trawa

Autor Wątek: Sprzęt - Helpdesk  (Przeczytany 360449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 07, 2005, 03:34:53 pm »
LOL

Na grę, która wyjdzie z dwa lata nie kupuje się sprzętu teraz. Szczególnie, że karty graficzne bardzo szybko ewoluują i nie wiadomo co będzie standardem w 2007 - pewnie coś o czym jeszcze nie słyszeliśmy dziś :roll:  Jeśli ktoś myśli o przyszłości to powinien poprostu kupić porządną płytę główną (w tej chwili już z Express) i w technologii 64 bitowej. I na tym posadzić resztę części za rozsądną cenę. Choć z drugiej strony jest coś co będzie prawdopodobnie ciągnąć większość gier i w 2007, mianowicie dual GeForce 7800 GTX Gainward Ultra/3500. Ale żeby to kupić to tak 5k zł :cry:

Offline śmigło

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 07, 2005, 07:20:17 pm »
Cytuj
sprobuj jeszcze przestawic pixel shadery na 8.0 ^_-

no i kurde dobra rada. wielkie dzieki :)

a co do tych rozwazan o sprzeciez za dwa lata - panowie, badzmy powazni, nikt nie jest w stanie przeiwdziec, jaki sprzet bedzie na topie za 2 latka. najlepiej to dac sobie na wstrzymanie ;)
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Prośba o dobrą radę
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 17, 2005, 04:34:43 pm »
Posiadam komputer od 2 miesięcy i jestem zdeczko zielony w temacie gier komputerowych. Świetnie się bawię przy "IL 2 Szturmowik". Poszedłem za ciosem i kupiłem "IŁ 2 Szturmowik Forgotten Battles DeLuxe". I jest problem: zarówno w grze, jak i w dodatku do gry nie ma dźwięku samolotów, wystrzałów itd., natomiast muzyka brzmi bez zarzutu. Drugi dodatek "Battle over Europe" w ogóle nie reaguje na polecenie Start, które pojawia się tylko na pasku zadań. Czy jestem bardziej zielony niż tylko zdeczko?

***

  • Gość
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 17, 2005, 04:53:49 pm »
Po pierwsze proponuję zapoznać się z dokumentacją gry (jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś). W pliku "ReadMe" powinno być opisanych kilka najczęstszych problemów i sposoby jak je rozwiązać, możliwe, że wśród nich będzie Twój. Po drugie otówrz instrukcję na str. 5 i przypomnij sobie co wybrałeś podczas instalacji ;) W ogóle warto poczytać str. 5-10.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 19, 2005, 01:41:51 pm »
Dzięks, Norsefir!

Offline lopolik

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 26, 2005, 01:48:11 pm »
No to ja też się spytam czy mój sprzęt starczy na nowe tytuły:
-Pentium II 350 MHz,
-64MB SDRAM
-ATI Rage Pro - ponoć 8MB ale ja twierdzę że mniej.

Btw. zróbcie zbiórkę na nowego kompa dla mnie :)

Offline kingquest

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 26, 2005, 02:33:20 pm »
Nie no bez żartów men.
Żeby grać w nowsze gierki trzeba mieć komputer 5x lepszy od twojego.

A co do moich problemów.
Karta grafiki zmieniona, a RAM-u bedzie 1Gb.

Jeszcze raz dziękuje za wszystkie porady

***

  • Gość
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 26, 2005, 04:25:16 pm »
lopolik, przynajmniej nie będziesz miał problemu z decyzją, co jako pierwsze wymienić  ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 26, 2005, 05:11:39 pm »
Hahahaha, dobre :D


Offline nori

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 16, 2006, 09:09:19 pm »
Pisze tutaj by nie zasmiecac forum nowym tematem:
Pytank oczywisce dotyczy sprzetu, planuje male zmiany i w zwiazku z tym:
Czy sprzecik o ponizszej konfiguracji bedzie na tyle dobry by spokojnie na nim popracowac i oczywiscie zagrac (Prince of persia - wszyskie trzy z ubisoftu, Punisher, Constantine, MaxPayne 2 itp...)
Komputerek bardziej potrzebny do pracy, ale wiadomo, czasem milo jest poskakac, no i chcialbym by zblizajacy sie Tomb Raider tez na nim poszedl:
Konfiguracja:
zasilacz 400 W  modecom
Gigabyte 8NSLIPro
Procesor P4 3.0 630 box 2 mb
2x512 Kingston DDR2 667Mh zparowane
Hdd 200GB WD sata2
Grafika Gigabyte Dual GF 6600GT 256MB ddr3
lub zwykly GF 6600GT

Prosilby o jak najszybsze rady !!!
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

***

  • Gość
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 16, 2006, 09:39:25 pm »
Procesor: Osobiście polecam Athlon'a, lepiej też będzie kupić bulk, niż BOX'a (Procesor)
Zasilacz: Nie mam specjalnych propozycji, ale ja bym wybrał Chieftec, jestem szczęśliwym posiadaczem jednego (nie tego, ale jestem zadowolony).
Płyta główna: Wszystko zależy jaki procesor i inne części wybierzesz.
HDD: A po co Ci 200 GB? ;) Na Twoim miejscu kupiłbym coś mniejszego i zaoszczędził trochę kasy. Wierz mi, nie wykorzystasz takiej przestrzeni ;)
Pamięć: Również bym się zastanawiał, czy nie kupić czegoś tańszego. Bo tak włąściwie skoro komputer ma być bardziej do pracy... Powiem tak, ja mam to i w chwili obecnej mi to wystarcza, z żadnymi grami nie ma problemu (ostatnio jedynie CoD2 trochę się buntuje, ale u mnie jest to raczej kwestia karty graficznej). Ogólnie polecam również GeIL'e
Grafika: Skoro ten Twój "zestaw do pracy" już taki bojowy, to brałbym coś z serii 6800 :) Sam niedługo mam zamiar zmienić (CoD2 :evil: )

Offline nori

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 16, 2006, 09:52:37 pm »
Dzikie Norsefir
co do procesora to po prostu jestem zwolennikiem intela, a boxowa wersja ma bardzo dobry wentylator (naprawde dobry).
HDD: roznica cenowa jest tak mala ze po prostu nie oplaca sie. Pozatym mam zainstalowane zazwyczaj win 2000, 98, dos'a w dwoch wersjach (jeden z win 3.11) i pare linuksow ;-) Xp nie toleruje ;-)
Pamiec: hm tu mozna pokombinowac, ale wolalbym cos firmowego.
Grafika: fakt tu bardziej pod gry ;-) seria 6800 z tego co wyczytalem nie wypada tak rozowo, ogolnie model 6600 GT jest bardzo udany (cos takiego jak kiedys M64) a w wersji dual kosztuje mniej niz 6800 a bije go na glowe

Zastanawiam sie jednak czy jest sens pakowac kase w duala - kosztuje ok 400 zl wiecej niz zwykla wersja GT....
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

***

  • Gość
Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 16, 2006, 10:17:23 pm »
Cytat: "nori"
co do procesora to po prostu jestem zwolennikiem intela, a boxowa wersja ma bardzo dobry wentylator (naprawde dobry).

Wierzę na słowo, ale i tak uważam, że Pentium jest "błe" :)

Cytat: "nori"
HDD: roznica cenowa jest tak mala ze po prostu nie oplaca sie. Pozatym mam zainstalowane zazwyczaj win 2000, 98, dos'a w dwoch wersjach (jeden z win 3.11) i pare linuksow ;-) Xp nie toleruje ;-)

Tak mała to może nie jest, ale faktycznie nie jest astronomiczna ;)

Cytat: "nori"
Grafika: fakt tu bardziej pod gry ;-) seria 6800 z tego co wyczytalem nie wypada tak rozowo, ogolnie model 6600 GT jest bardzo udany (cos takiego jak kiedys M64) a w wersji dual kosztuje mniej niz 6800 a bije go na glowe

Fakt 6600Gt jest udany. Jednak
3DMark 2005: GF6800GT- 5200 pkt; GF6600GT- 3671 pkt
Far Cry 1280x1024 (FPS): GF6800GT - 118; GF6600GT- 74

Oba testy pochodzą z CDA Nr. Specjalny 03/2005. Ja pozostaje przy propozycji zakupienia GF6800GT.

Cytat: "nori"
Zastanawiam sie jednak czy jest sens pakowac kase w duala - kosztuje ok 400 zl wiecej niz zwykla wersja GT....

Jeżeli byś już brał 6600, to ja proponuję darować sobie duala.

Oj muszę coś przebadać rynek, bo zdałem sobie sprawę, że trochę mało wiem co się teraz dzieje... I dowiedzieć się co się stało z moim kompanem, który gdzieś przepadł :shock: W końcu nie będę tworzył GS sam :shock:

Offline spidey

Sprzęt - Helpdesk
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 16, 2006, 10:20:57 pm »
Cytat: "Norsefir"
HDD: A po co Ci 200 GB? ;) Na Twoim miejscu kupiłbym coś mniejszego i zaoszczędził trochę kasy. Wierz mi, nie wykorzystasz takiej przestrzeni ;)

Dobry jesteś  :lol:
Mój brat ma dwa dyski po 250 GB i zapełnił je w jakieś dwa miesiące po kupnie (głównie filmy)
I jeszcze narzeka że 500 GB to prawie nic i twierdzi że teraz to w tydzień potrafiłby zapełnić tą przestrzeń  :p
Więc wbrew pozorom 200 GB to prawie nic  ;)

Edit: nori również polecam AMD - dużo wydajniejszy, dużo tańszy