Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 982116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2430 dnia: Październik 12, 2017, 10:01:58 am »
tymczasem Egmont zapowiedział oficjalnie datę wydania artbooka :)
http://thorgalverse.blogspot.com/2017/10/data-wydania-artbooka-rosinskiego.html

Offline Itachi

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2431 dnia: Październik 12, 2017, 10:10:59 am »
Okładka 11/10 (serduszko).

Offline tomb

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2432 dnia: Październik 12, 2017, 10:22:51 am »
Okładka mnie zaskoczyła.  Nie, żeby mi się nie podobał rysunek, ale widziałbym tu coś bardziej emblematycznego dla całej serii. No i po panu Grzegorzu spodziewałbym się większej powściągliwości, a tu proszę...

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2433 dnia: Październik 12, 2017, 10:30:33 am »
dodam, że ilustracja powstała w 1992 roku
niedawno została wylicytowana za 40 tys. euro:
https://thorgalverse.blogspot.com/2017/06/rezultaty-aukcji-prac-grzegorza.html

Offline 79ers

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2434 dnia: Październik 12, 2017, 02:25:51 pm »
Okładka mnie zaskoczyła.  Nie, żeby mi się nie podobał rysunek, ale widziałbym tu coś bardziej emblematycznego dla całej serii. No i po panu Grzegorzu spodziewałbym się większej powściągliwości, a tu proszę...

Okladka, pomijając oczywiście literki, jest identyczna jak zapowiadana wcześniej u frankonów.

Offline Doctus

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2435 dnia: Październik 13, 2017, 10:03:17 pm »
Jak Wam się czytało nowy wywiad z Mistrzem Rosińskim?

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2436 dnia: Październik 13, 2017, 10:41:53 pm »
link?

Offline Doctus


Offline LucasCorso

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2438 dnia: Październik 14, 2017, 05:36:27 am »
Bardzo jest ciekawe jak to prowokacyjna wypowiedź z tytułu artykułu w ogóle nie pada w treści...

Brawo dla autora wywiadu...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline mappy

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2439 dnia: Październik 14, 2017, 10:25:16 am »
Moje sprawne oko wykryło pewną osobę w komentarzach :biggrin:
Co do wywiadu. Ale to już było.
Tytuł? Normalna sprawa w dzisiejszych czasach. Ma przyciągnąć i spowodować kliknięcie w artykuł, że w środku już coś innego...

Offline rzem

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2440 dnia: Październik 14, 2017, 11:14:46 am »
Moje sprawne oko wykryło pewną osobę w komentarzach :biggrin:


To chyba jakieś klony rozprzestrzenione po necie, niczym te samozwańcze batmany z ostatnich DC.
Mistrz nie orzekł nic nowego, ale dosadność, z jaką wyraża swój stosunek do pomysłów minionych scenarzystów, mnie zaskoczyła.
Jak to się zmienia - niektóre wywiady z Monografii już mocno nieaktualne.

Offline Kokosz

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2441 dnia: Październik 14, 2017, 01:48:31 pm »
Jak Wam się czytało nowy wywiad z Mistrzem Rosińskim?

Moja pierwsza refleksja jest taka: przeprowadzający wywiad (użyję eufemizmu) bardzo słabo się postarał. W swoim wywiadzie:
- pyta o zmiany w polskim komiksie, gdy Rosiński od lat powtarza w wywiadach, ze nie wie, bo nie śledzi,
- pyta o walory komiksów z PRLu,
- sugeruje, że obecnie nie jest źle bo są wznowienia komiksów z Relaksu,
- sugeruje, że wielu czytelników uważa Thorgala za polski komiks,
i na koniec zadaje JEDNO sensowne pytanie.

W tej sytuacji ja nie mam pretensji do Rosińskiego, że odpowiadając na takie pytania opowiada dyrdy**ły.

Druga refleksja - może zrobić zrzutkę na forum, kupić zestaw Misia Zbysia, Blera, Biocosmosis, Rewolucji, Tymka i Mistrza, Na szybko spisane, pakiet komiksów KRLa, pakiet komiksów z konkursu na komiks dla dzieci, pakiet komiksów różnych współczesnych autorów od KG czy Timofa i wysłać mu to wszystko - może wreszcie się zapozna? Będzie to nasz wkład w promocję polskiego komiksu na świecie, bo może od tej pory Rosiński będzie wszędzie mówił (a pewnie dość często udziela wywiadów), że mamy wielu zdolnych autorów i jak na polskie warunki stworzyli oni mnóstwo świetnych albumów.

Offline absolutnie

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2442 dnia: Październik 14, 2017, 02:13:18 pm »


Druga refleksja - może zrobić zrzutkę na forum, kupić zestaw Misia Zbysia, Blera, Biocosmosis, Rewolucji, Tymka i Mistrza, Na szybko spisane, pakiet komiksów KRLa, pakiet komiksów z konkursu na komiks dla dzieci, pakiet komiksów różnych współczesnych autorów od KG czy Timofa i wysłać mu to wszystko - może wreszcie się zapozna? Będzie to nasz wkład w promocję polskiego komiksu na świecie, bo może od tej pory Rosiński będzie wszędzie mówił (a pewnie dość często udziela wywiadów), że mamy wielu zdolnych autorów i jak na polskie warunki stworzyli oni mnóstwo świetnych albumów.


Mi się wydaje, że on takie rzeczy dostaje, czy to od wydawców, czy też autorów lub organizatorów festiwalu, ale nie ogląda lub ogląda i mu się nie podobają .
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline mappy

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2443 dnia: Październik 14, 2017, 02:21:03 pm »
Jak czytam wywiady z Rosińskim to zawsze padają podobne pytania i odpowiedzi. Może znudzenie takimi pytaniami daje obraz odpowiedzi Rosińskiego na zasadzie kopiuj-wklej.
Jeśli chodzi o rodzimych twórców to chyba ego Rosińskiego robi tutaj dużo. Każdy wywiad zaczyna się od wychwalania i wkładu więc jest to mocno podbudowujące. Przez lata słuchać czego się nie zrobiło i jak to jest być tym nr 1. Myślę, że chciałby aby rodzimi twórcy osiągnęli to co on. Chodzi mu chyba o karierę międzynarodową i wkład w komiks europejski. O takich jednak nie słychać.

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #2444 dnia: Październik 14, 2017, 02:37:10 pm »
Rosiński ma już 76 lat. Dla mnie to normalne, że nie trzyma ręki na pulsie i że nie docenia należycie młodych generacji komiksiarzy. Tak samo Grzegorz Markowski z Perfectu ma mgliste pojecie co się w polskim rocku obecnie dzieje i zupełnie nie potrafi ocenić młodej, świeżej krwi stojącej ciut z dala od rozgłośni radiowych ;] Dajcie mu odpocząć ;]