trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thomas29Needles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2625 dnia: Marzec 27, 2018, 01:02:35 pm »
Ja dopiero kilka dni temu zobaczyłem na żywo Kriss Górę Czasu i otwierając album zwariowałem. Tak właśnie trzeba rysować Thorgala. Vignaux (i kolorysta Georges) zmiażdżyli Surżenkę w pierwszej rundzie. Od razu kupiłem. Na poprzedni album o nawiedzonych dzieciach z tej wyspy nie dało się patrzeć. Góra Czasu to coś pięknego. Teraz znowu to samo. Okładka Rosińskiego bardzo ładna, ale w środku rysunki Surżenki, które są mocno przeciętne, a kolory na większości kadrów straszliwe. Góra Czasu to jest to. Wiyncyj, wiyncyj, panowie Vignaux i Georges.
Absolutnie się zgadzam!

Surżenko dobrze wystartował ale teraz tragedia. Vignaux naprawdę podszedł do tematu z sercem a Surżenko sprawia wrażenie gościa, który chapnął kontrakt i osiadł na laurach.

Co do scenariusza, to "Góra Czasu" była dobra bowiem nie pisał jej Yann. Facet jest strasznie słabym scenarzystą. Louve nie da się czytać.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2626 dnia: Marzec 27, 2018, 01:27:46 pm »
No ja ostatnio sprzedałem wszystkie serie poboczne. Z ulgą odetchnąłem, że nie muszę już tego na siłę czytać, a dodatkowo zrobiło się trochę wolnego miejsca na inne komiksy :)

Feldkurat

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2627 dnia: Marzec 28, 2018, 09:21:31 am »
Fakt, że fabularnie też wygląda to słabo. Typowe odcinanie kuponów. I zarabianie na sentymentalnych ludziach jak ja. No ale ja kupuję wszystko i kupował będę, Thorgal to jednak kawał mojego życia, pierwszy mój tom (Alinoe) dostałem niemal 30 lat temu. Na szczęście to jedyna seria, której zakup podyktowany jest u mnie wyłącznie sentymentem ;)

Offline chmiel

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2628 dnia: Marzec 28, 2018, 11:24:21 am »
Kiedyś może dostaniesz order im. Piotra Rosińskiego. Dzięki Tobie i pewnie jakiemuś milionowi innych sentymentalnych czytelników gość może żyć na odpowiednim poziomie.

Nie zrozum mnie źle - też uwielbiałem tę serię, ale są pewne granice. Nie mam nic do odcinania kuponów - tylko trzeba wiedzieć jak to robić, jak podejść twórczo do tematu. Pan Piotr (bo chyba on zarządza tym cyrkiem) nie ma o tym bladego pojęcia.

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2629 dnia: Marzec 28, 2018, 12:01:19 pm »
najsłabszym elementem "Lodowego drakkara" jest właśnie fabuła
poziom durnoty sięga po prostu dna, zresztą "Slivia" to też był bardzo słaby album

Niestety ale nie spodziewam się niczego innego. Tiall kiedy recenzja ?

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2630 dnia: Marzec 28, 2018, 12:06:12 pm »
Pytanie czemu nadal tolerują te 'świetne' scenariusze Yanna...

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2631 dnia: Marzec 28, 2018, 12:06:53 pm »
muszę poczekać z publikacją bliżej daty oficjalnej premiery
szkielet mam już napisany

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2632 dnia: Marzec 28, 2018, 12:44:40 pm »
Ogólnie dochodzimy w Młodzieńczych Latach do momentu historii, gdzie i u Van Hamme'a była pełna sprzeczności.

Offline chmiel

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2633 dnia: Marzec 28, 2018, 12:53:31 pm »
Tolerują, bo Yann tworzy je zgodnie z ich odgórnymi wytycznymi - a to, ile kadrów na stronę, a to jakie tematy poruszać, a jakich nie, itd. Płacą, każą, pisze. Zawsze się tak kończy gdy księgowy krępuje swobodę twórczą. Dorison szybko zorientował się o co chodzi w tym cyrku.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2634 dnia: Marzec 28, 2018, 02:43:35 pm »
Ogólnie dochodzimy w Młodzieńczych Latach do momentu historii, gdzie i u Van Hamme'a była pełna sprzeczności

i niestety Yann wyłożył się na tym jak długi :P
trzeba było zachować ostrożność, ale niestety...

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2635 dnia: Marzec 30, 2018, 04:35:08 pm »

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2636 dnia: Kwiecień 04, 2018, 10:09:41 pm »
Orientujecie się może jak wygląda kwestia dodruku "Strażniczka kluczy" i "Niewidzialna forteca"?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2637 dnia: Kwiecień 04, 2018, 10:44:54 pm »
Do tej pory dodruki brakujących albumów pojawiały się po cichu, po jakimś bliżej nie określonym czasie. Oczywiście chodzi o wydania HC, miękkie okładki chyba nie mają w ogóle dodruków.

Offline death_bird

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2638 dnia: Kwiecień 05, 2018, 03:21:32 pm »
Ok. Czyli nie ma co panikować i wykonywać nerwowych ruchów tylko wystarczy zaczekać.
Dzięki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Thomas29Needles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2639 dnia: Kwiecień 07, 2018, 09:49:42 am »