Autor Wątek: !!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!  (Przeczytany 5599 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline avatarofhope

!!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
« dnia: Październik 23, 2005, 05:37:08 pm »
Temat dość dziwny ale co się za nią kryje jest już bardziej normalne. Na 27 października mam prezentację i temat mam: Japonia. Nie potrafię się jednak poprawnie za to wziąść. Nie wiem jakie wiadomości o japonii, kulturze, muzyce M&A przygotować by apatycznych Licealistów nie tyle nie zanudzić ale zainteresować tym tematem. Na prezentację mam 15 minut. Mogę wykorzystać komputer i rzutnik. Byłbym wdzięczny jakby ktoś mi powiedział jakie informacje zawrzeć, skąd je wziąść, jaką muzykę przedstawić, jakie zdjęcia itd.

Proszę was o pomoc bo ja w tym temacie jestem zielony...

Offline AvantaR

!!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2005, 06:16:18 pm »
Wyszukaj na necie jakies smaczki - dziwne dla nas zwyczaje i tradycje itd. ;)

Po za tym zeby mowic nudno o Japonii to naprawde trzeba umiec ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
!!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 23, 2005, 06:28:23 pm »
Nie powinienneś brać się za temat, o którym nie masz pojęcia - nieważne o czym, by traktował. Poszukaj cosik na sieci, ale nie skupiaj się na anime czy mandze, poświęć temu z 2-4 minuty.

Masz tu rozprawkę którą kiedyś napisałem bazując mocno na artykule z jakiejś gazety - może trochę pomoże.

Offline avatarofhope

!!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2005, 06:46:44 pm »
Cytat: "Wilk Stepowy"
Nie powinienneś brać się za temat, o którym nie masz pojęcia - nieważne o czym, by traktował. Poszukaj cosik na sieci, ale nie skupiaj się na anime czy mandze, poświęć temu z 2-4 minuty.

Masz tu rozprawkę którą kiedyś napisałem bazując mocno na artykule z jakiejś gazety - może trochę pomoże.


No tak ale nie mam żadnego innego tematu na którym mógłbym się skupić i mówić to z przekonaniem. Jedyny temat to mógłby być spacerowanie ale i na nie nie mam ostatnio nawet czasu. A jako że każdy w mojej szkole wie że interesuje się mangą i anime to Japonia była jedynym logicznym pomysłem...

I thx za rozprawkę

Offline Clayman_

!!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2005, 06:48:42 pm »
Cytuj
Na 27 października mam prezentację i temat mam: Japonia. Nie potrafię się jednak poprawnie za to wziąść.
zmien temat na taki o ktorym masz jakies pojecie




blyskotliwe pokolenie nam wyrasta
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline syfon

Re: !!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2005, 07:52:41 pm »
Cytat: "avatarofhope"
!!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
Znaczy że co? Na siłe przekonać ich do tego co lubisz? (pomijam fakt że nie masz pojęcia o swoim hobby) Myślałem że licealiści są już na tyle dorośly by zrozumieć że przekonywanie do:
- komiksu
- mangi i anime
- pokemona i dragonbolów
- nie znanego przekonywanemu gatunku muzyki
- i star warsów,
mija się z celem i autor jedyne co zyskuje to miano "fana" - zboczonego na punkcie swego hobby śmiesznego czlowieczka, nie prowadzącego życia towarzyskiego samotnika codziennego onanisty.

To jest rada całkiem serio. Lepiej pomówić o innym hobby, np.modelarstwie. Bedzie nudno ale przynajmniej nikt potem nikogo nie bedzie wytykał palcem, a dobra ocena i tak poleci do dziennika. Jak to mówią: wilk cały i owca syta.

Pozdrawiam oraz życzę udango i owocnego w piątkę wypracowania.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
!!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2005, 07:57:32 pm »
Niech wytnie z referatu wszystko o m&a i można z tego naprawdę fajną rzecz zrobić.

avatarofhope skup się na młodzieży, a rozwijając temat możesz zahaczyć o kulturę, gospodarkę, perspektywy itp.

Offline avatarofhope

Re: !!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2005, 08:26:59 pm »
Cytat: "syfon"
Cytat: "avatarofhope"
!!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
Znaczy że co? Na siłe przekonać ich do tego co lubisz? (pomijam fakt że nie masz pojęcia o swoim hobby) Myślałem że licealiści są już na tyle dorośly by zrozumieć że przekonywanie do:
- komiksu
- mangi i anime
- pokemona i dragonbolów
- nie znanego przekonywanemu gatunku muzyki
- i star warsów,
mija się z celem i autor jedyne co zyskuje to miano "fana" - zboczonego na punkcie swego hobby śmiesznego czlowieczka, nie prowadzącego życia towarzyskiego samotnika codziennego onanisty.

To jest rada całkiem serio. Lepiej pomówić o innym hobby, np.modelarstwie. Bedzie nudno ale przynajmniej nikt potem nikogo nie bedzie wytykał palcem, a dobra ocena i tak poleci do dziennika. Jak to mówią: wilk cały i owca syta.

Pozdrawiam oraz życzę udango i owocnego w piątkę wypracowania.


Może to i brutalne ale wiem. Ale jest jedno ale. Moja szkoła jest wyjątkowo plastyczna i otwarta na nowe pomysły (już przekonałem do mangi i anime wielu fantastów oraz innych nawet nauczycieli). Dlatego sądzę że moje wypracowanie będzie miało jakiś wydźwięk. Ale do tego potrzebuje waszej pomocy. W końcu to wy jesteście prawdziwymi Otaku a ja dopiero raczkuje, nee?

grzybek

  • Gość
!!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2005, 11:36:45 pm »
Hmm polezmizowalbym czy jestem prawdziwym otaku.
A fanem jestem przecietnym. Ni to wiele ogladam ni to wiele czytam :)

Offline lady magma

!!!Pomóżcie zresocjalizować moją klase!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2005, 10:00:36 am »
Ty grzybku jestes skamieniną ( ups to ma takze inne znaczenie)
co do wypracowan jednak w tym jestem dobra
najłatwiej ci bedzie gdy zdasz sobie sprawe jakie anime najbardziej lubisz i sprobujesz poszukac przeykładów japonskich w tej tematyce
np ninja  ,roboty  ,galls czy cokolwiek innego co ci sie podoba w anime
anime to film a filmy sa odzwierciedleniem marzen i rzeczywistosci , zawsze sie znajdzie w nich materiał na dobre wypracowanie
inku  no usagi wa kowaii