trawa

Autor Wątek: Prawdziwy Mag ?  (Przeczytany 3416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline !kicaj

Prawdziwy Mag ?
« dnia: Luty 28, 2003, 05:23:41 pm »
Jestem zainteresowany jakie przygody prowadzicie w Magu. Co jest dla was ważne , na co stawiacie co wam przewodzi. Skąd czerpiecie pomysły.
Miałem juz wile koncepcji gry. jednak nadal czuje niedosyt i niedostatek wrażeń. Co zrobić aby sesja w magu nabrała mocy i stylu. Co znaczy wogóle prawdziwy Mag. Waszym zdaniem........ ?

Offline Petra Bootmann

Prawdziwy Mag ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2003, 08:40:00 am »
Wiesz, ostatnio moja dyskusja miała dotyczyć tego samego...Jednak... w końcu po porównaniu wszystkich odpowiedzi , sugestii itp zorientowałem sie że cos takiego jak prawdziwy mag nie istnieje.Zawsze bedzie twoja wizja i twoja wersja.Nie wiem czy w ogole cos takiego jak pradziwy mag powinno byc celem do osiagniecia.Masz podrecznik i masz wizje, to powinno wystarczyc.Pamietaj o tym by miec dobry pomysl, juz na samym poczatku wklimic graczy  dac sie po prostu poniesc magji tej gry.

Swoje inspiracje mozna czerpac ze wszad. Na kazdym kroku czai sie historia. Czy sa to wydarzenia w naszej rzeczywistosci, wydarzenia histryczne, ksiazkowe czy filmowe.Zaczerpnij pare pomyslow z ksiazek i filmow, nie bojac sie ze zepsuja one gre twoim kolegom. Jezeli lubili dane motywy to napewn znajda cos dla siebie.Najwazniejszym jest jednak aby to gracze wtozyli wasz swiat a nie ty.Twoim zadaniem jest poustawianie w wyobrazni paru budynkow i kilku ludzi, ktorzy daza doosiagniecia jakis celow.Ich motywy mieszaja sie ze soba, i przeplataja tworzac fabule.Gracze wchodza w ten swiat, widza to i moga probowac cos zrobic dla siebie lub dla innych.Maj tez wlasne watki ktore musisz im zaprezentowac.Reszta przychodzi sama... Wierz mi. :)
zucam kamieniem.

JeNdKeR

  • Gość
Prawdziwy Mag ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2003, 09:03:08 am »
Ja do Maga mam sentyment, był to mój pierwszy system jeszcze za czasów pierwszej edycji na nim uczyłem sie prowadzić,  to właśnie ta gra ukształtowała mnie i skierowała moje zainteresowania w kierunku okultyzmu, pogaństwa oraz idei thelemy to właśnie w Maga zarywałem noce ale cóż to se ne wrati...
W Magu  wykorzystuję autentyczne historię stowarzyszeń okultystycznych i ezoterycznych inspiruję się autentycznymi postaciami wielkich magów - Leviego, Crolweya, Mathersa, Blavatski nawet LaVeya. Staram się wykorzystywać autentyczne rytuały thelemiczne , hermetyczne, dawne pogańskie rytuały ku czci bogów naszych przodków - Trygława i Svantevitha. Wymagam od graczy prawdziwych foci ( na miare możliwości oczywiście ) zatem muszą NAPRAWDĘ ewokować np. Binah pod postacią Venus. Wymaga to pewnego rozeznania w temacie i odpowiednich przygotowań ale rezultaty są powalające kiedy rzeczywistość miesza się z fikcją sesje stają się niezapomniane.

Offline Adam Waśkiewicz

Prawdziwy Mag ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2003, 12:24:44 pm »
Cytat: "Volkh"
pogańskie rytuały ku czci bogów naszych przodków - Trygława i Svantevitha


 Masz chyba na myśli Światowida?

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline surmik

Prawdziwy Mag ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2003, 05:44:46 pm »
Cytuj
kiedy rzeczywistość miesza się z fikcją...


To juz jest niebezpiecznie... :o)
Pozdrowienia,
Marek

 

anything