trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thomas29Needles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2535 dnia: Grudzień 13, 2017, 08:08:23 am »
Moore na pewno na warsztat wziąłby Manthora :)
Czytałbym z wielkim zainteresowaniem ;)

Albo Millar  :biggrin: Ciekawe jakby to zrobił ktoś piszący scenariusze amerykańskie.
Wszystko byle nie ci europejscy nudziarze, jak Yann czy Sente.

Pamiętam jak w dniu premiery "Wilczycy" kartkowałem zapamiętale ten komiks i byłem poruszony stopniem brutalności już na pierwszych stronach komiksu. Co wspaniałe, scenariusz tego tomu okazał się obłędnie dobry i doskonale współgrał z rysunkami typu 'bez przebaczenia'. Ot, historia dla dojrzałego czytelnika. Podobnie było z cyklem Qa, z "Łucznikami", z "Alinoe". I to było częste w starych Thorgalach, i to było piękne.

Teraz Rosiński z synem zastanawiają się czy wypada obnażyć biust kobiecie na kadrze komiksu. Cóż się dziwić, że seria zaniżyła loty. Cykl w którym wszystko było możliwe, wszystko mogło się zdarzyć i gdzie pardonu raczej nie okazywano zamienił się w przewidywalną sztampę dla dzieciaków, w której raz na 3 albumy otrzymamy kilka średnio emocjonujących stron :( Tragedia i bardak!

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2536 dnia: Grudzień 16, 2017, 02:02:37 pm »
Świeżo po lekturze "Góry czasu" i muszę przyznać , że odejście Dorisona jest niepokojące, ale tylko w kontekście przejęcia głównej serii przez Yanna. Fabuła jest sprawnie przeprowadzona, choć niepotrzebnie podzielona na dwa wątki, które wolałbym jednak w dwóch osobnych albumach. Niemniej Dorison chyba nie do końca "czuje" Thorgala, jednocześnie jego albumu są bardzo przemyślane.
Mam nadzieje, ze Rosińscy wiedzą co robią, chociaż ostatnie ich działania mocno temu przeczą.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2537 dnia: Grudzień 24, 2017, 10:23:56 am »
tymczasem ruszają przygotowania promocyjne nowego albumu "Młodzieńczych lat":
http://thorgalverse.blogspot.com/2017/12/okadka-modzienczych-lat.html

Offline Klint

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2538 dnia: Grudzień 24, 2017, 10:51:26 am »
Szału nie ma .

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2539 dnia: Grudzień 24, 2017, 12:05:57 pm »
Ja mam inne zdanie niż kolega wyżej. Najładniejsza okładka od wielu wielu lat. Świetne kolory i cieniowanie.

Offline nocny

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2540 dnia: Grudzień 24, 2017, 03:45:10 pm »
Zdecydowanie jedna z najlepszych okładek thorgalowych.

Offline 79ers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2541 dnia: Grudzień 25, 2017, 07:07:07 pm »
Kabura, pistolet, gogle...aż chce się sprawdzić co z tego wyjdzie i czy tego nie schrzanią.
Jak dla mnie okładka interesująca.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2542 dnia: Grudzień 25, 2017, 08:51:00 pm »
oby to nie był chwyt marketingowy
w "Slivii" scenarzysta dał ciała - historia w ogóle nie jest interesująca

Offline norbsson

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2543 dnia: Grudzień 25, 2017, 11:19:22 pm »
Mam problem z okresleniem swojego zdania o tej okladce. Jak zawsze moje oko przykuwa nowy motyw z Thorgala (mam tak od zarania dziejow, gdy wygladalem nowej czesci w witrynie ksiegarni na ul. Wilczej wiele lat temu) i odruchowo szukam czegos nowego "na wystawie". Jest motyw z gwiezdnych tematow, ktorych wciaz mi brak w historii syna Thora i Aegira, jest w koncu motyw corki Slivii (chyba, tak mi podpowiedzieli koledzy z bloga), a jej smierc to jak dla mnie jeden z najmocniejszych wydarzen w mojej przygodzie z Thorgalem. Hmm, chyba mnie jednak nie ujmuje ten obraz jako cos, co wychodzi spod reki Pana Grzegorza. Mowie o pierwszym wrazeniu. Duzo kolorow, fajnie pokazani eskimosi, motyw broni intrygujacy, ale calosc,hmm... Srednio mi sie podoba. Na temat rysunkow Surzenki napisze kiedys w oddzielnym wpisie, bo tego albumu nie widzialem i moge sie tylko odnosic do tych wydanych juz w PL.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2017, 11:28:37 pm wysłana przez norbsson »
Superman's back!

Offline nori

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2544 dnia: Grudzień 26, 2017, 09:36:42 am »
Parę fotek z ArtBooka, plus porównanie z Monografią. Moja okładka też bez rewelacji, tragedi nie ma, ale niesmak pozostaje.























https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2545 dnia: Grudzień 26, 2017, 10:30:52 am »
Dla mnie po Slivii to okładka jest o niebo lepsza, no ale Slivia to chyba pretenduje do najgorszej okładki. Generalnie jest na co popatrzeć, nie jest źle, ale pewnie byłe lepsze i gorsze. Ja już na szczęście się tak nie podniecam, bo ostatnio skończyło mi się miejsce na komiksy i w ramach chwilowego rozwiązania sytuacji zastanawiałem się jakie komiksy są najsłabsze i można by je sprzedać, i wyszło na to, że najsłabsze są serie poboczne Thorgala niestety. Po tym, jak okładki Rosińskiego zamieszczono w Artbooku, sprzedałem je bez mrugnięcia okiem, no i trochę miejsca przybyło.

Offline 79ers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2546 dnia: Grudzień 26, 2017, 11:39:32 am »
Mam problem z okresleniem swojego zdania o tej okladce. Jak zawsze moje oko przykuwa nowy motyw z Thorgala (mam tak od zarania dziejow, gdy wygladalem nowej czesci w witrynie ksiegarni na ul. Wilczej wiele lat temu) i odruchowo szukam czegos nowego "na wystawie". size]

Księgarnia U Izy i nowy Thorgal - skąd ja to znam  :D

Offline norbsson

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2547 dnia: Grudzień 26, 2017, 01:20:35 pm »
Księgarnia U Izy i nowy Thorgal - skąd ja to znam  :biggrin:
Nie pamietałem nazwy, dzięki! :)
Superman's back!

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2548 dnia: Grudzień 28, 2017, 09:10:20 am »

Offline pokia

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2549 dnia: Grudzień 28, 2017, 09:51:23 am »
Czy Rosiński stworzył kiedykolwiek komiks autorski? Mam na myśli rysunki i scenariusz?


Pytam, bo skoro ma on tak duży wpływ na samą historię, to może osobiście podjął by się wyzwania.