trawa

Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #465 dnia: Kwiecień 06, 2017, 09:45:38 pm »
Wow, pięknie się prezentuje to wydanie. Świetna robota z grzbietem moim zdaniem. Jestem zwolennikiem raczej minimalizmu w tym względzie więc ja się cieszę. Tym bardziej, że z logo Marvela Egmont miał wyraźnie problem w reszcie klasyki Marvela. W poszczególnych seriach napis Marvel miał za każdym razem różną wielkość co prezentuje się dość słabo obok siebie. Postawcie obok siebie (kluczowa kolejność) - Deadpool Classic -> Anihilację -> Morderczą Genezę. Napisy idą od największego do najmniejszego. Mam nadzieję, że chociaż w ramach serii utrzymana zostanie jednolitość. 

Tytuł, numerek i reszta na czarno. Miód! Im mniej elementów, tym mniej rzeczy do spieprzenia! 8)

KukiOktopus

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #466 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:39:19 am »
Co to? Żadnych zachwytow nad pierwszym Punim maxem? Myslalem, ze jak sie zaloguje po weekendzie, to zastane glosne pianie, a tu tylko myszki cichutko gdzieniegdzie: pi pi pi o cenach i robia, a poza tym nici :-(

Dwie opowiesci, rozpierducha jak przystalo na Puniego-Maxa - na maxa, ale z sensownym i zgrabnym motywem. W historii pierwszej (In the Beginning) imo nieco lepsze rysunki Larosy, ale w drugiej (Kitchen Irish) tez calkiem Fernandez jest ok. Rozpierducha Puniego dobrze mi sie klei z tym koncertowym Halfordem (wskazane zapuszczenie podczas czytania):


Dobrze oddaje klimat i pomaga w dogłębnym zrozumieniu fabuly ;-)

Offline 8azyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #467 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:43:17 am »
Bo dawno czytałem a tego numeru jeszcze nie mam (ale oczywiście zamierzam mieć). A to że Punisher rządzi zawsze i wszędzie to oczywista oczywistość przecież jest. Przemoc, czarny humor, karanie złych ludzi. Czego chcieć więcej?

Offline Barmon

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #468 dnia: Kwiecień 10, 2017, 05:34:53 pm »
W waszym egzemplarzu podczas masakry w pierwszym  zeszycie  też w jednej chmurce  są 2 słowa po angielsku?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #469 dnia: Kwiecień 10, 2017, 05:42:15 pm »
U mnie, w oryginale są po angielsku.  :wink:

JanT

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #470 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:11:16 pm »
Nie chodzi ci o "Wounded Knee"??? https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_nad_Wounded_Knee  :smile:
Jak co innego to podaj dokładnie.

Offline Barmon

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #471 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:18:39 pm »
Dokładnie o to mi chodziło. A to tak a ja myślałem że to element opisu rzezi  a nie wydarzenie historyczne.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #472 dnia: Kwiecień 10, 2017, 06:56:21 pm »
Dokładnie o to mi chodziło. A to tak a ja myślałem że to element opisu rzezi  a nie wydarzenie historyczne.
Pozwolę sobie zauważyc, ze jakby to byl element opisu rzezi w pierwszej z historii, to powinno byc wounded knees. Natomiast jesli juz mowa o masakrze, to straszniejsza byla nad Cut off Balls.

Offline Itachi

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #473 dnia: Kwiecień 10, 2017, 08:35:09 pm »
Co to? Żadnych zachwytow nad pierwszym Punim maxem? Myslalem, ze jak sie zaloguje po weekendzie, to zastane glosne pianie, a tu tylko myszki cichutko gdzieniegdzie: pi pi pi o cenach i robia, a poza tym nici :sad:

Zachwyty, zachwyty... Tak to u mnie zazwyczaj bywa, że jak nakręcę się na jakiś komiks i mam ochotę jeszcze przed lekturą wystawić dychę to później jestem rozczarowany.

I jestem...niestety dając lekko naciąganą siódemkę.

Zastanawiam się czy scenarzysta mógł popełnić większy błąd niż na pierwszych stronach, gdzie Puni masakruje połowę mafiozów. Od razu poczułem się tak jakbym, od pierwszych stron wygrał w totka, a na następnych marne grosze ze zdrapki za piątaka. Napięcie siada momentalnie, a dodatkowo przeszkadzała mi pewna naiwność jak w velvet, że czym by główny bohater nie oberwał, albo w jakiej pułapce się nie znalazł zawsze uchodzi z życiem. Zawodowi cyngle w życiu nie zmarnowaliby tylu okazji na pozbycie się jednego typa.

Ten komiks nie jest zły, ale po prostu liczyłem na jakiś lepszy scenariusz, coś jak ala Mandragora, gdzie Punisher po bitce z Daredevilem kasuje jednego z szefów mafii. Po cichu, bez zbędnego ryzyka. W tej serii wszytko toczy się jak w Chłopakach, typ wchodzi robi bam bam - reszta pada.

Czekam na kolejny tom, na pewno kupię i liczę na więcej.

Kieruję podziękowania dla Egmontu!

Offline kickic

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #474 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:12:48 pm »
U mnie, w oryginale są po angielsku.  :wink:

Możesz napisać jak w oryginale brzmiał jeden tekst, bo nie zrozumiałem wersji polskiej? Zeszyt 11, strona 19, kadr 5, dymek 2: "Nie mogliśmy tam wmaszerować i wybić was do nogi, bo wszyscy pieprzeni jankesi, którzy was finansowali posraliby się i wycofali."

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #475 dnia: Kwiecień 10, 2017, 09:44:53 pm »
Tłumacz zjadł połowę jednego zdania i całość zgubiła sens. W oryginale jest:

"We couldn't just go in and slot the lot of you. You couldn't do anything too heavy, or all the yanks who fund you would've shat themselves and backed off sharpish."

W moim (nieprofesjonalnym) tłumaczeniu byłoby to raczej:

"My nie mogliśmy tak po prostu tam wmaszerować i wyrżnąć was do nogi. Wy nie mogliście uderzyć zbyt mocno, bo wszyscy finansujący was jankesi posraliby się i wycofali."
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2017, 09:51:35 pm wysłana przez BlaskowitzPartTwo.rar »

Offline kickic

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #476 dnia: Kwiecień 10, 2017, 10:02:08 pm »
Dzięki wielkie! Teraz to ma sens.

Offline SawiK

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #477 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:56:22 am »
Mój Punisher max juz jest i czeka na półce. Nie mam chwilowo czasu na czytanie, ale komiks prezetuje sie swietnie. Literacka doskonale zabezpieczyla przesylke.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #478 dnia: Kwiecień 11, 2017, 02:54:12 pm »
@Itachi
W dalszych tomach będzie trochę lepszych momentów (ale też ciut gorszych). Jednak w pewnym stopniu zgadzam się z opinią -  choć sam bardzo lubię ten run, to uważam, że jest przehajpowany. Pod tym względem o wiele bardziej po drodze mi z PunisherMAX Aarona. Tam poziom jest jednoznacznie znakomity (choć też run krótszy, to i łatwiej poziom utrzymać).

KukiOktopus

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #479 dnia: Kwiecień 11, 2017, 04:28:48 pm »
Itachi, pewnie masz racje, ale mnie tutaj taka totalna, miejscami naiwna rozwalka zupelnie nie przeszkadza; byc moze dlatego, ze w tego rodzaju komiksach dopuszczam, niejako podswiadomie, przerysowanie rowniez na poziomie fabuly (cos na zasadach Sin City, gdzie przeciez mamy totalne i, co najważniejsze, zsynchronizowane ze sobą przerysowanie i w rysunku, i w fabule).

Jesli zas chodzi o te poczatkowa rozwalke na dziadka urodzinach, to mialem zupelnie inne odczucia niz Ty: po prostu potraktowalem ja jako przytyczek w nos mafii, zawiazujacy akcje, glowna os fabularna skupia sie zaś na rozgrywce miedzy Punim a sprowadzonymi cynglami, podrasowanej motywem chlopczyka (i jego kompanow), co go z wiatraka ucieli. I jeszcze na samiuski koniec bardzo ladne zakonczenie watku ze starym kolem, bedace niejako definicja Bushido Puniego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2017, 11:39:35 am wysłana przez KukiOktopus »

 

anything