Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 225323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roy_v_beck

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 15, 2009, 10:26:32 pm »
Cytat: spidey
Tak jak Batman :roll:
Gdzie Batman a gdzie Punisher. To dwie zupełnie inne postacie. Wbrew pozorom Batman jest z pewnością dla młodszego czytelnika a podstawowa różnica między nimi jest taka, że na Batman na początku kariery zdecydował, że nie będzie odbierał żyć, a Punisher postanowił roz*****lać jak szmaty, zero litości dla wszystkich przestępców, do tego samo pojęcie przestępcy już jest inne. Czytałeś v5 MAX? W pierwszym arcu ginie Micro, w trzecim ten blond włosy komandos, obydwie postaci pozytywne, pomagające Punisherowi, ale giną z zimną krwią, czy myślisz, że Batman by tak zrobił? U Ennisa Castle jest psycholem, który nie ubiera śmiesznych ciuszków, nie bawi się w prawienie morałów i nie oszczędza żadnego złego. Green Arrow też jest tylko człowiekiem, ale porównywać te postacie to trochę nie teges jest mimo wszystko.

Cytuj
Gdybyś czytał vol. 7 to nie wypisywałbyś takich herezji. Są trupy, jest krew i brutalne akcje. Przekleństwa też gdzieś widziałem jeśli one są dla Ciebie wyznacznikiem dobrego komiksu.
Tak. Dla mnie makabryczne sceny, dużo przemocy są wyznacznikiem dobrego komiksu z Punisherem, to taka postać. Chociaż oczywiście jest wiele innych elementów ważniejszych, świadczących o jakości komiksów z Punisherem. No i czy wyobrażasz sobie, że nagle Frank zacznie mówić "Holey Moley?", on musi używać soczystego języka. Chociaż w trzecim arcu z v5 wręcz bluzgał innych za przeklinanie przy dziecku - kolejny dobry pomysł Ennisa, świetnie pokazujący psychikę Franka.
A te screeny to czysty hardcore, tam teoretycznie wszystko jest, ale niczego nie pokazują. Obczaj też to. Przecież v7 to główna linia Marvela, a nie żaden imprint, wiadomo że nie będzie dużo krwi, żadnych latających mózgów ani tym bardziej "the F-word". To jest kierowane dla 12-latków.

Cytuj
Gdybyś uważniej przeczytał ten komiks wiedziałbyś dlaczego zajęło mu to aż dwa numery
Bo musiał mu prawić morały? Wygłosić, że zabijanie jest złe i spróbować nawrócić go na dobrą stronę, do tego bał się uderzyć za mocno, bo bał się zabić? No a Punisher ni z gruszki ni z pietruszki więcej gadżetów niż James Bond miał i większe szczęście niż Barcelona w meczu z Chelsea. . .
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline Dembol_

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #166 dnia: Maj 16, 2009, 08:35:58 pm »
Cytuj
Czytałeś v5 MAX? W pierwszym arcu ginie Micro, w trzecim ten blond włosy komandos, obydwie postaci pozytywne, pomagające Punisherowi, ale giną z zimną krwią, czy myślisz, że Batman by tak zrobił? U Ennisa Castle jest psycholem, który nie ubiera śmiesznych ciuszków, nie bawi się w prawienie morałów i nie oszczędza żadnego złego. Green Arrow też jest tylko człowiekiem, ale porównywać te postacie to trochę nie teges jest mimo wszystko.
Radziłbym poczytać też komiksy z Frankiem sprzed MAXa. MAX jest trochę jak Rambo IV w porównaniu do poprzednich serii. Doszliśmy już do takiego zobojętnienia na przemoc, dewiacje i inne, dlatego aby wywołać szok u widza musimy pójść na całość i jeszcze kawałek dalej. W Rambo przeciwnikiem był najgorszy żołdak w całej Birmie, który nie dość, że czerpał przyjemność z sadystycznych gier z udziałem więźniów i min to jeszcze musiał być pedofilem, a jego żołnierze ginęli w bardzo brutalny sposób. Podobnie w MAX, gdzie chyba nie ma pierwszoplanowych postaci, które nie byłyby w jakiś sposób spaczonymi dewiantami i psycholami (którzy prędzej czy później giną w makabryczny sposób).

Nie było to tak zagęszczone w War Journal (v1) w Warzone (v2?) i wielu innych historiach i dało się bez tego żyć. Baa, do dzisiaj wiele z dawnych historii jest w gronie moich ulubionych opowieści o Pogromcy (np. Punisher 1/93 z TM Semic - chyba Warzone #1-6, Year One). Bynajmniej nie wszystkie były dla 12-latków.

Nie mówię, że makabra jest zła, wręcz przeciwnie zarówno MAX jak i John Rambo bardzo mi się podobały, ale w nadmiarze zaczyna szkodzić. Podobnie zresztą nadmiar cenzury we Franku "dla wszystkich" - np. te wszystkie plastikowe zabawki ustawione na ogłuszanie zamiast normalnej broni i mój ulubieniec. :lol: Niestety w dzisiejszych czasach ciężko znaleźć coś z pogranicza, co nie epatowałoby brutalnością, ale jednocześnie nie byłoby sztucznie ugrzecznione.
Cytuj
Bo musiał mu prawić morały? Wygłosić, że zabijanie jest złe i spróbować nawrócić go na dobrą stronę, do tego bał się uderzyć za mocno, bo bał się zabić? No a Punisher ni z gruszki ni z pietruszki więcej gadżetów niż James Bond miał i większe szczęście niż Barcelona w meczu z Chelsea. . .
Mogę się założyć, że chodziło bardziej o to, że Sentry jest niespełna rozumu i od dawna nie może sobie poradzić ze swoją mocą i nie może znaleźć miejsca w świecie Marvela. Frank pewnie mu namieszał w głowie i dlatego był zdolny go przez chwilę okładać po mordzie. Co i tak jest mocno naciągane bo Sentry ma moce zbliżone do Supermana i nie ma na niego kryptonitu. To jest m. in. powód dla którego potyczki Franka z superłotrami i superbohaterami bywają niezbyt wiarygodne - dość poważne ich osłabienie. Dlatego fajne było jak Fraction w War Journal przeciwstawił sobie Punisherowi Kravena i inne tego typu postaci, które były "w jego zasięgu". Podobnie wcześniejsze spotkania z Daredevilem, Bullseyem czy nawet Wolverinem. Jestem gotów uwierzyć, że przy odrobinie szczęścia Frank z takimi kolesiami jest w stanie walczyć jak równy z równym. Przy Sentry jakkolwiek tłumaczą to scenarzyści jest to po prostu bez sensu. Wracając do przeciwników Frank z głównego nurtu z godnych zapamiętania dorobił się jedynie Jigsawa. Przydałoby się pomyśleć nad jakimiś nowymi, albo wygrzebać jakichś dawno zapomnianych przeciwników Spider-mana czy kogoś innego i przystosować ich do nowych czasów.

Offline kas1

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 08, 2009, 06:25:11 pm »

Offline donTomaszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 08, 2009, 08:27:17 pm »
http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=33656&pro=452218

To jakaś nowa pozycja?

Tak.
Wyszlo niedawno.
Kontynuacja watkow z Welcome back, Frank oraz Army of one. Powrot mamuski Gnucc i innych, znanych juz postaci.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Roy_v_beck

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 08, 2009, 08:27:35 pm »
O ile mnie pamięć nie myli, to najnowsze dzieło Ennisa. Wyszło gdzieś między listopadem a styczniem 2008-2009. Nie na takim poziomie co świetny v3, ma kilka zbyt karykaturalnych pomysłów, poziom nie wiele wyższy niż pierwsze numery v4, z tym że trochę brutalniejszy jest ten komiks, zwłaszcza że to nie MAX.
A fabularnie to oczywiście kontynuuje wątki v3, Ma Gnucci się pojawia (jej wątek mnie najbardziej irytował), będzie też Elite. Ogólnie komiks nie jest zły, ale bez rewelacji. 6.5/10.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline kas1

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 08, 2009, 08:43:11 pm »
I to jest to, co misie lubią najbardziej ;)
Dzięki.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 13, 2009, 01:05:14 am »
A przecież Elite już się pojawić nie powinien... Ech te marvelowskie powroty.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline redevil

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 13, 2009, 09:32:54 pm »
A przecież Elite już się pojawić nie powinien... Ech te marvelowskie powroty.
To syn oryginalnego Elite znanego z Welcome Back, Frank. Elite 2 znaczy się. Eh ci marvelowscy malkontenci :roll:

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 13, 2009, 10:24:33 pm »
Przy ilości komiksów Marvela jakie przeczytałem i kupiłem mogę sobie czasem ponarzekać.  ;-)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Roy_v_beck

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 13, 2009, 10:46:32 pm »
W sumie dziwniejsze jest, że Mateczka Gnucci powraca.
Spoiler: pokaż
Chociaż po jakimś czasie oczywiście też wychodzi, że to nie ta sama osoba.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2009, 01:57:07 pm wysłana przez graves »
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline kas1

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 13, 2009, 11:21:21 pm »
Ale spojlera dopierniczyłeś  :neutral:  :lol:

Offline Ajron

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 14, 2009, 11:15:14 am »
W sumie dziwniejsze jest, że Mateczka Gnucci powraca. Chociaż po jakimś czasie oczywiście też wychodzi, że to nie ta sama osoba.

Wiesz, w edytorze postów jest taki magiczny znacznik do ukrywania spoilerów. Zapoznaj się z nim i nie odwalaj więcej takich numerów.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: The Punisher
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 14, 2009, 11:42:48 am »
W sumie dziwniejsze jest, że
Spoiler: pokaż
Mateczka Gnucci powraca. Chociaż po jakimś czasie oczywiście też wychodzi, że to nie ta sama osoba
.
Okazuje się, że to Micro  :eek:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2009, 10:30:51 am wysłana przez Maciejaszek »

Offline Roy_v_beck

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 14, 2009, 01:50:20 pm »
Wiesz, w edytorze postów jest taki magiczny znacznik do ukrywania spoilerów. Zapoznaj się z nim i nie odwalaj więcej takich numerów.

Na okładce wydania zbiorczego jest Gnucci, podtytuł jest "Resurrection of Ma Gnucci", to cóż, myślę że nawet osoby, które jeszcze nie czytały, po tych informacjach domyślą się, co jest na rzeczy. A że inna osoba? To jest naprawdę ogólne stwierdzenie, gdybym chciał zaspoilerować to bym napisał, że
Spoiler: pokaż
to wszystko intryga tego nowego Elite, który masowo klonuje, produkuje, genetycznie wytwarza nowe Mateczki Gnucci,
więc nawet prawdą nie jest, że Gnucci to osoba konkretna,
Ech a jak napisano, że nowy Elite to syn poprzedniego, to się nikt nie burzył, nie?
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline tolman

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 14, 2009, 09:58:41 pm »
Okazuje się, że to Micro  :eek:
Spoiler: pokaż
Micro właśnie został cudownie wskrzeszony w nowej serii Punisher (tej dla dzieci)

 

anything