Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1125 dnia: Styczeń 05, 2013, 01:51:01 am »
  Wydawnictwo Le Lombard udostępniło krótki dokument nakręcony w pracowni Grzegorza Rosińskiego, w którym można po raz pierwszy zobaczyć plansze z mającego się ukazać na rynku frankofońskim w listopadzie 2013 roku albumu Thorgal: Kah Aniel.



     W dniach 26 stycznia - 24 lutego w Wersalu będzie prezentowana kompleksowa wystawa prac Grzegorza Rosińskiego. Organizator zapowiada, że w ramach wystawy będzie dostępny przegląd wszystkich prac autora Thorgala.
     
     Na dobry początek zaplanowano spotkania z Grzegorzem Rosińskim,   połaczone z sesjami autografów: 26 i 27 stycznia w godz. 14:00 - 18:00 w   salonie Hotelu de Ville.
     W ramach bonusu do wystawy został wydrukowany w nakładzie 1000   numerowanych egzemplarzy album wypełniony m.in.dotychczas   niepublikowanymi rysunkami oraz artykułami zdradzającymi wiele tajemnic   świata Thorgala:
     
   Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1126 dnia: Styczeń 05, 2013, 11:25:56 am »
"Aux origines des Mondes" nie zawiera artykułów

okładka limitowanego wydania "Aux origines..." wygląda tak: http://3.bp.blogspot.com/-NlXix2aWgYw/UOgNa39m6NI/AAAAAAAAA24/wvo7a8KDs38/s1600/Aux_Versailles.jpg

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1127 dnia: Styczeń 05, 2013, 07:00:15 pm »
"Aux origines des Mondes" nie zawiera artykułów

okładka limitowanego wydania "Aux origines..." wygląda tak: http://3.bp.blogspot.com/-NlXix2aWgYw/UOgNa39m6NI/AAAAAAAAA24/wvo7a8KDs38/s1600/Aux_Versailles.jpg


A czy to limitowane wydanie różni się czymś od normalnego poza okładką i numerkiem?

Ktoś tu na forum wspominał też, że po Wersalu wystawa może wróci do Polski. Czy wiadomo może coś więcej na ten temat ???

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1128 dnia: Styczeń 05, 2013, 07:42:29 pm »
Ktoś tu na forum wspominał też, że po Wersalu wystawa może wróci do Polski. Czy wiadomo może coś więcej na ten temat ???

Marzeniem kuratora wystawy jest pokazać to w Warszawie. Może się uda....
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1129 dnia: Styczeń 05, 2013, 09:52:29 pm »
A czy to limitowane wydanie różni się czymś od normalnego poza okładką i numerkiem?

raczej nie

Offline głowonuk

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1130 dnia: Styczeń 06, 2013, 01:57:06 am »
Jak patrzę na ten filmik, to jakoś mi smutno. Rosiński kiedyś tak świetnie rysował.
"Pilot śmigłowca", "Żbik", nawet pierwsze "Thorgale" - rewelacyjny komiksowy grafik.
A teraz?
Monidła?
częstochowa
rzadkochowa
czały czas manawierzchu

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1131 dnia: Styczeń 06, 2013, 02:51:51 am »
"Aux origines des Mondes" nie zawiera artykułów

okładka limitowanego wydania "Aux origines..." wygląda tak: http://3.bp.blogspot.com/-NlXix2aWgYw/UOgNa39m6NI/AAAAAAAAA24/wvo7a8KDs38/s1600/Aux_Versailles.jpg

Translator chyba mi źle podpowiedział. A okładkę brałem stąd: http://www.lelombard.com/series-bd/mondes-thorgal-hors-serie,401/ gdzie zostałem przekierowany z ich newsa o wystawie.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline nexus6

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1132 dnia: Styczeń 06, 2013, 09:15:05 am »
Tak z ciekawosci pytam - czy ktoś może widział na jakiejś wystawie oryginalne plansze w tuszu do jakichś albumów Rosińskiego. Jestem ciekaw czy w oryginale rysował też na takim dużym formacie jak do tych malowanych thorgali, gdzie jak rozumiem tak duży format jest koniecznością.

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1133 dnia: Styczeń 06, 2013, 02:39:15 pm »
Tak z ciekawosci pytam - czy ktoś może widział na jakiejś wystawie oryginalne plansze w tuszu do jakichś albumów Rosińskiego.

Tu masz relacje z wernisaży w Stalowej Woli i Krakowie, gdzie było mnóstwo oryginalnych plansz:
http://www.komiks.gildia.pl/imprezy/stalowa-wola-miasto-komiksow/muzeum/galeria,s2
http://www.komiks.gildia.pl/tworcy/grzegorz_rosinski/manggha-2012,s2
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline nexus6

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1134 dnia: Styczeń 06, 2013, 03:25:07 pm »
Sam nie wiem... niektóre plansze wydają się być w formacie A3 (np. zdjęcie z ludźmi przy Yansie) -  nie chce mi się wierzyć, aby w takim formacie rysował swoje albumy. Może to wydruki? 

Offline Dembol_

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1135 dnia: Styczeń 06, 2013, 04:38:41 pm »
Byłem i widziałem z bliska. Wszystko oryginalne, a nie jakieś wydruki. Większość komiksów rysuje się w dużym formacie.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1136 dnia: Styczeń 06, 2013, 04:39:43 pm »
Sam nie wiem... niektóre plansze wydają się być w formacie A3 (np. zdjęcie z ludźmi przy Yansie) -  nie chce mi się wierzyć, aby w takim formacie rysował swoje albumy. Może to wydruki? 

Nie, to nie są wydruki. Gdzie Ty byłeś, jak wszędzie trąbili, że po raz pierwszy w Polsce pojawi się tak zajebista i duuuża wystawa Grzegorza Rosińskiego?
Specjalnie pojechałem do Krakowa na wernisaż, a następnego dnia 2-3 godziny chodziłem i oglądałem te oryginały. Setki prac mistrza w jednym miejscu.
Tam były ORYGINAŁY. Wystawa była ubezpieczona na jakąś nieprawdopodobną kwotę.
Nie kłóć się z Mefisto, bo koleś zna wszystkich organizatorów tego niewątpliwie wielkiego przedsięwzięcia. :smile:
I jak widzę jest nawet wpisany w katalogu tej wystawy w podziękowaniach :smile:

Offline nexus6

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1137 dnia: Styczeń 06, 2013, 05:11:28 pm »
Mieszkam w zachodniopomorskim to troche daleko mialem. Wierze wam na słowo, że oryginały, ale myślałem, że wczesne thorgale rysował w formacie A2.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1138 dnia: Styczeń 07, 2013, 07:54:00 pm »
Marzeniem kuratora wystawy jest pokazać to w Warszawie. Może się uda....

Oby się udało :)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1139 dnia: Styczeń 12, 2013, 09:01:04 am »