Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #675 dnia: Grudzień 05, 2008, 09:11:29 am »
Wczoraj kupiłem w Empiku - więc jest, stosy tego były...
Moją opinią się za bardzo nie kierujcie, bo ja Thorgala uwielbiam niezależnie od wszystkiego...
Ale ten odcinek jest wyraźnie lepszy od poprzedniego (mimo, że i na niego nie narzekałem).

Może chcesz sprzedać jeden z podwójnych obrazków?

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #676 dnia: Grudzień 05, 2008, 09:21:14 am »
Może chcesz sprzedać jeden z podwójnych obrazków?

Myślę, ze nie byłoby problemów, ale najpierw sam ocenisz jak wyglądają,
tu masz je na aukcji: http://www.allegro.pl/item491749961_thorgal_tarcza_thora_wersja_orginalna_fr.html

Szczerze powiedziawszy - byłem tym portfolio nieco rozczarowany.
W albumie "Kriss de Valnor" dołączono 5 genialnych rysunków,
w tym spodziewałem się podobnych, a tymczasem w tym mają czarne grube kontury (!),
co powoduje, że obrazki "giną". Obrazek nr 3 był moim ulubionym w albumie "Ja, Jolan", a tutaj w ogóle traci cały urok....  :evil:

W moim egzemplarzu nie ma ostatniego widocznego na aukcji, za to są 2 nr 2.
Ewidentna pomyłka czyjaś.

Poza tym rozczarowaniem jest to, ze pochodzą - poza tym, którego akurat brak! - z ... poprzednich albumów. Takiej polityki akurat w ogóle nie rozumiem.

I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline BOUNCER

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #677 dnia: Grudzień 05, 2008, 09:50:37 pm »
O ile poprzedni album z nowym scenarzystą mnie nie zachwycił , o tyle "Tarcza Thora" jest naprawdę ciekawym komiksem. Dzięki Sente ponownie spotkałem się ze starą serią , która poza faktem , że jest ciekawa to pozostawia czytelnikowi niedosyt . Do tego w tak wspaniałej graficznej oprawie jaką stworzył Rosiński.
Polecam serdecznie.

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #678 dnia: Grudzień 06, 2008, 05:40:07 am »
O ile poprzedni album z nowym scenarzystą mnie nie zachwycił , o tyle "Tarcza Thora" jest naprawdę ciekawym komiksem. Dzięki Sente ponownie spotkałem się ze starą serią , która poza faktem , że jest ciekawa to pozostawia czytelnikowi niedosyt . Do tego w tak wspaniałej graficznej oprawie jaką stworzył Rosiński.
Polecam serdecznie.

 Zgadzam się - szybko się czyta i pozostaje czekać 2 długie lata na ciąg dalszy (mając na uwadze to, co Rosiński mówił w łodzi o morderczym tempie wydawania Thorgala co rok i że tym razem ma zamiar zobaczyć - oprócz sztalugi - jakąś porę roku z okna swojego domku  :p ).

Rysunko-obrazki pierwsza klasa.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Shinue

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #679 dnia: Grudzień 06, 2008, 11:50:45 pm »
z takimi rysunkami jak w ostatnim 'thorgalu' rosiński plasuje się w czołówce europejskich o ile nie światowych rysowników.
szkoda tylko że sam thorgal trochę stetryczał na starość.

ps. a wiecie dlaczego van hamme zrezygnował z pisania scenariuszy?

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #680 dnia: Grudzień 07, 2008, 09:20:49 am »
ps. a wiecie dlaczego van hamme zrezygnował z pisania scenariuszy?

Jak to Grzesiek w łodzi ładnie wyłuścił - chciał mieć więcej czasu dla siebie, dlatego zrezygnował z Thorgala i XIII, natomiast ... zaczął 3 inne serie plus jakieś widowisko teatralne i chyba film  :D
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #681 dnia: Grudzień 07, 2008, 12:42:19 pm »
Przeczytałem wczoraj Tarczę Thora. Jest dobrze, nawet bardzo dobrze, ale w odróżnieniu od kolegów uważam, że jest na identycznym poziomie jak "Ja Jolan". Jest to bezpośrednia kontynuacja, wątki sa poprowadzone identycznie, w sumie to rozpatrywać należałoby tak jak cykl np. Krainy Qa, gdzie nie zastanawiamy sie, który tom jest lepszy tylko patrzymy na to jako na całość. Patrząc po rozwoju akcji, to ten cykl będzie miał przynajmniej 4 tomy.
Jedynym problemem, jest, że komiks jest straszliwie krótki, ale to raczej wina wydawców, którzy przyzwyczaili nas do zbiorczych wydań :) Normalny album wydaje się czymś nienaturalnym :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #682 dnia: Grudzień 07, 2008, 01:09:45 pm »
Jest to bezpośrednia kontynuacja, wątki sa poprowadzone identycznie, w sumie to rozpatrywać należałoby tak jak cykl np. Krainy Qa, gdzie nie zastanawiamy sie, który tom jest lepszy tylko patrzymy na to jako na całość.
[/quote]

Widze, że nie tylko ja zauważyłem wyraźne nawiązanie do Cyklu Qa.
Tutaj też mamy porwanie syna Thorgala i jego wyprawę w celu jego odzyskania.

Mam nadzieję, że po latach ten epizod będzie wspominany jako równie dobry jak części:"Kraina Qa" - "Między Ziemią a światłem", choć zastanawiam się, czy to w ogóle mozliwe...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline yurek1

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #683 dnia: Grudzień 11, 2008, 12:24:24 pm »
do każdego kolejnego Thorgala podchodzę coraz bardziej ostrożnie, bo każdy - w moim odczuciu - jest coraz słabszy. albo może ja po prostu jestem coraz bardziej znużony tą serią.

Tarcza Thora ma kilka poważnych minusów:
- znów seria sprawia wrażenie jakiejś wprawki do erpegowej sesyjki - nieporadnej i mało eksyctującej
- moce?!? kurna, co to jest, francuskie ex-meny? porażka i jak dla mnie kolejny dowód, że seria z umiarkowanie młodzieżowej przepoczwarza się w stricte młodzieżową
- przegadane toto, strasznie przegadane
- tłumaczenie (wiem, wiem, to śliski temat) sprawia wrażenie zrobionego na kolanie (podobne odczucie miałem przy lekturze Mangusty), rażą językowe dziwolągi (np. druga strona, drugi kadr: "co tak nagle wprawiło Aaricię w panikę" - "wprawiło w panikę"? co to niby znaczy?) plus nadmierne używanie strony biernej, która po polsku brzmi po prostu niezręcznie i nienaturalnie (np. dialog na stronie 10)

są też plusy, żeby nie było:
+ historia Vilnii to bodaj po raz pierwszy wyraźne odstępstwo od graficznego standardu Thorgala. osobiście bardzo lubię, jak mamy do czynienia z różnorodnością w kwestiach rysunku i tutaj coś się zaczyna dziać ( po prawdzie, ta stylizacja bardziej mi się podoba niż ten nowy malarski styl... )
+ fajna jest ta pacynkowa armia, kapitalny pomysł, wreszcie element humorystyczny, brawo!

no, byle tylko te plusy nie przysłoniły wam minusów. :)


sprzedaję całość Thorgala z Egmontu w miękkiej. chce ktoś kupić?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #684 dnia: Grudzień 11, 2008, 12:48:38 pm »
no, byle tylko te plusy nie przysłoniły wam minusów. :)
Jeśli chodzi o Thorgala, to mi plusy zawsze przesłaniają minusy, nawet jeśli plus jest 1 a minusów 10. Niestety, tak mam i nic tego (chyba) nie zmieni.
Musiałoby być dramatycznie źle pod każdym względem, żebym przestał kupować kolejne odcinki. Chociaż nie, nadal bym kupował, żeby zobaczyć czy już się polepszyło  :lol:

Offline Raf Fariszta

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #685 dnia: Grudzień 11, 2008, 01:15:01 pm »
W Tarczy...jest lepiej pod względem fabularnym jak i graficznym (wstawka o historii rodziny Kriss ciekawie ciśnięta - przypomina trochę rysunki z Historii Polski).....
Fabuła: ciąg dalszy wyłaniania wybrańca plus atak zakonu czerwonej magii....Ciekawy pomysł z
Spoiler: pokaż
 zatrzymaniem czasu....no i Thorgal znów wyruszający w drogę ....
....
Ogólnie czwórka z dużym minusem.....
Nocy Matko Dnia

Offline Mefisto76

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #686 dnia: Grudzień 11, 2008, 03:15:45 pm »
(wstawka o historii rodziny Kriss ciekawie ciśnięta - przypomina trochę rysunki z Historii Polski).....

Zauważyliście, że wstawka o rodzinie Kriss jest przypomniana po raz drugi, bo Sente "zapomniał" sobie o ważnym elemencie, który teraz ma wpływ na bieżącą akcję? Przecież o urodzeniu dziecka Vilnii było już w "Ja Jolan"!

Ewidentny replay...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline yurek1

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #687 dnia: Grudzień 11, 2008, 03:28:32 pm »
replay nie replay - moim zdaniem Thorgal dotarł do krytycznego momentu każdego tasiemca, w którym - jak słusznie zauważa Kingpin - jedni kupują, bo kupują, a drudzy odpuszczają. ja odpuszczam. podobało mi się do, powiedzmy, choć to bardzo naciągana teoria, do Kriss, potem to już równia pochyła. a może po prostu prysł czar z dzieciństwa?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

mxztplx

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #688 dnia: Grudzień 11, 2008, 04:47:47 pm »
Przeczytałem i...wielkie rozczarowanie. Fabuła naiwna,nieciekawa. Teksty....szkoda gadać. I ta sytuacja, w której wszyscy znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie w jednym momencie. A jestem wielkim miłośnikiem serii. Dla mnie to najsłabsza część cyklu.Fabularnie. Jest naiwnie okropnie. Wszystko na poziomie bajki dla młodszych dzieci. To ja przepraszam.

Offline skil

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #689 dnia: Grudzień 11, 2008, 08:12:42 pm »
w moich oczach seria o thorgalu po "strażniczce kluczy" systematycznie obniżała loty, by w "królestwie pod piaskiem" osiągnąć dno. motywy skłaniające thorgala do rozpoczęcia wędrówki, by bogowie o nim zapomnieli i pozwolili wrócić do rodziny, były śmieszne i naciągane. 30 album zapowiadał prawdziwą rewolucję - nastąpiła zmiana scenarzysty i głównego bohatera serii.
tym, za co zawsze najbardziej ceniłem "thorgala", było wykorzystanie mitologii nordyckiej, włączanie w nią losów komiksowych postaci. sente jak na razie zgrabnie to wychodzi. mam nadzieję, że zrezygnuje z wymyślania głupot o ludziach przyszłości. w "tarczy thora" kontynuuje historię z poprzedniego albumu i robi to bardzo dobrze. może rzeczywiście fabuła momentami zalatuje marnym rpg, ale za to sente otworzył jednocześnie tyle nowych wątków, ile w serii chyba jeszcze nie było. po raz pierwszy od bardzo dawna, trudno mi domyślić się w jakim kierunku zmierza opowieść. ja z nowego albumu jestem całkiem zadowolony.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

 

anything