Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2730 dnia: Wrzesień 23, 2018, 07:16:07 pm »
To był sarkazm i beka z Rosińskiego, który normalna sytuację (adult hetero seks) uważa za zboczoną. (Myślę, że powinien trzymać się z dala od mangi). Ale ciekawe jak ładnie od razu zalałeś to jakimiś światopogladowymi wjazdami :) 

Offline 79ers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2731 dnia: Wrzesień 23, 2018, 08:12:53 pm »
Przepraszam ale w internetach czy przed ekranem coś mi się zaraz włancza kiedy widzę heterofobię - wiadomo dwa pingwinki są oki, ale chłop z babą to wynaturzenie i dzieci niech nie oglądajo.

Daleki jestem od prywatnych wycieczek, umoralniania i wbrew pozorom znam się na żartach  :smile:
Na marginesie sam odpuściłem Berserka między innymi przez te mangowe odjazdy i zboczenia.

Po lekturze monografii Rosińskiego mam mieszane uczucia względem jego osoby, a to dlatego że kilka wypowiedzi naszego wybitnego rysownika stoi w sprzeczności z wrażeniami z lektury. Tak czy inaczej dziękuję za Thorgala, Yansa i Szninkla - komiksy, które są w czołówce moich ulubionych.

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2732 dnia: Wrzesień 23, 2018, 08:23:50 pm »
Ja mam wrażenie że z Rosińskim jest tak troche jak z Sapkowskim czy Wałęsą ; im starszy tym większe głupoty pier... gada.

Offline gobender

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2733 dnia: Wrzesień 23, 2018, 08:25:19 pm »
A z ciekawości, gdzie to zobaczyłeś heterofobię? Bo ja się nabijam z pruderyjności w wypowiedzi autora.

@ Klint. Obawiam się, że z wiekszością z nas tak będzie na starość :) Taka natura, która w pewnym wieku zaczyna majstrować połączeniami w mózgu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2018, 08:28:41 pm wysłana przez gobender »

Offline Thiago

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2734 dnia: Wrzesień 23, 2018, 09:46:05 pm »

Po lekturze monografii Rosińskiego mam mieszane uczucia względem jego osoby, a to dlatego że kilka wypowiedzi naszego wybitnego rysownika stoi w sprzeczności z wrażeniami z lektury. Tak czy inaczej dziękuję za Thorgala, Yansa i Szninkla - komiksy, które są w czołówce moich ulubionych.


Zupełnie Ciebie nie rozumiem. Ja idę o zakład, że Rosiński nigdy nie czytał w całości scenariuszy tylko rysował co miało być na danej planszy bez łączenia tego w fabularną całość, bo to go nie obchodziło. Nie płacili mu za historię bo tym zajmował się inny koleś - tylko za wykonanie roboty graficznej. Na jednej planszy sześć kadrów na kolejnej osiem. A świadczy o tym ten cytat:


"No tak, dostawałem takie scenariusze, gdzie Thorgal się puszcza na pustyni pod namiotem z jakąś dziewką, a tu Jolana ktoś uwodzi, nawet był pomysł, że chłopak, jako młody nastolatek, żeni się z Kriss. Nie mam pojęcia, co dzisiaj ludzie mają w głowach, że im takie zboczone pomysły się rodzą."
G. Rosiński

Co więcej sex z dziewką sam namalował w 34 tomie Thorgala, a Jolan poślubia przecież Kriss w bodaj serii Kriss De Valnor i nikt nie kiwną palcem - bo naszego mistrza to nie obchodziło i pewnie dopiero jakiś dziennikarz go zapytał o jakieś zdarzenia z tych serii a on - nie wiedział co ma odpowiedzieć :P

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2735 dnia: Wrzesień 26, 2018, 08:23:57 am »

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2736 dnia: Wrzesień 26, 2018, 03:12:53 pm »
plansze z "Aniela"https://thorgalverse.blogspot.com/2018/09/plansze-i-zapowiedz-fabuy-aniela.html
Jakoś tego nie czuje. Mam przepuszczenie graniczące z pewnością że będzie słabo.

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2737 dnia: Wrzesień 27, 2018, 11:54:50 am »
Ano.
Poza tym widzę tam erotykę.Choć cycki bez sutków to podobno można pokazywać... :cool:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline starcek

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2738 dnia: Wrzesień 28, 2018, 03:01:09 pm »
Żadna tam erotyka. Egzotyka. Ale niestety patrząc na te rysunki odczuwam ulgę. Łatwiej będzie się pożegnać z tą serią, która lata świetności ma już dawno za sobą.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Funny

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2739 dnia: Wrzesień 30, 2018, 02:14:42 pm »
A wg mnie plansze wyglądają niesamowicie.
Widoczna jest większa ilość czarnej kreski, dzięki czemu nabierają troszeczkę innego charakteru.
A do tego ta kolorystyka - po prostu bomba!!!
Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało pod względem scenariusza.

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2740 dnia: Październik 01, 2018, 06:55:30 am »
plansze wyglądają tak jak w 2 - 3 ostatnich albumach, ja już zaakceptowałem zmianę stylu
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2741 dnia: Październik 02, 2018, 03:06:08 pm »
Premiera ANIELA jednak 28.11

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2742 dnia: Październik 02, 2018, 03:31:33 pm »
Najlepsze, że na oficjalnej stronie wydawnictwa le Lombard zupełna cisza o najnowszym Thorgalu, może coś przeoczyłem, ale chyba nie ma nawet najmniejszej informacji, nie mówiąc o okładce, czy przykładowych planszach. Myślałem, że ostatni Thorgal Rosińskiego będzie z wielką pompą promocyjną, ale widzę przyjęli odwrotną strategię.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2743 dnia: Październik 02, 2018, 04:06:34 pm »
nie śpieszą się - mają jeszcze dwa i pół miesiąca ;)

Offline parsom

Odp: Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2744 dnia: Październik 02, 2018, 05:27:50 pm »
Czyli co, będzie kolejne wznowienie Thorgala, tylko z nowymi "rozkładówkami" Rosińskiego. No nie dziwię się, że wydawca tylko na to czekał :wink: Już widzę ten wysyp aukcji na allegro.
Ale o co chodzi, bo nie rozumiem, czy to jakiś żarcik, spekulacja czy konkret?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk