trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzem

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2805 dnia: Luty 07, 2019, 09:08:58 am »
To nie jest najbrzydsza okładka Thorgala, ale na pewno najgłupsza.
Ci goście w ogóle ogarniają czym jest Thorgal? Czytali kiedykolwiek albumy Van Hamme`a? Wiedzą na jakich wartościach opiera się ta historia? Wiedzą jaki charakter ma dana postać? Bo z tego co widać od wielu albumów, to nie. Od teraz Thorgal będzie postacią z kreskówki, która skacze samotnie na ludzi z tarczami?


Super trafne określenie problemu.
Ta okładka jest na swój sposób przybijająca.
Pisanie postaci Thorgala całkowicie od nowa. Hollywoodzkie wyskoki rodem z trailerów.
Thorgal, jak to się mówi, "out of character". Aż jestem ciekaw, jaki będzie Thorgal, kiedy dojdą do momentu przybijania go do skały w Zdradzonej Czarodziejce. Bo że będzie inny, to wiadomo.


Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2806 dnia: Luty 07, 2019, 10:50:03 am »
Jedyne co mi się podoba w zaprezentowanej okładce to... tło. Przypomina mi w jakiś sposób okładkę Trzech starców z krainy Aran.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2807 dnia: Luty 07, 2019, 10:54:48 am »
To nie jest najbrzydsza okładka Thorgala, ale na pewno najgłupsza.
Ci goście w ogóle ogarniają czym jest Thorgal?
Przypominam że w ostatnim tomie Młodzieńczych Lat Thorgal ruszył na poszukiwanie Aarici. A lektury wczesnych tomów doskonale wiemy ile potrafii wymordować ludków by jej lubej nic się nie stało.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2808 dnia: Luty 07, 2019, 11:26:49 am »
No, w deszczu, z łuku, z ukrycia. A nie skok z mieczem na tarczowników jak w kreskówce. :)

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2809 dnia: Luty 07, 2019, 11:44:50 am »
a okładka powstawała tak:http://thorgalverse.blogspot.com/2019/02/etapy-powstawania-okadki-sinozebego.html

Offline Nawimar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2810 dnia: Luty 07, 2019, 11:47:16 am »
Z "Thorgalem" pożegnałem się już dość dawno temu i ani myślę wracać. Jestem jednak zaskoczony krytyką kompozycji tej okładki jeszcze przed rozpoznaniem treści albumu. A może oficerowie prowadzący tych gości z tarczami mieli ochotę poderwać młodocianą Aaricie? W takiej sytuacji "berserkizm" Thorgiego byłby w pełni uzasadniony.
 
Sori Misiokles, z pośpiechu nie doczytałem Twojego posta i de facto powieliłem zawarte w nim przypuszczenie.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2019, 12:39:23 pm wysłana przez Nawimar »

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2811 dnia: Luty 07, 2019, 12:18:02 pm »
No, w deszczu, z łuku, z ukrycia. A nie skok z mieczem na tarczowników jak w kreskówce. :smile:
Nie ogarniasz Thorgala. Już w Zdradzonej Czarodziejce masakrował Skaaldów aż miło.

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2812 dnia: Luty 07, 2019, 12:37:27 pm »
Heh tak właśnie myślałem, że zaraz będzie o Zdradzonej czarodziejce jak walczył razem z Gandalfem Szalonym. Na tyle ogarniam, że wiedziałem co zaraz napiszesz. ;)
No tak, napadli ich, to walczyli plecami do siebie, a że to król wikingów i Thorgal, to sobie z jakimiś łachmaniarzami poradzili. Mnie chodzi o charakter tej postaci. Atak ze skokiem i mieczem na tarczowniów. Thorgal by tego nie zrobił. Nie ta postać i nie ten komiks. Tak samo jak zdrada Aaricii. Nie ta postać i nie ten komiks.

Offline Koalar

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2813 dnia: Luty 07, 2019, 12:52:14 pm »
Okładka ma się raczej odnosić do tego, co w albumie, a nie ma przedstawiać postaci, jaka (zwykle) jest (przynajmniej ta wygląda na taki rodzaj okładki). Tak więc nie krytykujecie okładki, tylko ewentualną zawartość albumu, której siłą rzeczy nie znacie. Zachowanie niestandardowe dla danej postaci może być ciekawe, wynikać z intrygujących okoliczności - wszystko zależy od umiejętnego przedstawiania przez scenarzystę. Czyli z góry zakładacie, że to będzie lipa. W sumie się nie dziwię ;)
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaxx

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2814 dnia: Luty 07, 2019, 02:19:14 pm »
Ale to są przecież Młodzieńcze Lata. Thorgal tu jeszcze nie był tym Thorgalem, dopiero dorastał. Młody, to i narwany, ma prawo mieć nieco inny charakter i inne zachowania, skoro dopiero kształtuje się w nim ten Thorgal z późniejszych tomów. Można co najwyżej porównywać do wcześniejszych tomów Młodzieńczych Lat, ale raczej nie do tego, co ma nastąpić później.

Grzmocenie dopiero co poznanej babki pod kocem na pustyni, to dopiero jest "out of character"  :D

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2815 dnia: Luty 07, 2019, 03:25:58 pm »
Ale to są przecież Młodzieńcze Lata. Thorgal tu jeszcze nie był tym Thorgalem, dopiero dorastał. Młody, to i narwany, ma prawo mieć nieco inny charakter i inne zachowania, skoro dopiero kształtuje się w nim ten Thorgal z późniejszych tomów.
No w sumie, to jest jakiś argument.  :smile:

Offline keram

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2816 dnia: Luty 07, 2019, 05:21:11 pm »
Nie ogarniasz Thorgala. Już w Zdradzonej Czarodziejce masakrował Skaaldów aż miło.

Skaaldów ?
Ato nie byli czasem Baaldowie?

A co do oceny okładki to chyba lepiej poczekać i poznać fabułę.

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2817 dnia: Luty 08, 2019, 04:33:55 pm »
Ciekawe jak z premierą w Polsce ? Maj czy jeszcze kwiecień ?

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2818 dnia: Luty 08, 2019, 07:44:48 pm »
kwiecień już nie, więc raczej maj

Offline pokia

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2819 dnia: Luty 18, 2019, 05:28:28 pm »
A co to za album z czerwoną okładką który widać w tej fotorelacji?