trawa

Autor Wątek: Age of Empires III  (Przeczytany 29546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ribald

Odp: Age of Empires III
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 05, 2008, 06:04:04 pm »
40 złociszy to nie tak tragicznie jak na microsoft.

Cytuj
Tak notabene przejrzałem pierwsze posty i mam wrażenie, że to demko było ZUPEŁNIE inną grą.

Przypominam Ci że w demku osioł jechał na hiszpańskim monku zamiast odwrotnie ;)



Niebawem pewnie skuszę się na warchiefs. Zapowiadał się tak sobie, a jaki jest faktycznie?



a ad vocem poprzedniego posta - jest więcej rzeczy losowych niż napisałem, przykładowo oddziały werbowane z klasztorach są każdorazowo inne. I mamy też generator map losowych :D
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Age of Empires III
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 06, 2008, 10:56:29 am »
Paanie, mnie aktualnie na piwo w pubie nie stać.


Cytuj
Niebawem pewnie skuszę się na warchiefs. Zapowiadał się tak sobie, a jaki jest faktycznie?

Taki sobie.

Kampanie takie plewne jak w podstawce, tylko krótsze i dwie zamiast trzech. Gra o indianach a tu znowu o białym człowieku i wkoło niego. Moim zdaniem w ogóle nie uchwycili klimatu plemiennego.
W ogóle nic nie ma o aztekach, a przecież samo ich umieszczenie w grze prosi się o kampanię o konkwistadorach (tak jak podstawka prosiła się o waterloo :roll:).

Nacje, poza siuksami (chyba jedyna całkiem niezła nacja kawaleryjska), takie sobie.
Rozwiązania (najemnicy wynajmowani w saloonie, ninje i szpiegowie do zabijania najemników, rewolucja) dość kontrowersyjne.

Dlatego właśnie się zraziłem.
Ot dodatek wzbogacający dobrą grę. A ja się spodziewałem nowej jakości.
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Ribald

Odp: Age of Empires III
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 27, 2008, 02:39:50 pm »
Warchiefs kupiłem, pograłem, niechaj więc podsumuję :) Tym razem nie siląc się jednak na rozbudowany esej.

1) Kampanie - wiadomo że mogłyby być lepsze, ale nie było takiej tragedii jak w podstawce. Historie w miarę prawdopodobne, parę misji ciekawych i dość wymagających.

2) Nacje - Siuksowie bardzo miodni (zwłaszcza galopowanie hordą pod Little Big Horn), Irokezi do pogrania, natomiast Aztekowie mnie nie wciągnęli. Raz przez to o czym wspomniał Iber - czyli brak ich kampanii, która wymuszą wciągnięcie się w cywilizację. Dwa że sama nacja z jednej strony monotonna bo sama piechota, a z drugiej strony zanim się człowiek połapie w jej piętnastu rodzajach to już mu słonie miasto rozjeżdżają). To pół żartem, ale generalnie dziwna cywilizacja.

3) Klimat indiański - myślę że dali radę w tym względzie. Palenisko, konwertowanie zwierzaków przez wodzów (można chodzić po planszy wesołą gromadką- to jeden z bardziej lubianych przeze mnie elementów w trójce), jednostki same w sobie. Ja się wciągnąłem. Chociaż jak przypomnę sobie ostatniego mohikanina, to nie pogardziłbym skalpami ;] No i z budynkami mogliby zrobić coś bardziej na modłę indiańską.

4) Inne rozwiązania - z rewolucji nie korzystałem, gatling i pancernik kuszą, nowych jednostek dla starych cywilizacji mogłoby być więcej. Saloon mnie akurat się bardzo podobał, czuć klimat westernu

5) Generalnie wszystkiego chciałoby się więcej :)

6) Muszę się kiedyś pobawić edytorem, żeby naprawić lenistwo twórców
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2008, 02:43:57 pm wysłana przez Ribald »
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

Offline Ibrahim_ibn_Erales

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 162
  • Total likes: 0
  • twitter.com/iberales
Odp: Age of Empires III
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 27, 2008, 02:54:35 pm »
Saloon mnie akurat się bardzo podobał, czuć klimat westernu

Ale, ze na wojnie ten western? :(
God hates figs [Mk 11, 12-14]


I pledge allegiance to my Flag,
and to the Republic for which it stands:
one Nation indivisible,
With Liberty and Justice for all.

Offline Ribald

Odp: Age of Empires III
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 27, 2008, 09:49:39 pm »
Można sobie strzelaninę w O.K. Corral odtworzyć w edytorze ;)
mam swoje zdanie, z którym się nigdy nie zgadzam

 

anything