Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981506 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mxztplx

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #870 dnia: Grudzień 07, 2010, 10:06:11 am »
Czytając najnowszego Thorgala zastanawiałem się jak wielkie jest moje przywiązanie do serii i nadzieja na lepsze jutro. Świetna okładka i patetyczny tytuł. A w środku... naiwne ecie pecie. Oskalpowana Siff powinna chyba mieć nagą czaszkę? Przybranie się Lokiego w te blond piórka to motyw jak z bajki dla 5-latków. Sąd w pałacu Odyna -żenujące przedstawienie. Asgaard to park miejski, do którego cięgle wskakują Thorgal z Jolanem, przez kolejne tajne i nie do przejścia drogi. Strony z Thorgalem to jedyne ciekawsze momenty. Ale łudzić się, że nagle coś w tej serii wybuchnie jest oszukiwaniem się chyba. Sente robi sobie kalki i komponuje kolejne wesołe przygody na dobranoc.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #871 dnia: Grudzień 07, 2010, 10:22:01 am »
Trzeba bylo az nowego Thorgala, zeby na forum wrocily dyskusje o komiksie, zamiast tradycyjnych folii, kolorkow i gdzie mozna kupic. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Rarian

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #872 dnia: Grudzień 07, 2010, 12:57:51 pm »
Cytuj
Czytając najnowszego Thorgala zastanawiałem się jak wielkie jest moje przywiązanie do serii i nadzieja na lepsze jutro. Świetna okładka i patetyczny tytuł. A w środku... naiwne ecie pecie. Oskalpowana Siff powinna chyba mieć nagą czaszkę? Przybranie się Lokiego w te blond piórka to motyw jak z bajki dla 5-latków. Sąd w pałacu Odyna -żenujące przedstawienie. Asgaard to park miejski, do którego cięgle wskakują Thorgal z Jolanem, przez kolejne tajne i nie do przejścia drogi. Strony z Thorgalem to jedyne ciekawsze momenty. Ale łudzić się, że nagle coś w tej serii wybuchnie jest oszukiwaniem się chyba. Sente robi sobie kalki i komponuje kolejne wesołe przygody na dobranoc.
Wiem, że to kwestia mocno subiektywna, ale nie oceniałbym nowego albumu aż tak surowo. Tytuł faktycznie jest zbyt patetyczny (bo ta cała bitwa o Asgard jest, koniec końców, bitwą o tarcze i jabłko :P ), ale czy nie inaczej było w przypadku, choćby 'Korony Ogotaia', gdzie spodziewaliśmy się, sądząc po tytule. powrotu do krainy Qua, wątków dotyczących kosmicznego ludu, a dostaliśmy historię o podróżującym w czasie Jolanie (nie chce być źle zrozumiany, bardzo podobała mi się cała 'Korona Ogotaia', ale chodzi mi o to, że tytuł nie zawsze ma wiele wspólnego z treścią). Kolejno, Loki nie oskalpował Siff, a zwyczajnie ściął jej włosy, a przynajmniej ja tak to zrozumiałem :). Sąd w pałacu Odyna i pomysł Lokiego, że peruka z blond włosów zauroczy boginię to faktycznie najbardziej naiwne momenty komiksu, ale nie oszukujmy się, podobnych im, w całej serii było mnóstwo. Dość swobodne podróżowanie między światami to też nie jest żadne novum i było wałkowane już setki razu, a więc nie można mieć o to pretensji do scenarzysty. Strony z Thorgalem naprawdę trzymają klimat i są prologiem, miejmy nadzieję, ciekawej historii, w której wreszcie Thorgal wysunie się na pierwszy plan :). I jeszcze jedno pytanie, mxztplx - czytałeś spin off o Kriss de Valnor ;)? Bo tam Sente pokazuje, że jego scenariusze niekoniecznie muszą być ugrzecznione i mogą być całkiem mroczne, jak na serię o Kriss, przystało.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #873 dnia: Grudzień 07, 2010, 01:36:31 pm »
myślicie, że Manthor będzie usatysfakcjonowany takim rozwojem wydarzeń? niby coś ugrał, ale...

mxztplx

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #874 dnia: Grudzień 07, 2010, 03:28:39 pm »
Loki nie oskalpował Siff, a zwyczajnie ściął jej włosy, a przynajmniej ja tak to zrozumiałem :). I jeszcze jedno pytanie, mxztplx - czytałeś spin off o Kriss de Valnor ;)? Bo tam Sente pokazuje, że jego scenariusze niekoniecznie muszą być ugrzecznione i mogą być całkiem mroczne, jak na serię o Kriss, przystało.

Celowo napisałem o oskalpowaniu, bo Loki nie trzymał w ręku (ani na głowie) ściętych włosów tylko całą perukę. Obcięte włosy to pojedyncze pasma a nie całość, która cudem się trzyma. Kriss dopiero przede mną.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #875 dnia: Grudzień 07, 2010, 04:44:49 pm »
na kiedy zapowiadane są kolejne tomy thorgala/jolana i kriss? jest szansa ma 2011?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #876 dnia: Grudzień 07, 2010, 05:50:15 pm »
Dziękuję wszystkim za opowiedzenie mi całego albumu przed przeczytaniem.

Czy ktoś tu jeszcze coś w ogóle monitoruje?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #877 dnia: Grudzień 07, 2010, 05:59:42 pm »
He, he, ja przezornie nie czytałem tych postów... :)

mxztplx

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #878 dnia: Grudzień 07, 2010, 06:42:53 pm »
Ja przed przeczytaniem też nie wchodziłem na to forum. To jasne, że w temacie pojawiać się będą informacje o komiksie.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #879 dnia: Grudzień 07, 2010, 06:59:52 pm »
na kiedy zapowiadane są kolejne tomy thorgala/jolana i kriss? jest szansa ma 2011?

w przyszłym roku będą oba + "Louve" też ma być

Offline hans

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #880 dnia: Grudzień 07, 2010, 07:03:21 pm »
Tak, jak xionc powiedział, to jedna z niewielu ostatnio rozmów o komiksie. Szczerze, to kto mógł się tego spodziewać? :smile: Rozumiem więc zaskoczenie Mefista.

No, ale takie dyskusje - mimo spoilerów - są najciekawsze; fajnie, że duch w narodzie nie umiera - ja czytam wątek z przyjemnością. Co prawda nigdy nie planowałem lektury nowego Thorgala, ale gdybym planował, to zajrzałbym tu dopiero po fakcie (zwykle tak robię).

Offline Rarian

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #881 dnia: Grudzień 07, 2010, 08:46:12 pm »
Cytuj
w przyszłym roku będą oba + "Louve" też ma być
A od projektu z Louve w końcu nie odstąpili? Bo gdzieś tak chyba swego czasu czytałem, ale może się mylę :smile: .
Cytuj
myślicie, że Manthor będzie usatysfakcjonowany takim rozwojem wydarzeń? niby coś ugrał, ale...
Na początku (po 'Ja, Jolan') miałem wrażenie, że Manthor chce dokonać jakiejś prywatnej zemsty na bogach, zniszczyć ich, tak jak pragną tego choćby giganci, ale teraz wydaje się, że po
Spoiler: pokaż
rozwiązaniu sprawy z jego matką
będzie już usatysfakcjonowany :wink: , a przynajmniej taką mam nadzieję, bo jeśli tak, to będzie go pewnie dużo mniej, a mniej Manthora => mniej Jolana => więcej Thorgala :biggrin: .

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #882 dnia: Grudzień 07, 2010, 09:30:29 pm »
projekt z Louve ma się chyba dobrze - podano juz do wiadomosci, ze rysownikiem bedzie Roman Surzhenko

a co do Manthora, to on jest... wujkiem Aniela, wiec chyba cos na rzeczy bedzie jeszcze z nim... mam wrazenie, ze to sie tak nie skonczy i ze
Spoiler: pokaż
pozostawiona w Asgardzie armia to jeszcze moze sie okazac Koniem Trojanskim

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #883 dnia: Grudzień 07, 2010, 09:53:20 pm »
He, he, ja przezornie nie czytałem tych postów... :)
Hehe - ja też.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline RAFIX

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #884 dnia: Grudzień 08, 2010, 01:05:17 am »
 Nie macie wrazenia po przeczytaniu  Bitwy o Asgard ze wszystko zmierza ku jakby powtorzeniu historii z Kraina QA ktora zreszta byla mistrzostwem ...ale do rzeczy o co mi chodzi   niechce niczego pomylic  ale np analogie wg mnie>>>> statek miecz kojarzy mi sie z tymi latajacymi statkami z krainy QA ..sadzac po takim wlasnie tytule nastepnego albumu bedzie to temat przewodni ......nastepne co mnie uderzylo to ci ludzie od czerwonej magii.pamitacie jak ogotai wylonil sie z morza i wyciagnieciem reki zabil jednego z tych dzikusow zapomnialem nazwy plemiona  a tutaj jeden z nich wyciaga reke i traci wzrok jeden czlowiek z tej wioski niezdziwil bym sie jakby przywodca tych od czerwonej magii byl kims pokroju ogotaia  a sama ostateczna walka rozegrala sie pomiedzy nim a Thorgalem ajuz wogole niezdiwie sie jakby w to wchodzily jakies wiezy rodzinne[znaczy sie chodzi mi oto ze moze ten syn Kriss moze tu namieszac].....noi sama podroz tam do krainy QA a tu do chyba BAgdadhu mam nadzieje ze nie namieszalem .Natomiast co do Kriss  to takze nie moge doczekac sie opowiesci o tym jak udalo sie jej uciec z tej pustyni......pozdro dla wszystkich Thorgalomaniakow i wszyskich ktorzy sie na nim wychowali