trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 991830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skil

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1005 dnia: Grudzień 08, 2011, 07:11:30 pm »
Nowy Thorgal daje radę, przyjemnie się czyta, no może oprócz durnej końcówki.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1006 dnia: Grudzień 08, 2011, 08:01:10 pm »
Lol, crossover jak u Marvela :D

Dembol_, wyjąłeś mi to z ust! :D
No i nie wierzę, żeby zakończyli serię ani przed, ani po przejściu Rosińskiego na emeryturę. Raczej należy się spodziewać więcej spin-offów. Swoją drogą, ciekawe kiedy doczekamy się spin-offów "Asteriksa" :)

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1007 dnia: Grudzień 08, 2011, 10:17:03 pm »
O tak! Spin-off o pięknej Falbali to bym kupił w ciemno  :lol:

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1008 dnia: Grudzień 08, 2011, 11:00:27 pm »
"Falbala" par Manara :)

Offline Rork

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1009 dnia: Grudzień 10, 2011, 08:53:20 pm »
Statek Miecz to album zdecydowanie lepszy od tych które dotychczas serwował nam Sente. Widać też, że Rosiński włożył sporo wysiłku w to aby pod względem graficznym komiks się podobał i oczywiście efekt jest doskonały. Nie wiem dlaczego ten album kojarzy Wam się z Władcą Gór? Są to niewątpliwie "inne strony świata" niż w wymienionym albumie. Generalnie Statek miecz uznałbym za bardzo dobry gdyby nie kilka zgrzytów które w znaczący sposób psują radość z lektury.

Pierwszy to 5 zmarnowanych stron dla średnio potrzebnego wprowadzenia do nowej serii o Jolanie. Moim zdaniem te kilka stron mogło spokojnie znaleźć się w pierwszym albumie "Jolan i spółka". Nie tylko scenariuszowo jest to drażniące ale tez wizualnie psuje ten piękny lodowcowy krajobraz, który gdyby obejmował cały album sprawiłby, że Statek miecz w pełni - przynajmniej pod względem graficznym mógłby być prawdziwą perełką.

Drugi "zgrzyt" to to co robi Thorgal po wyłowieniu skrzyni - ucieka, zupełnie nie interesując się losem biednych wieśniaków - zostawia ich w rękach morderców. To zupełnie nie w stylu "Prawdziwego Thorgala". Van Hamme nigdy by na cos takiego nie pozwolił - Thorgal wróciłby ukradkiem do wioski i rozniósł tych "niedobrych" na atomy, lub przynajmniej dałby im szanse na ucieczkę (oczywiście wtedy wpadłby w pułapkę własnej naiwnej dobroci ale to już inna bajka :smile: ).

Trzecia sprawa, która najbardziej mnie zdegustowała to "finał z orką" - zupełnie nie potrafię zrozumieć dlaczego tak to się kończy? Dlaczego właśnie to musiała być orka? Dlaczego Thorgal nie poradził sobie sam z napastnikiem? Lub w ostateczności dlaczego np. Pietrow ze statku nie strzelił mu w plecy? Wydaje mi się że wszystko byłoby lepsze niż pomysł z orką.

Żeby jednak już tak całkiem nie narzekać dodam, że pomysł z wyłowieniem skrzyni a już w szczególności niezwykła bystrość umysłu Thorgala w tym momencie sprawiła, że przez moment cofnąłem się w swoim umyśle o 15 lat - gdy czytałem najlepsze albumy Thorgala :smile: .


Louve :

Pochwała dla Surżenki - naprawdę świetna robota! Jedno co mnie "zabolało" to kadr ze strony 8 gdy Louve po sprzeczce z Aricią wybiega z domu. Rosiński nigdy by sobie nie pozwolił na taki rysunkowy skrót (że tak to z braku fachowej wiedzy nazwę). Bardziej przypomina i mi to Asterixa lub Kajko i Kokosza. G. Rosiński ucieczkę Louve narysowałby z perspektywy wnętrza chaty co dawało by wrażenie ciągłości. jest sprzeczka i oburzona Louve ucieka, a tak to nie wygląda. Ale może to tylko ja tak to odbieram?

Gadające wilki zbytnio mi nie przeszkadzają - w komiksach jak i w bajkach wszystko jest możliwe :smile: . Dziwi mnie jednak nie to, że wilki - jak pisaliście wcześniej - posiadają jakąś wiedzę ale to, że nie wszystkie potrafią wyczuć od Louve zapachu wilka a jedynie 3 z nich. Jest to o tyle głupie, że Louve rozumie przecież "mowę" wszystkich zwierząt a skoro pachnie wilkiem to jak może rozmawiać z ptakami, czy chociażby z czarną panterą (Barbarzyńca), która przecież kojarząc zapach wilka powinna ją zaatakować  :roll: .
 
Dalsza część Louve to już (lekko przerobiona) kopia pomysłu z "Ofiary". Louve poświęcając się dla ojca staje się zakładnikiem tajemniczego półboga, który - o ironio! - zleca jej misję - wymierzoną w boga Tyra (nie mylić z Thorem bo tego biedaka miał ograbić Jolan...)

Tak więc scenariusz jest miałki, początkowo mamy "kopiuj wklej" z albumów "Gwiezdne dziecko" i "Wilczyca" a później kolejne "kopiuj wklej" z albumu "Ofiara". Oby się nie okazało, że drugi tom to będzie nic więcej tylko przeróbka "Ja Jolan"...

No i tak. Tyle czekania, zaostrzony apetyt a tu niestety tylko odgrzewany kotlet...


Tak sobie teraz myślę, czy nowy świat Thorgala nie jest czasem tworzony - jak to swego czasu kolega xionc żartował z Arleston'a - przez program komputerowy? :smile:

Offline krakers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1010 dnia: Grudzień 10, 2011, 11:15:52 pm »
Jolan potrafi umysłem rozłożyć wszystko na atomy a potem to do kupy poskłdać to czemu Louve nie może dogadać się ze zwierzętami,wszak mają tych samych rodziców i odziedziczyły po ocju różne "moce".Scenariuszowo jest to logiczne,prawda?Dotychczas myślałem ,że Louve telepatycznie porozumiewa się z fauną ale przecież w albumie "Raissa" prowadzi pogawędki z wilkami konwersuje etc.To może mi ktoś powie czy ona wtedy szczeka lub wyje na te wilki ? To Louve rozumie ich mowe nie odwrotnie !!!To się kupy nie trzyma i tyle ,jeśli wilki rozumieją to co mówią ludzie to powinny jakąś cywilizację założyć....Jak tak mają wyglądać spinn offy to ja dziękuję.Najgorsze jest to że wszystko z napisem Thorgal się sprzeda...

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1011 dnia: Grudzień 11, 2011, 08:51:58 am »
przecież w albumie "Raissa" prowadzi pogawędki z wilkami konwersuje etc.To może mi ktoś powie czy ona wtedy szczeka lub wyje na te wilki ?
No może nie do końca... Załóżmy, że wszystkie zwierzęta rozumieją to co mówią ludzie (mało istotne, czy wypowiedziane na głos, czy odebrane telepatycznie), a tylko ludzie są na tyle ograniczeni, że nie rozumieją co do nich mówią. Louve ma zdjęte to ograniczenie, ponieważ rozumie właśnie telepatycznie co do niej odpowiadają. Zauważ, że ona "mówi" (zapewne mogłaby porozumiewac się telepatycznie, ale dla niej łatwiej jest wypowiadać słowa na głos niż formułować całe zdania w myślach), ale odpowiedzi są w dymkach "myślacych" (poza sową, która jest mechanicznym stworem i może umieć mówić, bo czemu by nie)... :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1012 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:35:23 pm »
Trzecia sprawa, która najbardziej mnie zdegustowała to "finał z orką" - zupełnie nie potrafię zrozumieć dlaczego tak to się kończy? Dlaczego właśnie to musiała być orka? Dlaczego Thorgal nie poradził sobie sam z napastnikiem? Lub w ostateczności dlaczego np. Pietrow ze statku nie strzelił mu w plecy? Wydaje mi się że wszystko byłoby lepsze niż pomysł z orką.

W kazdym komiksie akcji musi sie pojawic jakies widowiskowe fatality. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rarian

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1013 dnia: Grudzień 12, 2011, 04:30:37 pm »
Czy naprawdę w komiksie, w którym można popłynąć łódką w prehistorię, gdzie statki latają na balonach, gdzie w podziemiach zamku można się natknąć na potwora morskiego albo ogra, gdzie główny bohater to wiking, który pochodzi ze statku rodem ze star treka, a którego syn rozwala wszystko na atomy, cofa się w czasie (podobnie jak tata) to właśnie gadające wilki i mechaniczne sowy są takie nienaturalnie nielogiczne... ?

Please...  :lol:

Offline hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1014 dnia: Grudzień 12, 2011, 06:47:01 pm »
to właśnie gadające wilki i mechaniczne sowy są takie nienaturalnie nielogiczne... ?

mam wrażenie, że wątki fantastyczne oznaczają dla ciebie, że opowieść automatycznie staje się niespójna. a jednak van-hamme'owi udawało się zachować spójność świata wykreowanego. wilki prowadzące konwersacje i żyjące jak normalne zwierzęta, to zaburzenie tej spójności. co do mechanicznej sowy się nie wypowiem, bo nie czytałem. akurat ja mówię jedynie na podstawie przeczytanych opisów komiksu, więc możesz mnie łatwo zgnębić za to, że wypowiadam się o tym, czego nie widziałem, ale wydaje mi się, że inni czytali :)

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1015 dnia: Grudzień 12, 2011, 07:16:20 pm »
rarian co proponujesz jeszcze? karoca z dyni? drewniany chłopczyk pinokio? magiczne fasolki?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Rork

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1016 dnia: Grudzień 12, 2011, 09:41:30 pm »
rarian co proponujesz jeszcze? karoca z dyni? drewniany chłopczyk pinokio? magiczne fasolki?

Spokojnie koledzy! To będzie w następnych odcinkach  :lol: :lol: .

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1017 dnia: Grudzień 15, 2011, 08:24:52 am »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1018 dnia: Grudzień 22, 2011, 02:52:06 pm »
"Statek miecz" naprawdę mi się spodobał. Chyba od "Klatki" nie było tak dobrego albumu. "Thorgalowi" bardzo też służy zimowa sceneria. Do tego Sente świetnie prowadzi w tym epizodzie samą postać Thorgala, zderzając zasady, jakimi ten się kieruje, z ciekawymi, niebanalnymi okolicznościami (udana scena, kiedy Pietrow przemawia Thorgalowi do rozumu).

Drugi "zgrzyt" to to co robi Thorgal po wyłowieniu skrzyni - ucieka, zupełnie nie interesując się losem biednych wieśniaków - zostawia ich w rękach morderców.

Raczej odwrotnie - Thorgal na pewno spodziewał się również, że zbrojni ruszą za nim w pościg. W ten sposób odciągał ich od mieszkańców wioski.

Niestety "Louve" bardzo przeciętna.

Offline Rork

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1019 dnia: Grudzień 22, 2011, 08:37:44 pm »
Punkt dla Ciebie  :wink:

 

anything