Autor Wątek: "odmiany krasnoludów" Warhammer  (Przeczytany 4960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skaggir

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« dnia: Październik 11, 2005, 07:10:57 pm »
Witam. Chciałbym poruszyć następujący temat: Czy znacie jakieś podrasy wśród krasonludów?
Skoro są elfy leśne, morskie, mroczne [w IIed. służą Khainowi, więc nie są chaotyczne - a może są???], wysokie i inne nie wiem; to czemu nie spotkałem się jeszcze z podobną sytuacją u brodaczy. Być może tak jest ze względu na starość elfickiej rasy i jej skłonność do podróżowania? Jesli ktos by slyszal o jakis odmianach krasnoludow (oczywiscie nie mam na mysli krasnoludów chaosu), to odp mile widziane. Dzięki :D
drobnostek nie nalezy lekcewazyc, bo one sa podstawa doskonalosci... a doskonalosc to nie drobnostka.

Offline Hargrim

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2005, 08:27:51 pm »
Z założenia są 2 "odmiany": Krasnoludy górskie i imperialne. Te 2gie są uważane za zdrajców, bo się zasymilowały z imperialistami i opuścili twierdze. Górskie dzielą się jeszcze na te z Gór Krańca Świata i z Czarnych/Szarych (Karak-Hirn itp). Te z okolic Hirn ponoc mają zamiar odłączyć się od Karak-Ankor. Tyle po krótce.

Offline Nehan

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2005, 08:51:33 pm »
Są jeszcze trzecie krasnoludy, choć dwa pierwsze "odłamy" wolą się o nich nie wypowiadać. Krasnoludy Chaosu. Mieszkające daleko na wschód,  za Górami Krańca Świata, w Dolinie Czaszek. Ich imperium jest wielkie, choć samych krasnoludów jest mało (analogicznie :) ) - głównymi mieszkańcami są poddani - hobgobliny i zielonoskórzy (i nie tylko) niewolnicy. Te krasnoludy wyznają Hashuta, boga-byka, prawdopodobnie jedną z mniejszych potęg Chaosu (są też plotki, że to przemieniony przez Chaos Grimnir). W przeciwieństwie do swoich kuzynów, potrafią używać magii, ale płacą za to wysoką cenę - wszyscy czarodzieje z czasem zamieniają się w kamień.
Dawi Zharr (tak się nazywają w swoim języku) rządzi kasta magów-kapłanów Hashuta, a suzerenem całego imperium jest Astragoth, który składa się już w 40% z kamienia, ale dzięki skomplikowanej maszynerii parowej, wciąż może się poruszać.
Krasnoludy Chaosu są świetnymi inżynierami (jak to krasnoludy), ale ich wynalazki są dużo groźniejsze - łączą w sobie ich talent z mroczną magią, a co więcej, nie mają skrupułów wykorzystywać niewolników jako testerów. Najsłynniejszymi wynalazkami są oczywiście Rakiety Śmierci (wyrzutnia rakiet z trującym "wsadem") i Trzęsigrunt (Earthshaker).
Tyle na razie :)

Offline ghost666

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2005, 05:44:37 am »
No i jest jeszcze mała grupka krasnoludzkich piratów (slayerów w dodatku) pod wodzą niejakiego Long Dronga. Ale to raczej mała i pomijalna grupka - nie społecznosc, która wyłamała się z kanonu swej rasy.
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Skaggir

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2005, 06:42:04 pm »
Wczesniej napisalem:
Cytuj
o krasnoludach chaosu to wiem, ze takowe istnieją

Niemniej dzięki za kilka dodatkowych informacji. O piratach slayerach nie slyszałem. Polują na morskie trolle :) ?? hehe.
No sam fakt, że są krasnoludy zamieszkujące różne terytoria i, że wiąże się z tym oczywiste zróżnicowanie kulturowe, to zastanawiam się czy istnieje zróznicowanie rasowe - budowa ciała, cera, temperament itd. Niemniej dzięki  :)
drobnostek nie nalezy lekcewazyc, bo one sa podstawa doskonalosci... a doskonalosc to nie drobnostka.

Offline ghost666

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2005, 06:55:25 pm »
To poszukaj - Long Drong Slayer Pirates :)
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Slide

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2005, 10:06:19 am »
Jeżeli miałbym wyliczać odmiany krasnoludów bym mógł wymienić wszystkie jednostki jakie są w Warhammer'ze bitewniaku [m.in. Slayers, Ironbreakers]. Każda z tych jednostek się od siebie bardzo różni. Nie nazwałbym to odmianą. To są po prostu jednostki krasnoludzkiej armii. Ja polecam przeczytać podręcznik do krasnoludów z bitewniaka. Wiele ciekawych informacji.

Co do zróżniocowania rasowego jak to ująłeś:  budowa ciała, cera, temperament

Tak występuje :D każdy krasnolud jest inny pod tym względem od drugiego ;]
Tak na serio nie słyszałem o czymś takim jak odmiany krasnoludów. Nie pamiętam czy to ty Skaggir to pisałeś porównanie do elfów, że są mroczne, leśne i inne, ale zauważ, że to jest to samo co w przypadku krasnoludów, tyle, że ich się aż tak nie dzieli [mroczne powiedzmy odpowiednik - krasnoludów chaosu, leśne mieszkają w lasach - Slayer polują na smoki i nie pracują w kopalniach, wysokie - krasnoludy podziemne; oczywiście to jest takie luźne porównanie :)]

Offline Hargrim

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2005, 10:57:58 pm »
Slide... coś mieszasz i chyba nie zorozumiałeś sensu tego tematu... Ale to tylko moje odczucie :). A co do rodzajów - to są głównie te trzy, co wyminiłem: Górskie, Imperialne i Chaosu. I naprawde bardzo się różnią między sobą. Poczynając od wyglądu, przez język, rodzaj socjalizacji, aż po światopogląd...

Offline pafnucy

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2005, 12:06:20 am »
Ave!

Myślę, że krasnoludy "górskie" i "imperialne" raczej jakoś się nie różnią od siebie. Wszak cały czas to ta sama rasa. Można zauważyć tylko pewne różnice w światopoglądzie. Jednak będą to różnice w ramach jednej filozofii. A chodzi mi tu najbardziej o stosunek do ludzi. "Górskie" mają pretensje do "imperialnych" za to, iż Ci zdradzają za dużo sekretów ludziom. Choć owe "za bardzo" jest dość luźną i trudną do określenia granicą. Wszak przez pomoc Sigmara, Khazadzi są zobligowani w pewnym sensie do pomocy ludziom. W ogóle uważam, iż owy podział stworzyły raczej krasnoludy "górskie".

Jednak co zaś do krasnoludów Chaosu, to tu mamy już inną bajkę. Wszak tu już powstałą zupełnie nowa rasa. Oddziaływanie sił Chaosu przez te tysiace lat zrobiło już swoje. I nie są to tylko zmiany fizyczne, ale także duchowe.

Pozdrawiam
uid rides? Mutato nomine de te fabula narratur - Horacy

Offline Losiu888

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2005, 06:41:12 pm »
o ile sie nie myle to krasnoludy z norski maja bledsza skore i sa bardziej dzikie, nieokrzesane w obyciu
ut my hands was made strong,
by the hand of the Almighty

Offline Rafek

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2005, 08:06:45 pm »
Według mnie jest tylko jedna rasa krasnoludów (nie licząc Krasnali Chaosu) i różnią się miejscem zamieszkania i charakterem, bo tak jak z ludzimi nie ma dwóch takich samych ludzi, tak nie ma dwóch takich samych krasnoludów.

Offline Dzwon

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2006, 12:22:40 pm »
A ja mam inne pytanko.

Jak wyglądają kobiety krasnoludzkie???

Czy to prawda, że noszą brody? :badgrin:

Offline misio141

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2006, 02:27:23 pm »
Cytat: "Dzwon"
A ja mam inne pytanko.

Jak wyglądają kobiety krasnoludzkie???

Czy to prawda, że noszą brody? :badgrin:

kobiety krasnoludzkie nie noszą bród, i wyglądają tak jak kobiety tylko że takie mniejsze. To że noszą brody wzieło się stąd że rzadko sie je widuje (ok. 1/10 populacji krasnoludów), a w niektórych plemionach krasnoludzkich noszą kilt, przez co niektórzy uważali ich za kobiety.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Lunn

"odmiany krasnoludów" Warhammer
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2006, 04:12:03 pm »
OT: Ja w klasie mam jedną dziewczynę, która wygląda jak krasnoludzica... :p
Kobiet krasnoludzkich widuje się mało, bo są pilnie strzeżone i bardzo się o nie dba, ponieważ są niezwykle cenne w społeczności krasnoludów.