trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1230 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:37:03 am »
lepiej robić coś co będzie widoczne i pokrzyczeć sobie tam gdzie będzie Nas widać, np https://www.facebook.com/Thorgal?hc_location=stream

Nie wiem jak Wy, ale My nie znamy francuskiego (chociaż zawsze się chcieliśmy nauczyć, ale byliśmy zbyt leniwi). No w każdym razie życzymy Wam sukcesu i czekamy na edycję II, poprawioną, z rzeczonym wątkiem zmienionym na inny.

Offline krzysiu966

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1231 dnia: Kwiecień 24, 2013, 07:52:31 am »
 :smile: Nie trzeba krzyczeć po francusko:P Nie wiesz że to właśnie polski język jest najlepszy do wyrażania oburzenia:)

Zresztą bez problemu możesz protestować po angielsku, niemiecku itd.

fragsel

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1232 dnia: Kwiecień 24, 2013, 08:15:08 am »
:smile: Nie trzeba krzyczeć po francusko:P Nie wiesz że to właśnie polski język jest najlepszy do wyrażania oburzenia:)

Zresztą bez problemu możesz protestować po angielsku, niemiecku itd.

My nie chcemy krzyczeć, wyrażać oburzenia i protestować (ani wysyłać listów do scenarzystów). My stoimy twardo na ziemi i rozumiemy, że to tylko komiks i to się nie dzieje naprawdę.
Jeśli nam będą przeszkadzać zmiany, to po prostu przestaniemy kupować. My polecamy takie działanie przy okazji wszelkich problemów z komiksami/wydawnictwami/prenumeratą.

My proponujemy: 24 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Rezygnowania z Bezsensownej Korespondencji i Telefonów na Infolinię.

Offline krzysiu966

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1233 dnia: Kwiecień 24, 2013, 09:04:35 pm »

My Wiemy że komiks to nie tylko komiks - to jest KULTURA. To nie chodzi czy się kupuje czy się nie kupuje.

My też nie bajamy w kosmosie, może nawet bardziej twardo stąpamy po ziemi niż Wy - kimkolwiek jesteście.

My polecamy 28 VIII - Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów[/size]
Cytuj
[/size][size=78%]My nie chcemy krzyczeć, wyrażać oburzenia i protestować (ani wysyłać listów do scenarzystów). My stoimy twardo na ziemi i rozumiemy, że to tylko komiks i to się nie dzieje naprawdę.[/size]
Jeśli nam będą przeszkadzać zmiany, to po prostu przestaniemy kupować. My polecamy takie działanie przy okazji wszelkich problemów z komiksami/wydawnictwami/prenumeratą.

My proponujemy: 24 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Rezygnowania z Bezsensownej Korespondencji i Telefonów na Infolinię.

fragsel

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1234 dnia: Kwiecień 24, 2013, 09:12:05 pm »
Dla mnie codziennie jest Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Moi domownicy, uczniowie i współpracownicy mogą potwierdzić.

I nie wiem co jest Kulturalnego w wypisywaniu protestów na facebooku. No ale spoko, dla każdego to co lubi.

Twoja ostatnia wypowiedź nie jest dla mnie zrozumiała, ale nie musisz tłumaczyć.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1235 dnia: Kwiecień 25, 2013, 01:26:27 am »
Przeczytałem w końcu drugi tom serii "Kriss de Valnor" i bardzo mi się podobał. Album zamyka retrospektywną opowieść tytułowej bohaterki. Czyli 1 i 2 tom są swego rodzaju dyptykiem, intro do "Thorgala".
Zupełnie nie rozumiem głosów krytyki. Rzecz stoi na dobrym poziomie. Szczególnie podobał mi się pomysł z połączeniem tej opowieści z początkiem "Łuczników". Niestety już w połowie komiksu domyśliłem się zakończenia, bo pojawił się znajomo wyglądający Kaledończyk z "Łuczników". Dwadzieścia minut porównywałem te same kadry, narysowane przez Rosińskiego i Surżenko. Wyszło, że Ros jest lepszy.  :wink:
Spędziłem przyjemne 40 minut z tym albumem. Właśnie zamówiłem trzeci album "Kriss", razem z trzecim tomem "Long John Silvera" (też przeczytałem dziś dwójkę i również mi się podobało, więc chcę dalszego ciągu).  :smile:


Edit.
Eureka! Właśnie odkryłem dlaczego tak bardzo podobały mi się te dwa tomy "Kriss de Valnor". Bo tam nie ma tego pieprzenia o magach i bogach, tylko normalne średniowiecze. Z tego samego powodu lubię "Statek miecz". Rzygałem już tymi bogami, magami nie czerwonymi i czerwonymi, Jolanem i jego drużyną Power Rangers. W "Louve" też niestety jest ta gadka, plus jeszcze jakieś gadające wilki.
W tym wszystkim nie ma za grosz subtelności. Kiedyś bogowie byli gdzieś tam daleko, byli mitem, snem małego Thorgala w "Gwiezdnym dziecku", przygodą Aaricii z pegazem, jakimś szeptem, niewypowiedzianą myślą. Czasem Van Hamme dał nieco liznąć fantastyki, wrzucając pomniejszego boga, albo jakąś Niewidzialną fortecę, ale "Thorgal" nigdy nie gadał z Odynem, ani nie śledziliśmy poczynań Lokiego. A Sente to wszystko spieprzył. Cała subtelność "Thorgala" wpizdu. To samo z Louve i jej porozumiewaniem się z wilkami. Nie było tych dymków. Podchodziła do zwierząt i coś tam z nimi szeptała. A teraz spotyka takiego i mówi "Co tam Julek, upolowałeś jakiegoś zająca"? Zero subtelności. W "Kriss de Valnor" wystarczy wywalić kilka stron z Walkiriami, na początku i końcu albumu i zostaje fajny, przyjemny średniowieczny komiks. Dobrze że są takie albumy jak "Kriss" 1 i 2, oraz "Statek miecz", bo bym rzucił tego "Thorgala" w pierony.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2013, 02:05:12 am wysłana przez Death »

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1236 dnia: Kwiecień 26, 2013, 10:36:42 am »

Cytuj
Pierwszy tryptyk o przygodach rezolutnej Louve jest   pozycją mierną, płaską i banalną. Właściwie nic niewnoszącą do uniwersum   "Thorgala"

To o "Królestwie chaosu" na komiksomania.pl

"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1237 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:20:16 am »
To o "Królestwie chaosu" na komiksomania.pl


Ja bym zadał pytanie: po co w ogóle pisać o komiksach, które nic nie wnoszą. Tym bardziej, że z poprzedniej recenzji wynikało, że "Thorgal" też nic nie wnosi. Trzeba było zakończyć tamtą recenzję jednozdaniową konluzją w rodzaju: dopiskami do "Thorgala" w ogóle nie warto sobie głowy zawracać i zabrać się za recenzowanie porzadnych komiksów (sporo ich wychodzi) lub pisanie czegoś innego, np. doktoratu.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1238 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:28:01 am »
Wiesz, zastanawiałem sie właśnie nad tym samym czytając tę recenzję. W odstępie kilku dni dwa teksty o Thorgalu i obydwa mocno krytyczne. Pytanie po co? Tym bardziej, że na komiksomania.pl, recenzje nie pojawiają się z jakąś oszałamiającą liczbą i regularnością.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1239 dnia: Kwiecień 26, 2013, 05:08:35 pm »
Wiesz, zastanawiałem sie właśnie nad tym samym czytając tę recenzję. W odstępie kilku dni dwa teksty o Thorgalu i obydwa mocno krytyczne. Pytanie po co? Tym bardziej, że na komiksomania.pl, recenzje nie pojawiają się z jakąś oszałamiającą liczbą i regularnością.
Widocznie były to egzemplarze recenzenckie z Egmontu i musiał powstać tekst :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

N.N.

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1240 dnia: Kwiecień 26, 2013, 06:27:16 pm »
Widocznie były to egzemplarze recenzenckie z Egmontu i musiał powstać tekst :)
Sugerujesz, że nie dostaje innych komiksów do recenzji? Że za karę (bo wcześniej różne głupoty pisał) ograniczyli mu możliwości do pisania o Thorgalu, Kriss lub Louve?

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1241 dnia: Kwiecień 27, 2013, 12:36:01 pm »
Sugerujesz, że nie dostaje innych komiksów do recenzji? Że za karę (bo wcześniej różne głupoty pisał) ograniczyli mu możliwości do pisania o Thorgalu, Kriss lub Louve?
Wszystko jest możliwe :) Jak również, że dostał komplet komiksów o Thorgalu i nawet jak mu się nie spodobał pierwszy, to i tak kolejne teksty już musiały powstać.
Nie znam gościa i nie napiszę jak było naprawdę - przedstawiam tylko różne możliwe scenariusze.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1242 dnia: Kwiecień 27, 2013, 02:14:21 pm »
Ja znam, więc jak Was to naprawdę tak interesuje, to mogę spytać.

N.N.

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1243 dnia: Kwiecień 27, 2013, 02:45:11 pm »
Ja znam, więc jak Was to naprawdę tak interesuje, to mogę spytać.
To przy okazji zapytaj, co z jego doktoratem (możesz dodać, ze się za nim stęskniłem).

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1244 dnia: Maj 07, 2013, 06:57:59 pm »
Ależ słabe to "Królestwo chaosu"! Yann naprawdę idzie po linii najmniejszego oporu - jakieś to infantylne w samym sposobie opowiadania, bez napięcia, z fatalnymi dialogami... A rysunkom Surżenki - mimo wielu scen akcji - zwyczajnie brakuje dynamiki. Jedynie ostatnia scena mi się spodobała i to, co na końcu mówi Louve...

 

anything