trawa

Autor Wątek: Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!  (Przeczytany 25565 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nazroth

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« dnia: Październik 11, 2005, 06:56:53 pm »
Temat banalny... ludzie tu lubią po prostu sobie pogadać:) więc topic jak najbardziej na miejscu... Proponuję tu umieszczać opisy najgłupszych (lub niestatystycznych, nietuzinkowych) sytuacji jakie miały miejsce podczas waszych gier:)

Na początek opisze dwie takie sytuacje, które mnie się zdażyły...

1) Oddział 5 assault marines (2 plazmy, 3 pistole, power fist na sierżancie) z kapelanem (a.mantle, power fist, crozius, honorki, jump pack...) szarzuje na oddział 30 konskryptów prowadzonych przez komisarza... SZARŻUJĄ! i GINĄ... zabijają jakichs dwóch konskryptów, kapelan kolejnych dwóch,... a konskrypci zabijają wszystkich marines... PRZEGRAŁEM... ale nie uciekam... tylko woundy zbieram;]...

2) 16 gauntów szarzuje na tego samego kapelana (ulepszonego o bionics)... obok kapelana stoją: sierżant assaukltów i jeden gośc z plazma pistolem... tylko tyle ich zostało po biwtie... i co?... i 48 ataków leci po kapelanie... trafia ok 50% (już nie pamiętam) a w rezultacie końcowym ranę zadaje 12-15 ataków... i teraz uwaga... 12/15 save'ów... i kapelan dostaje RANĘ... jedną (1!!) oddaje... 5 ataków, 4 trupy... gaunty (synapsa została...hehe ZDJĘTA wcześniej) uciekają na niezdanej liderce... rzut na inicjatywę... Kapelan DOGONIŁ... i zruchał zwłoki tych gauntów... w skrucie... Kapelan Mazius zakonu Blizzard Beasts w jedną turę zabija 16 szarżujących na niego gauntów... :D...

Teraz wasza kolej... napiszcie cos ciekawego... będzie tu weselej:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Asmodean

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2005, 07:03:51 pm »
Z miesiąc temu zabiłem jednym strzałem z Assault Cannon'a z Crusadera(a dokładniej z ducha maszyny) zdrowego carnifexa :D mam świadków :!:

Co do bardziej drastycznych zdarzeń - pewnego razu mój Master of Sanctity w artificierce, oblał wszystkie sejwy jakie miał do wykonania w trakcie bitwy. Było ich 3 i wszystkie na 2+  :(
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2005, 07:09:00 pm »
Strategikon chyba 03: piatek... "turniej par", impreza sie kreci...i nagle breh na cala sale: ale termosy nie moga jezdzic w rhinosie... i odpowiedz: aaa no zapomnialem sorry :lol:
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline Breaker

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2005, 07:09:19 pm »
moja tura, szarzuje pelnym squadem striking scorpionow na 2 (sl. dwoch) space marynatow, dostawiam cala ekipe, wywalam 37 atakow (razem z mandiblasterami) z sila 4, robie jakies 10-12 woundow, on zdaje WSZYSTKIE save'y  :evil: , ale mowie trudno shit happens, potem on- 2 ataki, oba trafione, oba woundy, robie 2 save'a i co? dwoch mi spada :evil: , ale nic, mowi sie trudno, potem 4 ataki egzarchy (mysle no to ich teraz zmiazdze) z power fista, trafiam 1 :cry: , i co na wounda... :D ... tez 1 :evil: , no to combat resolution przegralem, zdaje liderke i co- dwie szosteczki  :cry: , potem zwiewam, a on mnie dogania... :cry:  :cry: - 200 punktow w plecy na 2 marinsach

a te male mendy (bo jeden mial jeszcze laske) sciagnely mi serpenta w nastepnej turze...  :evil: , jednym strzalem...

albo inny motyw (pewnie dosyc czesty ostatnio) speederek strzela mi do wraithlorda (oczywiscie jedyny sluszny spiderek) i na 4 kosciach z ass cannona rzuca 3 szosteczki  :(  :evil:  :evil:  :evil: , by by wraithku...
his place is ready to recieve the gift of the eldar

Offline Nazroth

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2005, 07:14:42 pm »
Tyrant z 3 woundami szarżowany przez 6 assaultó. 2 plazmy, 4 bolcpizdole, power fist na sieraku... klasyk... zabija mi 3!! no to wypłacam... zaciukałem wounda... (normalnymi brońmi :P... fist chybia\)... jedziemy dalej... w turze tyrka szarzuje ravener.,.. i coz... po atakach tyranta i ravenera ginie 2 marines!... zostaje sierzant...ZABIJA HIVE TYRANTA... jedziemy dalej... moja tura..ravener klepie... POWIETRZE I PANCERZ..:P... ja też... chybiam... :) i tak az do szarży 3 genków na chłopaka... a zaciukał by tego ravenera:D...

Sierżantowi dorobiłem "czerwoną pieczęć" tego samego wieczora... za żywotność i zabicie H.tyrka... żeźnik:D zawsze jak sie ktoś zasłuży to mu dorabiam z green staffu odznaczenie jakieś... czerwone pieczęci sa za zabijanie i żywotność... jak jakis chłopak będzie miał cały naramiennik lewy  w pieczęciach (a sierżant ma już 3 pieczęci...) to łeb na biało i do weteranów...a ja domaluję innego na jego miejscwe:)... MOI WETERANI będa PRAWDZIWYMI weteranami,...nie na papierze:)
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline el_piszczu

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 11, 2005, 07:36:51 pm »
Cytat: "Nazroth"
Kapelan DOGONIŁ... i #$@#$@# zwłoki tych gauntów...

Cytat: "Nazroth"
2 plazmy, 4 %$%^&%, power fist na sieraku...

Chcesz nam zaimponować tą gwarą  :?: Niestety nie działa  :roll:

Żeby nie było tylko krytyki: pomysł z weteranami - pierwsza klasa :badgrin:

Eman

  • Gość
Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 11, 2005, 07:39:30 pm »
Heyka !!!

[Moderator mode on]
Uprasza sie Nazrotha o filtrowanie swoich wypowiedzi.
[Moderator mode off]

Offline Bartuul

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2005, 07:43:20 pm »
Ja proponuję, żeby Arecki napisał historię swojego Lascannoniarza w bitwie z Maciejem ;) .
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline MiSiO

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2005, 07:50:25 pm »
1. Cult of Speed na moje Tyrki. po serii "1" z fleeta, genkom grakuje po 0.5 cala we wszystkie swoje możliwe cele. Wtedy podjezdza transport orków. Wyskakują. Wywalają z 6ciu big shootów. Zostaje 1 genek. Assalut... genek wypłaca 2 ataki. 2 "6ki". Rending :P. Orkasi oddają. Genek zostaje. Orki w tył zwrot. I po squadzie!  :P

2. Tyrant i 6 genków z talonami wbija się w sguad z dowódcą SM z ivem na +4. Wbijam w niego wszytskie ataki. i 8 ran savuje [w tym z 3implanty!]... sypnęła się cała moja armia :( [o saveach na +2 nie piszę bo to szkoda gadać]


P.S.

Naz. 11 tych saveów było!

Eman

  • Gość
Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2005, 07:59:11 pm »
Heyka !!!
(chyba) Najbardziej nieprawdopodobna sytuacja, jaka widzialem na 40kowym polu bitwy, byl pewnien pojedynek miedzy Orkami RAJa a Templarami Areckiego, podczas ktoregos ze Snotconow.
Na squad Templarow z dolaczaonym Kapelanem (nazwanym pozniej Niesmiertelnym) zaszarzowal squad Nobzow z Warbossem - tak jakies 400 - 500 punkcikow. Power Claw na Warbossie, ze 3 Clawy w oddziale. Templarzy zostali zmieceni of course, Kapelan zostal. W nastepnej turze kupil WSZYSTKO - wiaderko atakow z czopasow, 4 clawy - lajcik. Of course sie odwinal i pogonil kota zielonym az milo bylo patrzec  :evil:
Cze !!!

Offline Bartuul

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 11, 2005, 08:18:27 pm »
Beat this :!:  :!:  :!:

Arena 2005. Misja, w której za zabicie HQ jest +300 VP.
Gram KoSem. Odpalam Fighta Bommarz Raid - "1". Celuje w swojego Warbossa (160 punktów) - "6". Ilość sejwów - "6". Rzucam sejwy - 3; 4; 6; 2; 2; 1. Jeszcze bitwy nie zacząłem a już byłem 460 punktów w plecy.

Druga sytuacja - ten sam turniej - ten sam Warboss. Szarżuję na 3 devastatorów. Decyduje się strzelać z bigshoot (Boss na motorze), bo zaraz obok stoi predator, żeby nie zabić devków. BS2. ;) No i co sie dzieje? Hehe - of kors wszystko trafiam, wszystko wounduje a kolo wszystko oblewa i stoje w polu. Ale nie koniec historii. Warboss dostaje w ryja 2 minimaxy (laska, plazma, rapid), predatora z TL laską i bolcami i 2 plazma pistole od assault squadu. 3 woundy - 3+/5+inv. Warboss twardo stoi. :D Wkurzył się i podjechał do predatora z wiadomym skutkiem. Dopiero Librarian do spóły z Kapelanem i full wypas Assault Squad go zatrzymali. Tak jak armia do duszy, tak Warboss wymiata.  :p  :p
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline AdiQ

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2005, 08:55:48 pm »
A wiecie dlaczego mówi się że ordance nie zastąpi myślenia ?  ;)  Kiedyś oddział chaośnikowych marynatów zbliżył się zbyt blisko mojego demolishera (tak na 4 cale) a że to było z tyłu to tym bardziej sytuacja nieciekawa była. No to wale demolisher canonem po nich ... i scater 4 cali w kierunku czełgu ... oczywiście penetracja i destroyed ... czasem warto używać sponsonów mimo bs 3  :badgrin:

Offline Nazroth

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 11, 2005, 09:19:54 pm »
el-piszczu... nie muszę nikomu i niczym imponować:)


Emanie:
Bardzo przepraszam za nadużywanie brzydkich słów... to się nie będzie powtarzać... ale chciałem zaznaczyć, iż nie były to przekleństwa... :)

Pozdrawiam. Czekam na kolejne chore sytuacje ze świata 40stki.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Brat Tomasz

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2005, 09:39:08 pm »
mi się podoba zwrot "zruchał zwłoki tych gauntów"......
skoro kol. Nazroth zaznaczył że to nie było przeklęństwo to chyba mam do tego prawo? ;)
ww.wh40k.pl

Blood Angels 7k, IG + AC 4,5k, Deamonhunters 1,5k, Tyranids 4k, IW 3k (in progress), WE 4k (in progress), VC 2,5k (in progress)

Offline Slaw

Najbardziej idiotyczne sytuacje na stołach 40stki!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2005, 05:22:54 am »
Moja przygoda to opowieść o Canonesce oczywiście 8) .

Zaszarżowała sama na 4 Tyranidzkich Wariorów. W następnej turze przyjeła szarże oddziału 25 Gargoyli oraz resztki oddziału Harmagantów - konkretnie 3 sztuki. W takim zestawie skutecznie walczyła przez 7 faz walki wręcz wybijając wszytkich Wariorów i harmaganty. W czasie tych 7 faz obroniła około 90-100 ran  :!:  :!:  :!:  :shock:. Poprostu nie byłem w stannie wyrzucić jedynki mimo, że kości rzucałem garściami  ;).

Pozdrawiam
Slaw
padł kamień na garnek, biada garnkowi,
upadł garnek na kamień, biada garnkowi;
tak czy owak - biada garnkowi.