rodzaju słuchowiska "Żywe Trupy" ?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1534 dnia: Kwiecień 09, 2014, 08:06:04 pm »
Słuchowisko to słuchowisko. Nie wiem na ile sposobów można interpretować ten termin.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1535 dnia: Kwiecień 14, 2014, 07:00:32 pm »
Grzegorz Rosiński nie zwalnia tempa. Tym razem namalował obraz, który promuje serial "Wikingowie".
Więcej: http://hatak.pl/artykuly/grzegorz-rosinski-zrobil-kolekcjonerski-plakat-do-wikingow


Offline Jaxx

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1536 dnia: Kwiecień 14, 2014, 09:10:00 pm »
Grzegorz Rosiński nie zwalnia tempa. Tym razem namalował obraz, który promuje serial "Wikingowie".
Więcej: http://hatak.pl/artykuly/grzegorz-rosinski-zrobil-kolekcjonerski-plakat-do-wikingow


Serial serialem, ale Thorgala i tak musiał wstawić  :biggrin:

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1537 dnia: Kwiecień 15, 2014, 07:41:32 am »
Serial serialem, ale Thorgala i tak musiał wstawić  :biggrin:

może będzie w serialu ;)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1538 dnia: Kwiecień 15, 2014, 02:32:13 pm »

Offline kapitan Żbik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1539 dnia: Kwiecień 16, 2014, 12:39:22 pm »
Ale mnie zaskoczyła ta recenzja w podanym linku.
Spoiler: pokaż
Louve jednak zabije Thorgala
. Scenarzyści wpadli na naprawdę oryginalny pomysł.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 08:35:35 pm wysłana przez graves »

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1540 dnia: Kwiecień 16, 2014, 03:25:53 pm »
Ale mnie zaskoczyła ta recenzja w podanym linku.
Spoiler: pokaż
Louve jednak zabije Thorgala
. Scenarzyści wpadli na naprawdę oryginalny pomysł.
Jest taka opcja jak "spoiler", więc jej używaj na przyszłość.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 08:35:44 pm wysłana przez graves »

Offline kapitan Żbik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1541 dnia: Kwiecień 16, 2014, 04:09:21 pm »
OK :smile:
Tekst mnie mocno zaskoczył i nawet nie pomyślałem o tym.


Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1542 dnia: Kwiecień 16, 2014, 05:07:00 pm »
w czym zaskoczenie? proszę o doprecyzowanie :)

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1543 dnia: Kwiecień 16, 2014, 08:03:10 pm »


Nie wiem jak wam, ale mi ten plakat wydaje się trochę robiony na odpieprz. Od strony technicznej nie ma się do czego przyczepić, wszystko jest picuś glancuś, ale sam w sobie jest raczej nie ciekawy, daleko mu choćby do którejś z okładek komiksowego Thorgala. Od po prostu stoi sobie jakiś wiking, w tle płynie sobie drakkar, a za ów wikingiem pręży się jakiś "Thorgal nie Thorgal" z łukiem, który sprawia wrażenie jakby w ostatniej chwili został przerysowany bądź przekopiowany w Photoshopie z jakiegoś nie wykorzystanego wariantu okładki do któregoś numeru Thorgala.

Offline kapitan Żbik

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1544 dnia: Kwiecień 17, 2014, 12:41:47 pm »
Tiall: zaskoczyło mnie pojawienie się nowej postaci pozytywnej, co jest plusem komiksu. Od pewnego czasu THORGAL był galerią prawie samych czarnych charakterów. Kolejnym zaskoczeniem jest bunt Louve. Młoda Wilczyca krytykuje swoją mamusię za umilanie sobie samotnych nocy z pewnym blondasem. Dla mnie jest to trochę zabawne. Scenarzysta sprytnie pominął fakt, że Thorgal zdradzał swoją ślubną iks razy, a ostatnio (KAH ANIEL) umilał sobie czas z jakąś muzułmanką na pustyni. Aarici też się coś od życia należy, nie? :razz: Wreszcie niech będzie to kobieta z krwi  i kości a nie mimoza wzdychająca bezkrytyczne do niezbyt wiernego małżonka. Natomiast największym zaskoczeniem jest dla mnie czyn, którego ma się dopuścić Louve. Jeśli to faktycznie pojawi się w finale, to będzie najbardziej dziwaczne zakończenie serii, jakie można sobie wyobrazić.
Nie zgadzam się z tezą autora recenzji o przeminięciu patriarchatu. To czysto europejski punkt widzenia. W innych częściach świata taka opinia brzmiałaby dość groteskowo.

 

anything