Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #975 dnia: Listopad 21, 2011, 11:48:37 pm »
Zastanawia mnie też czemu Egmont tak faworyzuje Empik skoro tyle się na niego mówił że zalega z płatnością itd. Czy dystrybucja komiksu wszystkimi kanałami naraz coś by zmieniła? Pewnie tylko to, że Empik mniej by zarobił... A tak zabiera się pieniądze sklepom komiksowym, które są częścią tego rynku na rzecz Empiku, wielkiego molocha i (szkoda gadać).
Na prawdę zastanawiające. :???:

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #976 dnia: Listopad 22, 2011, 12:36:08 am »
Egmont pokazuje gdzie ma rynek komiksowy - faworyzując pewną sieć, szkodnika tegoż rynku. Chociaż przechodziłem dziś koło tego sklepu to żadnych stosów Thorgali nie widziałem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 02:09:32 am wysłana przez Thiago »

Offline Ajron

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #977 dnia: Listopad 22, 2011, 01:47:47 pm »
Egmont pokazuje gdzie ma rynek komiksowy - faworyzując pewną sieć, szkodnika tegoż rynku.

Brawo, strasznie błyskotliwy ten wniosek.


Gdyby Egmont miał głęboko rynek komiksowy, to by dawno przestał komiksy wydawać.

Zastanawia mnie też czemu Egmont tak faworyzuje Empik skoro tyle się na niego mówił że zalega z płatnością itd. Czy dystrybucja komiksu wszystkimi kanałami naraz coś by zmieniła? Pewnie tylko to, że Empik mniej by zarobił... A tak zabiera się pieniądze sklepom komiksowym, które są częścią tego rynku na rzecz Empiku, wielkiego molocha i (szkoda gadać).

Moim zdaniem to utrzymywanie zainteresowania marką. Pewnie gro ludzi, którzy wykupują ten wielki jak na polskie warunki nakład, kupiło/kupuje Thorgala właśnie w empiku. Egmont zapewne (co wydaje mi się słuszne) jest przekonany, że brak Thorgala w empiku = przekonaniem u tych ludzi, że nic nowego nie wyszło. Przecież co rusz można spotkać ludzi dla których empik to synonim księgarni i skoro tam nie ma, to znaczy że tego w ogóle nie ma.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #978 dnia: Listopad 22, 2011, 06:38:18 pm »
Ale nie chodzi o to żeby w empiku nie było Thorgala, niech będzie jak najbardziej, tylko czemu jest przez pierwsze dni TYLKO w Empiku a nie w sklepach komiksowych?
Czyżby jak zwykle chodziło o pieniądze?...

Offline hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #979 dnia: Listopad 22, 2011, 07:11:20 pm »
Moim zdaniem to utrzymywanie zainteresowania marką. Pewnie gro ludzi, którzy wykupują ten wielki jak na polskie warunki nakład, kupiło/kupuje Thorgala właśnie w empiku.

Pewnie na pewno :) Nie jestem żadnym obrońcą Empiku, ale w komentarzach do wywiadu z Rosińskim na GW można było poczytać narzekanie na "znikomy" nakład spin-offów Thorgala. Gdyby ludziska nie mieli Thorgali w Empikach, czytalibyśmy narzekania, że od kilkunastu lat brakuje wydawcy polskiego.
Takie już życie z monopolistą :sad:

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #980 dnia: Listopad 22, 2011, 10:06:31 pm »
http://paradoks.net.pl/read/17670
 
 Wnikliwa recenzja "Raissy". Tym razem z Paradoksu.

Offline yurek1

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #981 dnia: Listopad 23, 2011, 10:34:01 am »
Ale nie chodzi o to żeby w empiku nie było Thorgala, niech będzie jak najbardziej, tylko czemu jest przez pierwsze dni TYLKO w Empiku a nie w sklepach komiksowych?
Czyżby jak zwykle chodziło o pieniądze?...
wielu wydawców ma z empikiem umowy na wyłączność - to wcale nie jest ani nic nowego ani tym bardziej wyjątkowego. empik, czy tego chcemy czy nie, nadal pozostaje monopolistą i jako taki może w kontaktach z wieloma wydawcami dyktować warunki. mnie to nie dziwi, trochę tylko irytuje. ale ponieważ i tak do kupienia mam teraz tylko Thorgala, to trudno, kupię go w empiku, bo w sumie najtaniej - w każdym sklepie komiksowym, przy zamówieniu przez net, i tak muszę zapłacić za przesyłkę, więc...
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline krakers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #982 dnia: Listopad 23, 2011, 01:32:48 pm »
wielu wydawców ma z empikiem umowy na wyłączność - to wcale nie jest ani nic nowego ani tym bardziej wyjątkowego. empik, czy tego chcemy czy nie, nadal pozostaje monopolistą i jako taki może w kontaktach z wieloma wydawcami dyktować warunki. mnie to nie dziwi, trochę tylko irytuje. ale ponieważ i tak do kupienia mam teraz tylko Thorgala, to trudno, kupię go w empiku, bo w sumie najtaniej - w każdym sklepie komiksowym, przy zamówieniu przez net, i tak muszę zapłacić za przesyłkę, więc...
Niby masz rację ale , http://www.facebook.com/DzienDarmowejDostawy  i chyba sklep gildii bierze w tym udzial :wink:

Offline Koalar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #983 dnia: Listopad 23, 2011, 02:42:43 pm »
Niby masz rację ale , http://www.facebook.com/DzienDarmowejDostawy  i chyba sklep gildii bierze w tym udzial :wink:

Zgadza się. Raczej nie da się podać linku do wpisu na Facebooku, więc pozwolę sobie zacytować wpis na tamtejszym profilu Sklepu Gildii:
"Nasz sklep po raz kolejny bierze udział w akcji DDD. Książek i komiksów nie zabraknie, a do 30 listopada już niedaleko. Radzę zaznaczyć sobie ten dzień w kalendarzu :smile: ". :smile:

Poza tym chyba warto (nawet mimo gadających wilków) oprócz głównej serii kupić Louve. W końcu w przyszłym roku mają być jedynie 3 komiksy z pobocznych serii, bez tej głównej.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Shinue

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #984 dnia: Listopad 23, 2011, 02:56:10 pm »
widzę, że rozmowa wraca na właściwy temat. słusznie.

wczoraj przeczytałem oba nowe Thorgale. ten właściwy wciąż jeszcze boryka się z problemem dwuwątkowości, co przypomina mi obyczajową telenowelę. przez Jolana cała akcja jakoś tak się rozmydla. natomiast Louve bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. gadające wilki nie były złe, no i zaczyna się fajna historia.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #985 dnia: Listopad 24, 2011, 08:28:29 am »

mxztplx

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #986 dnia: Listopad 26, 2011, 06:34:00 pm »
Thorgal idzie na własciwe tory. Louve dobrze się czyta i zapowiada. Rozmowy z wilkami jak w Tetfolu. Nie przeszkadzają. Budują fabułę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2011, 11:13:49 am wysłana przez mxztplx »

Offline Rarian

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #987 dnia: Listopad 30, 2011, 11:50:09 pm »
Przeczytałem przed chwilą "Statek Miecz". A w zasadzie wchłonąłem :P.

Pierwszy nasuwający się automatycznie wniosek - wreszcie Thorgal jest Thorgalem. Strzela z łuku, broni niewinnych, oszukuje "złych" by pomóc "dobrym", a za wszystkim stoi chęć odnalezienia syna. Część nazwie to odgrzewanym kotletem, ale dla mnie to długo wyczekiwany powrót do klasyki, który dokumentuje też powrót jednej z moich ulubionych postaci drugoplanowych w serii (
Spoiler: pokaż
liczę, że w kolejnym albumie dowiemy co stało się z Derekiem i... Muffem, no i wygląda na to, że Jolan jednak wkrótce spotka się ze swoją pierwszą i największą miłością :P
). Generalnie niewiele się w tym albumie dzieje, ale dzieje się dobrze, sensownie i klimatycznie. Rysunki mistrz Rosińskiego są piękne, odbiorca szybko zagłębia się dzięki nim w mroźnym klimacie Northlandu, styl przypomina mi "Władcę Gór". Czego zabrakło? Może odrobinę więcej akcji, niestety kilka stron trzeba było poświęcić na wątek nudnego Jolana, przez co przygoda Thorgala była odrobinę krótsza i gdyby dodać jej tę ukradzioną odrobinę to uznałbym ją za stuprocentowo pełną. No, ale jakiś wstęp do serii o Jolanie trzeba było zrobić więc trudno mieć o to pretensje do Sentego.

Sente dostaje 8/10 (trochę na zachętę, bo wreszcie powrócił do starothorgalowego klimatu).
Rosiński dostaje 9/10 (bo w zasadzie nie ma się do czego przyczepić, wszystko wygląda tak, jak powinno).

Sam album oceniam jako najlepszy od czasów, niech stracę - "Barbarzyńcy" :). Jutro zabieram się za lekturę "Louve" i mam nadzieję, że ponownie się nie rozczaruję :).

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #988 dnia: Grudzień 01, 2011, 11:41:42 am »
kilka odpowiedzi od autorki książki "Thorgal. Dziecko z gwiazd":
http://thorgalverse.blogspot.com/2011/12/wywiad-z-amelie-sarn.html

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #989 dnia: Grudzień 02, 2011, 08:19:10 pm »
dla mnie narracja w nowym thorgalu jest bardzo skrótowa. kiepsko się go czyta, dużo wątków a mało treści. fajnie że jest więcej thorgala ale przeczytałem ten album bez emocji. jedyne co zostało mi w pamięci to
Spoiler: pokaż
orka wyskakująca na każdej stronie i pożerająca co tylko się da. bezsens.


EDIT:
przeczytałem też louve. kiepściuchno. kino familijne do potęgi, do tego w mizerny sposób nawiązuje do wilczycy (jednego z moich ulubionych albumów) jedyne co mi się spodobało scenariuszowo to nawiązanie do bieżącego albumu o thorgalu.

kreska za to jest bardzo dobra. bardziej mi to przypomina styl swolvesa (tak się to pisze?) niż rosińskiego ale to tylko in plus. w klimacie pierwszysch albumów thorgala.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2011, 09:03:17 pm wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

 

anything