trawa

Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 360546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

***

  • Gość
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 16, 2006, 10:32:01 pm »
Cytat: "spidey"
Dobry jesteś  :lol:

Dzięki 8)
Cytat: "spidey"
Mój brat ma dwa dyski po 250 GB i zapełnił je w jakieś dwa miesiące po kupnie (głównie filmy)
I jeszcze narzeka że 500 GB to prawie nic i twierdzi że teraz to w tydzień potrafiłby zapełnić tą przestrzeń  :p
Więc wbrew pozorom 200 GB to prawie nic  ;)

 :shock:  :? Na dysku trzymam tylko to co mi niezbędne, reszta leci na płyty. A chyba musisz przyznać drogi spidey, że przeciętny śmiertelnik nie wykorzystuje zwykle w całości dysku o wielkości 200 GB...
Cytat: "spidey"
Edit: nori również polecam AMD - dużo wydajniejszy, dużo tańszy

Dobrze gada :)

Offline spidey

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 16, 2006, 10:42:00 pm »
Cytat: "Norsefir"
:shock:  :? Na dysku trzymam tylko to co mi niezbędne, reszta leci na płyty. A chyba musisz przyznać drogi spidey, że przeciętny śmiertelnik nie wykorzystuje zwykle w całości dysku o wielkości 200 GB...

Tego to ja nie wiem  ;)
A w kwestii tych płyt - z braku czasu jakoś nie chce mi się na nie nigdy nic nagrywać, bratu chyba też  :) , tym bardziej że płyta to bardzo nietrwały i szybko opuszczający właściciela nośnik, nieraz nawet na zawsze (kumple ;P)

Offline nori

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 16, 2006, 10:53:22 pm »
Norsefir: Jeżeli byś już brał 6600, to ja proponuję darować sobie duala.
mozesz uzasadnic ?

Dzieki, zabiliscie mi cwieka z AMD ;-)
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Dr. Zoidberg

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 16, 2006, 11:02:30 pm »
HDD - do pracy - albo Raptorek o 15k obrotach albo jakies dwa tansze HDDki polaczone w macierz RAID - wydajnosc gromiaca.

Co do CPU - nie do konca sie z wami zgodze czy tak tanio - dochodzi kwestia upgrade'u kompa - wystarczy, ze kupisz plyte zgodna z prockami dwurdzeniowymi i zakup ten masz z glowy na dluzszy czas, a Pentiaki ostatnio w dol poszly. Poza tym nawet jesli podarujesz sobie plyte pod dual-core, to i tak wydajne i solidne plyty sa tanie jak barszcz...
topy wody pod kilem, ahoj!!!

***

  • Gość
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 16, 2006, 11:59:08 pm »
Cytat: "nori"
Cytat: "Norsefir"
Jeżeli byś już brał 6600, to ja proponuję darować sobie duala.
mozesz uzasadnic ?

Według mnie będzie to niepotrzebny wydatek, jak sam napisałeś (a ja już sprawdziłem i potwierdzam) kosztuje ok. 400 zł więcej niż "zwykła" wersja, a Ty będziesz miał komputer do pracy+ dodatkowo w przerwach do gry. 6600GT spokojnie Ci wystarczy jeszcze na dość długo. Mój ponad roczny GF FX5900XT, którego mam w drugim komputerze do dziś radzi sobie bardzo dobrze z większością nowych gier, więc wątpie żebyś miał mieć jakieś problemy z nowym Tomb Raiderem, czy innymi grami.

Ale tłumek się zrobił, niektórych mam już na GS-celowniku ;)

Offline ibera!es

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 30, 2006, 06:32:27 pm »
Panowie,
pozwalam sobie na pewną nekromancję, bo również mam zapytanie dotyczace sprzętu.


Ja tam się nie znam (mój rozwój w dziedzinie sprzętu zatrzymał się trzy lata temu), więc gdy skierowano do mnie to pytanie, pomyślałem, ze jedynie Wy uratujecie mój autorytet. :p


Jakbyście mieli nabyć jakąś dobrej klasy kartę graficzną, niezbyt drogą* ale nowoczesną

to co byście wybrali?

*/ Sam komputer ma zmieścić się w okolicach trzech tysiecy PLN.
dit: po konsultacji z Administracją cofam ostrzeżenie przyznane iberalesowi. Dziękując równocześnie za próbę zwrócenia uwagi współdyskutantów na konieczność zachowania pewnego poziomu rozmowy, jakkolwiek bezskuteczną.

Pozdrawiam,
Adam

[22.VI.2006]

Offline Deytonus

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 30, 2006, 06:35:56 pm »
Słyszoł, że GF6600 GT jest przyjemny.

Offline steelie

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 30, 2006, 07:40:49 pm »
Jak do 3k, to chyba nawet można wziąć GF 7600GT

***

  • Gość
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 30, 2006, 09:24:03 pm »
Około 3000 tysiące to dużo 8)
Ja bym przeczekał wakacje i kupił 7900GT, gdy już stanieje do ok. 1000. Teraz przykładowo:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27656
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26704
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26727

A tak ogólnie to zgadzam się z Deytonus'em, 6600GT to podobno bardzo dobry sprzęt :)
SLI? Nie wiem, w przypadku 6600GT podnisłoby to chyba osiągi gdzieś do 6800. Sam więc zadecyduj czy warto (na przyszłość), bo teraz jedna 6600 wystarczy...

Oczywiście zależy jeszcze w co planujesz grać ;)

Offline DARKMAN

GeForce 6200 czy 7300LE
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 04, 2006, 10:17:46 pm »
Witam, prawdopodobnie niedlugo bede zmienial kompa na nowego HP M7480N lub Gateway GM5076E. Modele sa bardzo podobne (GTW ma szybszy procesor i wiekszy dysk, zas HP z tego co mi sie zdaje daje troche wiecej portow - S-Video, Composite). I tutaj mam pytanie w modelu od HP dostajemy GeForce 7300LE zas w modelu od Gateway'a mamy GeForce 6200. Obie posiadaja 64MB pamieci z mozliwoscia korzystania z glownej pamieci do 256MB. Prawdopodobnie obie sa beznadziejne (i tak raczej bede je zmienial), ale moze ktos z tutaj obecnych blizej sie orientuje w temacie. Obecnie bardziej nastawiam sie na GTW (w koncu ma szybszy procesor), ale wszystko moze sie zmienic. Jakies sugestie?

Offline Dr. Zoidberg

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 04, 2006, 10:28:16 pm »
7300 jest lepszy, choc tak nieznacznie, ze niekierowalbym sie wyborem ze wzgledu na te karty. Technologicznie karty maja podobne specyfikacje, ale 7300 ma po prostu wyzsze taktowania - LINK

Natomiast polecam kompy z prockiem Intela D805, podkrecaja sie jak szalone =) LINK
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline DARKMAN

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 04, 2006, 10:41:11 pm »
Owszem moze i te procesory mozna podkrecac, ale:
1) ja tego na 99% nie bede robil (przeciez to juz Pentium D - dual core, 64bit, 3.2Ghz po co wiecej?
2) obecnie w sprzedazy maja chipsety serii 900 a nie 800 (przynajmniej z tymi wychodza nowe modele)

Offline Dr. Zoidberg

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 04, 2006, 11:00:53 pm »
Hmm, to czemu nie poskladac? =P W kazdym razie 7300 jest niezauwazalnie lepszy od 6200 =) Kieruj sie plyta glowna i prockiem...
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline DARKMAN

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 04, 2006, 11:11:10 pm »
Taniej mi sie oplaca kupic co jest w sklepie w promocji (chociaz jesli chce skladac to moge tez zamowic se co niektore rzeczy po znizkach od AMD lub Intela).

***

  • Gość
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 19, 2006, 01:09:00 am »
Mam taki problem: raz na jakiś czas monitor robi się zupełnie czarny... Pojawia się komunikat "Check signal cable" (taki, jak wtedy, gdy komputer nie jest włączony- brak sygnału od kompa), po chwili wszystko wraca do normy... Nie ma tu jakiejś zależności czasowej, raz się w ogóle nie robi, raz co 5 minut. Nie zależy raczej od obciążenia karty graficznej- zarówno gdy przeglądam coś w necie, jak i gram (ale chyba częściej w czasie gry). Myślałem, że to wina kabla- mam DVI-D Double Link. Przez rok (czyli od zakupu), wszystko było ok.

Zmieniłem więc na analogowy, wszystko działa dobrze, żadnych problemów... Pomyślałem, że to faktycznie musiała być wina kabla, ale gdy podłączyłem nowy (DVI), zupełnie nieużywany, identyczny od innego LG problem znowu się pojawił :(  :x

Jak myślicie, o co może chodzić, bo mi brak pomysłów :? Na analogu wszystko ok, na DVI różnie... Coś z wtykami? Wątpie, żeby była to wina samego monitora, żadnych niepokojących rzeczy niezauważyłem... Karta? Ale przecież, na analogu wszystko ok, a karcie chyba wszystko jedno, w jakiej postaci prześle sygnał...

Monitor: 17" LG Flatron L1780Q
Czekam na jakiekolwiek pomysły, nawet te, które wydają wam się głupie (no, może bez przesady ;)).

 

anything