Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 993101 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lens

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #900 dnia: Grudzień 12, 2010, 07:08:38 pm »
Seria o Jolanie co tu dużo mówić nie jest najwyższych lotów, ale i tak ciut lepsza od tego co działo się od "Klatki" w górę. O wielu rzeczach było już wspomniane jak choćby "ugrzecznienie serii", czy wmieszanie mitologi i bogów w główny nurt zdarzeń i pokazanie ich jako groteskowych pajaców. Ale moim zdaniem przede wszystkim irytuje sam Jolan. Po pierwsze brak charyzmy (w BoA znijaczał całkiem) co zostało już powiedziane, po drugie zauważyliście, że na siłę go odmładzają. Przecież w "tarczy thora" wyglądał zdecydowanie dojrzalej w BoA mamy jakiegoś knypka. Jeśli to ma być metoda na pozyskiwanie dzieciaków do serii, to tym starszym czytelnikom powinno to zrekompensować drugim wątkiem serii. Sam wątek czerwonych magów rozpoczął się imponująco, ale w tym tomie nic nie ruszyło - żadnej istotnej akcji. Ja bym to, że Thorgal ruszył w drogę zmieścił na 2 rysunkach.
Kriss u mnie zaczęła na plus. Historyjka zgrabna, ale pod warunkiem, że w drugim tomie zobaczmy coś naprawdę sensownego co wpłynie na to, że stała się taką złą dziewczynką. Historyjka o trudnym dzieciństwie, ojczymie, ucieczce z domu itd. to zdecydowanie tylko przekąska. Tu trzeba armaty.
Rysunki w obu tomach na bardzo wysokim poziomie. Nie przypuszczałem, że kiedyś to paćkanie Rosińskiego aż tak do mnie przemówi. Wielki plus dla rysowników obu komiksów.  
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 07:12:35 pm wysłana przez Lens »

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #901 dnia: Grudzień 12, 2010, 07:16:13 pm »
Przeczytałem dzisiaj nowego Thorgala i pierwszy tom Kriss.
Obydwa bardzo mi się podobały. Grafika w Kriss - jest świetna. Mogę zacząć czytać więc ten wątek :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #902 dnia: Grudzień 17, 2010, 09:58:58 am »
Na BD podali info, że zaczną niedługo rysować poboczną serię z Louve, Jolan też będzie w pobocznej a Thorgal w końcu będzie Thorgalem.
Zabiła mnie jednak informacja o tym, że powstanie seria o młodości Thorgala oraz  że mają być one-shoty o pobocznych bohaterach, m.in o "chłopcu o zielonych włosach" czyli jak mniemam o Alinoe.
 
Szczerze uważam, że serii miała pewien klimat, pewne niedopowiedzenia, o których nie należy i nie potrzeba mówić,rysować. Niedługo dowiemy się co jadał mały Thorgal na śniadania, obiady i kolacje, ile ciężkich godzin trenował strzelanie z łuku i w jakim wieku pierwszy raz się całował. Ok, ale pytam się po co ?
 
Również one-shot o Alinoe wydaje mi się całkowitym absurdem. To była jedna z najlepszych historii dzięki temu, że właśnie mieliśmy tą pewną tajemniczość. A teraz co zrobią? Ponieważ branzoletka została przecięta to opowiedzą zapewne o wcześniejszych losach jej posiadaczy, czy coś tam.
 
Nowy, młody czytelnik, który zechce odkryć świat Thorgala, będzie czytał ten komiks w zupełnie innym klimacie niż my, gdy do każdego albumu dołożą one-shoty i wszystko opwiedzą.
 
Można było z tego zrobić "elitarną" serię, a takto robi się trochę komercha.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #903 dnia: Grudzień 17, 2010, 10:11:42 am »
moze beda to dobre komiksy, a jak nie to przynajmniej porzadna komercha. Jestem za. Jeszcze o mlodosci Tanatloca poprosze serie odpryskowa!
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline yurek1

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #904 dnia: Grudzień 17, 2010, 10:48:52 am »
Można było z tego zrobić "elitarną" serię, a takto robi się trochę komercha.
money makes the world go round...

seria o Alinoe? :szok:
proponuję jeszcze szczenięctwo Muffa. hłe hłe.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #905 dnia: Grudzień 17, 2010, 10:52:44 am »
Zarzut odarcia bogów Asgardu z aury mistycyzmu jak dla mnie nietrafiony. Zwłaszcza, że w literackim pierwowzorze też próżno szukać patosu charakterystycznego dla systemów religijnych wyrosłych na Bliskim Wschodzie. W "Eddzie" odczytałem ich jako z reguły tzw. prostych chłopów bardziej zatroskanych o swoje "niebiańskie" zagrody i garnki z mięsiwem niż los śmiertelników. Dysonansu pomiędzy wizją zawartą w "Bitwie...", a np. "Ariccii" czy "Niewidzialnej Fortecy" nie wyłapałem...

Offline Piniooo

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #906 dnia: Styczeń 03, 2011, 02:58:26 pm »
A ja zapytam o coś z innej beczki.
Dlaczego niektóre Thorgale w HC są szyto-klejone, a niektóre w HC tylko klejone?  :???:
Sprwadzałem wydania I, II i nie znalazłem żadnych zależności.

Offline Rork

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #907 dnia: Styczeń 03, 2011, 08:46:32 pm »
proponuję jeszcze szczenięctwo Muffa. hłe hłe.

Wyborne :biggrin: .

A ja jeszcze chciałbym się dowiedzieć jak powstała śrubka z metalu, który nie istniał a także, jakich materiałów i narzędzi użyli Atlantydzi do budowy statków kosmicznych?

Offline BOUNCER

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #908 dnia: Styczeń 03, 2011, 10:06:48 pm »
I jeszcze może jakiej farby do włosów używał i u jakiego fryzjera czesał się Alinoe.
 
A wracając do tematu to jestem po kolejnej części Thorgala i nadal uważam serię za ciekawą. Jest jedno małe ale. Ciężko mi jest stwierdzić czego, ale czegoś mi w niej brakuje. Mimo to wydaje mi się , że pomysł na serie około thorgalowe jest pomysłem bardzo fajnym. I jak ktoś wcześniej wspomniał, iż może to być komercha - to będzie to komercha której wielbicielem jestem od wielu lat i będę nadal.

Offline Yojimbo76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #909 dnia: Styczeń 08, 2011, 07:46:16 pm »
Kriss graficznie OK.

Fabularnie....kurde, mierzi mnie kolejny popkalczerowy wątek o tym jak to źli ludzi są źli bo mieli c**jowe dzieciństwo a tak w ogóle to źli nie są, bo jednak zrobili kiedyś coś dobrego. Lewactwo tfu.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #910 dnia: Styczeń 09, 2011, 06:07:53 pm »
Kriss graficznie OK.

Fabularnie....kurde, mierzi mnie kolejny popkalczerowy wątek o tym jak to źli ludzi są źli bo mieli c**jowe dzieciństwo a tak w ogóle to źli nie są, bo jednak zrobili kiedyś coś dobrego. Lewactwo tfu.

Czyli wolisz proste historie, gdzie jest jasno wylozone ktorzy sa ci dobrzy a ktorzy ci zli, a wszystko co delikatnie wylamuje sie z tego schematu to juz lewactwo?

Nie spodziewalem sie, ze Kriss bedzie zbyt andergraundowe dla niektorych czytelnikow.  :shock:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #911 dnia: Styczeń 09, 2011, 06:58:22 pm »
No ale proszę cię, ona zła bo złe dzieciństwo to klisza tak wyświechtana, że aż przezroczysta.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #912 dnia: Styczeń 09, 2011, 07:20:35 pm »
No ale proszę cię, ona zła bo złe dzieciństwo to klisza tak wyświechtana, że aż przezroczysta.

ale stereotypy skads sie biora

ja wole takie zyciowe podejscie do genezy zla, niz nieprawdopodbne historie o utracie pamieci itp.

wolalbys zeby scenarzysta powiedzial, ze Kriss jest taka wredna, bo zla wrozka rzucila na nia klatwe? :smile:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline BOUNCER

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #913 dnia: Styczeń 09, 2011, 09:14:41 pm »
Fakt faktem, dla niektórych chęć naprawienia uczynionego zła jest nierealna, a niektóre postacie wręcz do takiego wizerunku nie pasują (np Masa).
Ale jak to w życiu bywa w niektórych przypadkach w chęć zmiany musimy uwierzyć  , zwłaszcza przy takim kociaku jakim jest Kriss - niewątpliwie jedna z najbardziej sexownych postaci serii  ;)
I jak to stare powiedzenie mówi: jeśli po 1 randce facet pamięta kolor Twoich oczu tzn że masz za małe piersi  :badgrin:
Zatem wybaczmy Kriss problemy z dzieciństwa i wierzmy w dobro kryjące się w sercu pod tymi ślicznie narysowanymi cycuszkami   :cool:

Offline Shinue

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #914 dnia: Styczeń 09, 2011, 09:42:13 pm »
a mi rzuciła się w oczy inna kwestia:
zawsze uważałem, że Sigwald Sparzony był 'partnerem' Kriss
a tu się okazuje, że on mógłby być jej ojcem...

 

anything