trawa

Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 981580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2460 dnia: Październik 16, 2017, 08:46:50 pm »
Serio pomieszanie z poplątaniem, a jakoś nie miałem ochoty, żeby rozkładać album od początku na czynniki pierwsze.
Dlatego ten album jest w czołówce najlepszych albumów thorgalowych, że jak kiedyś zechce ci się to rozkładać na części pierwsze, to dostrzeżesz finezję scenariusza i efekt 'wo', który towarzyszy tej lekturze ;]
Cytuj
Album zawierający krótsze historie z życia kobiety Thorgala.
Pamiętaj, że w tym albumie matka Aaricie zmarła, jak dziewczynka miała kilka lat. Później inni scenarzysta będzie próbował ci wmówić, że przy porodzie ;]

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2461 dnia: Październik 16, 2017, 09:48:26 pm »
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2017, 09:53:15 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2462 dnia: Październik 16, 2017, 09:58:32 pm »
Dlatego ten album jest w czołówce najlepszych albumów thorgalowych, że jak kiedyś zechce ci się to rozkładać na części pierwsze, to dostrzeżesz finezję scenariusza i efekt 'wo', który towarzyszy tej lekturze ;]

Okey, przed chwilą rozłożyłem ten album na czynniki pierwsze :wink: Teraz niech ktoś mi wyjaśni jakim cudem Vlana przeniosła się w czasie na ostatnich stronach komiksu, skoro Torrik wcześniej przeniósł się w czasie korzystając z pierścienia? Ona mieć go nie mogła, a bez niego nie zdołałaby tego dokonać. Po drugie musiałaby zabić starego Saxegaarda, a później jego młodszą wersję żeby uratować Thorgala(oczywiście w odpowiednim czasie). Dalej nie jest wyjaśnione jak działa pierścień, na początku bohaterowie nie wiedzą gdzie i o ile się przenoszą, z biegiem fabuły przenoszą się z premedytacją. Wszędzie pojawia się 37 lat różnicy, to może być w jakimś tam stopniu wyjaśnione. Dalej Torrik Junior w momencie kiedy zabija swoją starszą wersję powinien zostać wymazany z czasu, ponieważ to on nakazał Thorgalowi powrót i uratowanie Vlany, aby później jego stara wersja mogła żyć z nią w pozornym szczęściu. Nadal uważam, że scenarzyści ryzykują kiedy w takim stopniu zabawiają się z czasem, bo nawet oni sami mogą się później pogubić w jego ramach. Z każdą taką chwilą nici zaczynają żyć swoim życiem i owijają się gęsto wokół fabuły.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2017, 10:11:45 pm wysłana przez Itachi »

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2463 dnia: Październik 21, 2017, 10:04:32 am »

Podobnie jak przedmówca mam przyjemność pierwszy raz zderzyć się z Thorgalem. W dzieciństwie może trzy albumy widziałem. Za sobą mam Koronę Ogotaia i całą serię Louve. Jako świeżynka też mam trochę inne podejście, moja lista hitów i kitów nie do końca pokrywa się z obiegowymi opiniami. Nie podobał mi się wątek przeniesienia fabuły do "Meksyku", nie wciągnął mnie Król Gór, nużył album Alinoe.


W pamięci zostały za to części o wyprawie Louve po dłoń boga Tyra za dynamiczne i barwne pokazanie kawałka mitologii, Łucznicy za zwartą fabułę i zwroty akcji, Aarcia , Gwiezdne Dziecko i Wilczyca.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2464 dnia: Październik 21, 2017, 11:24:00 am »
Istnieje w planach jakieś wydanie Thorgala w integralu?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2465 dnia: Październik 21, 2017, 01:18:49 pm »
Na razie nie.

Offline nexus6

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2466 dnia: Październik 21, 2017, 05:42:19 pm »
Teraz niech ktoś mi wyjaśni jakim cudem Vlana przeniosła się w czasie na ostatnich stronach komiksu, skoro Torrik wcześniej przeniósł się w czasie korzystając z pierścienia? Ona mieć go nie mogła, a bez niego nie zdołałaby tego dokonać. Po drugie musiałaby zabić starego Saxegaarda, a później jego młodszą wersję żeby uratować Thorgala(oczywiście w odpowiednim czasie).


Ależ Vlana nie przeniosła się w czasie. Widać, że jest starszą osobą - dzięki temu, że Torrik przeniósł się w czasie i nie stał się Saxegaardem, ona mogła stać się przez te lata lokalnym władcą.

Offline bluebeery

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2467 dnia: Październik 21, 2017, 07:24:15 pm »
https://web.facebook.com/pg/NowaFantastyka/photos/?tab=album&album_id=10155797096774948
Taka ciekawostka! Sam brałem udział i udało mi się nawet zostać jednym z laureatów ;)

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2468 dnia: Październik 25, 2017, 06:06:11 pm »
Czy ktoś ma już tą Nową Fantastykę z Thorgalem i mógłby napisać co konkretnie w tym numerze się znajduje?

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2469 dnia: Październik 26, 2017, 09:41:24 am »

Deg

  • Gość
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2470 dnia: Październik 28, 2017, 12:38:39 am »
Czy ktoś ma już tą Nową Fantastykę z Thorgalem i mógłby napisać co konkretnie w tym numerze się znajduje?
Ilustracja na okładce i artykuł na 3 strony (jeszcze nie czytałem).

Offline norbsson

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2471 dnia: Październik 28, 2017, 10:39:35 pm »
Okey, przed chwilą rozłożyłem ten album na czynniki pierwsze :wink: Teraz niech ktoś mi wyjaśni jakim cudem Vlana przeniosła się w czasie na ostatnich stronach komiksu, skoro Torrik wcześniej przeniósł się w czasie korzystając z pierścienia? Ona mieć go nie mogła, a bez niego nie zdołałaby tego dokonać. Po drugie musiałaby zabić starego Saxegaarda, a później jego młodszą wersję żeby uratować Thorgala(oczywiście w odpowiednim czasie). Dalej nie jest wyjaśnione jak działa pierścień, na początku bohaterowie nie wiedzą gdzie i o ile się przenoszą, z biegiem fabuły przenoszą się z premedytacją. Wszędzie pojawia się 37 lat różnicy, to może być w jakimś tam stopniu wyjaśnione. Dalej Torrik Junior w momencie kiedy zabija swoją starszą wersję powinien zostać wymazany z czasu, ponieważ to on nakazał Thorgalowi powrót i uratowanie Vlany, aby później jego stara wersja mogła żyć z nią w pozornym szczęściu. Nadal uważam, że scenarzyści ryzykują kiedy w takim stopniu zabawiają się z czasem, bo nawet oni sami mogą się później pogubić w jego ramach. Z każdą taką chwilą nici zaczynają żyć swoim życiem i owijają się gęsto wokół fabuły.
Wróć za jakiś czas do tego albumu. Zrozumiesz więcej.
Obiecuję ;)
Superman's back!

Offline negatron

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2472 dnia: Październik 28, 2017, 10:47:37 pm »

W „Nowej Fantastyce” artykuł przekrojowy, opisujący najważniejsze wydarzenia. Ale dla fanów w zasadzie niewiele nowego.


7 grudnia - premiera Artbook Thorgal 40 lat.


Offline bld

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2473 dnia: Listopad 09, 2017, 09:34:31 pm »
pytanko: po przeczytaniu wszystkich dotychczasowych tomów głównej serii w jakiej kolejności czytać serie poboczne (mam wszystkie dotychczas wydane tomy)?

Offline graves

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2474 dnia: Listopad 09, 2017, 09:36:59 pm »
pytanko: po przeczytaniu wszystkich dotychczasowych tomów głównej serii w jakiej kolejności czytać serie poboczne (mam wszystkie dotychczas wydane tomy)?
Najlepiej w kolejności wydawania. Poza "Młodzieńczymi" - w tym wypadku ma to mniejsze znaczenie.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything