trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2745 dnia: Październik 02, 2018, 06:28:04 pm »
Najlepsze, że na oficjalnej stronie wydawnictwa le Lombard zupełna cisza o najnowszym Thorgalu, może coś przeoczyłem, ale chyba nie ma nawet najmniejszej informacji, nie mówiąc o okładce, czy przykładowych planszach. Myślałem, że ostatni Thorgal Rosińskiego będzie z wielką pompą promocyjną, ale widzę przyjęli odwrotną strategię.

Było na głównej od dawna, teraz jest tu:

http://www.lelombard.com/albums-a-venir-bd/




Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2746 dnia: Październik 02, 2018, 08:21:49 pm »
Dajesz info o komiksie „Światów Thorgala”. A o premierze jednego z najważniejszych tytułów oficyny czyli 36 tomu Thorgala, wraz z którym odchodzi ostatni z jego oryginalnych twórców - totalna cisza...

Offline gobender

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2747 dnia: Październik 02, 2018, 08:28:35 pm »
hm.. no ale na dole jest 36, czy coś pomyliłem?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2748 dnia: Październik 02, 2018, 08:31:17 pm »
http://www.lelombard.com/albums-fiche-bd/thorgal/aniel,3789.html


Ba! Jak przeglądam sobie różne fanowskie strony to mam wrażenie, że to Egmont się pośpieszył z ujawnieniem plansz i zrobił wielkiego leaka publikując je przed Lombardem :smile:

Wielką bzdurę napisałem, kajam się!
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2018, 07:30:44 am wysłana przez misiokles »

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2749 dnia: Październik 02, 2018, 09:25:43 pm »
hm.. no ale na dole jest 36, czy coś pomyliłem?

No rzeczywiście jest :) Ale przysiągłbym, że jeszcze wczoraj/dziś nie było tej informacji... No nic, plus dla nich. Widać Egmont rzeczywiście robi tu znacznie wcześniej promocję najnowszego tomu niż Lombard.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2750 dnia: Październik 02, 2018, 09:29:23 pm »
Ale o co chodzi, bo nie rozumiem, czy to jakiś żarcik, spekulacja czy konkret?


Tak sobie spekuluję, że gdyby Rosiński rzeczywiście zrobił te obrazy do każdego albumu i puściliby nowe wydanie z tymi obrazami, to trochę osób mogłoby chcieć wymienić swoje kolekcje. Takie tam dywagacje, nic ważnego.

Offline parsom

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2751 dnia: Październik 02, 2018, 09:40:53 pm »
Weź nie strasz, po nich to się wszystkiego można spodziewać.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2752 dnia: Październik 02, 2018, 09:43:16 pm »
Z tego co translatorowałem sobie tutaj: https://www.culture.leclerc/livre-u/bd-humour-u/bd-adultes-u/bd-heroic-fantasy-u/thorgal---edition-exclusive-e-leclerc-9782803674688-pr


Aniel w wersji ekskluzywnej oprócz innej okładki będzie miał dodatkową 8 stronicową książeczkę graficzną. Ale w sumie już od Kah-Aniela takie edycje wychodzą i póki co artbook nie został upgrade'owany o te grafiki.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2753 dnia: Październik 02, 2018, 11:54:24 pm »
Ba! Jak przeglądam sobie różne fanowskie strony to mam wrażenie, że to Egmont się pośpieszył z ujawnieniem plansz i zrobił wielkiego leaka publikując je przed Lombardem :)

a gdzie Egmont ujawnił plansze?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2754 dnia: Październik 03, 2018, 07:29:50 am »
Aj, przepraszam - ale dałem plamę! Nie potrafię wytłumaczyć co takiego głupiego zaiskrzyło mi na neuronach. Wg pierwotnych informacji Aniel miał pojawić się w Polsce przez francuską premierą i sobie ubzdurałem, że Egmont ruszył z promocją przed Lombardem :(

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2755 dnia: Październik 03, 2018, 09:53:12 am »
Z tego co translatorowałem sobie tutaj: https://www.culture.leclerc/livre-u/bd-humour-u/bd-adultes-u/bd-heroic-fantasy-u/thorgal---edition-exclusive-e-leclerc-9782803674688-pr
Aniel w wersji ekskluzywnej oprócz innej okładki będzie miał dodatkową 8 stronicową książeczkę graficzną. Ale w sumie już od Kah-Aniela takie edycje wychodzą i póki co artbook nie został upgrade'owany o te grafiki.

Tak naprawdę to nie wiem czy te ostatnie wydania ekskluzywne są warte swojej ceny. Takie wydania wychodzą już od dawna i to nie tylko do Thorgala. W tych starszych często można było spotkać dodatkowy exlibris i rzeczywiście fajne nawet całostronicowe obrazy/rysunki/szkice. Ostatnio są to już tylko pomniejsze szkice, a jak Rosiński przerzucił się na malowanie, to te "malunkowe" szkice nie wyglądają już tak fajnie, to są takie maźnięcia w głównej mierze.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2756 dnia: Październik 07, 2018, 02:59:14 pm »
trzy plansze z polskiego wydania ostatniego tomu "Kriss de Valnor":
http://thorgalverse.blogspot.com/2018/10/plansze-ze-straznika-sprawiedliwosci.html
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2018, 09:13:09 pm wysłana przez graves »

Offline laf

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2757 dnia: Październik 17, 2018, 09:04:30 am »
Byłbym wdzięczny jakby ktoś zamieścił kolejność czytania Thorgala: schemat udostępniony swego czasu przez Egmont. To co zostało zamieszczone na portalu naEKRANIE niestety nie wyświetla mi się, a nic innego nie znalazłem.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2758 dnia: Październik 17, 2018, 09:19:35 am »
Najlepiej czytać tak jak Bóg przykazał - czyli wg kolejności wydawania - dzięki temu unikniesz odwołań do komiksów jeszcze nie wydanych (mimo że niektóre z nich są prequelami).
Spis masz na wikipedii:


I tak: pierwszy spin-off - Kriss de Valnor jest z 2010 roku, czyli dzieje się między albumami 32 (2010) i 33 (2011).
Spin-off Louve jest z 2011, czyli czytasz go między albumem 33 i 34.
Młodość Thorgala jest z 2013 roku czyli startujesz między Thorgalem 34 i 35.
Kolejność czytania dalszych tomów spin-offów Kriss i Louve nie ma znaczenia. Te historie dzieją się równocześnie.


To nic trudnego, jak widzisz.

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2759 dnia: Październik 20, 2018, 12:09:13 pm »
"Strażnik sprawiedliwości"przeczytany i aby nie spojlerować stwierdzam że jest dobrze 7-7,5/10. Fabuła w zasadzie od dawien dawna ma jasno zarysowany cel i to jest bardzo odświeżające. Nie wszystkie wątki kupiłem niemniej nie rzutuje to na postrzeganie całości. jeśli chodzi o warstwę graficzną muszę przyznać, że rysunki z każdą stroną zyskują na jakości i są niesamowicie klimatyczne.