Autor Wątek: Battle Angel Alita  (Przeczytany 36756 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 17, 2009, 10:45:11 am »
Jedna z najlepszych mang jakie w życiu czytałem.świetnie pokazuje ewolucje głównej bohaterki na przestrzeni lat-jak z zagubionego dziecka staje się kimś naprawdę niebezpiecznym.Bardzo dobre postacie wrogów Gally[Ality w angielskiej wersji językowej].

I historia nie kończy się na 9 tomie-potem mamy "Battle Angel Alita:Last Order".Jak na razie druga seria ma 10 tomów i ciągle wychodzą następne.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 17, 2009, 11:49:55 am »
I historia nie kończy się na 9 tomie-potem mamy "Battle Angel Alita:Last Order".Jak na razie druga seria ma 10 tomów i ciągle wychodzą następne.
No właśnie! Dlaczego JPF tego nie wydaje?

Offline maga_dha

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 17, 2009, 01:19:48 pm »
Seria nie sprzedawała się ponoć za dobrze.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2009, 06:42:28 pm »
Mnie to jednak dziwi. Ta seria – jedna z najlepszych, jakie czytałem – powinna przecież trafiać także do czytelników, którym spodobały się takie tytuły, jak "Akira", "Eden", "The Ghost in the Shell"...
Może warto spróbować jeszcze raz? A jeśli nie JPF, to może Hanami? :) 

Offline Zeromus

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2009, 07:40:35 pm »
Druga seria ma jeszcze poważniejszą tematykę i jest ,momentami,jeszcze brutalniejsza ,może to odstraszyło wydawców.Albo może czekają jak seria się zakończy i chcą wydać całość?No cóż,póki co zostają nam skany. 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Dembol_

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2009, 08:13:00 pm »
Niezbadane są wyroki polskich mangowców. :badgrin:
Z początku też mnie dziwił brak kontynuacji. Potem zaopatrzyłem się w amerykańskie wydanie. Wydanie Viz poprawne, choć bez fajerwerków. Mogliby się jedynie zdecydować na jeden design grzbietu, bo na 5 posiadanych tomów mam 3 różne typy. Widać się na dodruki załapałem. Gdyby zachodnie sklepy nie liczyły tomów mangi jak TPB (dopłaty za przesyłkę) to pewnie byłbym na bieżąco, a tak trzeba okazji i promocji szukać.

Sama manga dalej trzyma poziom. Na początku jedynie miałem problem jak to umiejscowić w świetle tego co było w pierwszej serii, ale później już leci z górki. Jedynie momentami strasznie się wlecze - np. poświęcono ze 2 tomy na przedstawienie historii jednej z przeciwniczek Ality. Zapewne jest to istotne dla dalszej fabuły, nie wspominając już o tym, że poszerza wiedzę o świecie przedstawionym, ale mimo to wolałbym jednak odrobinę szybsze tempo.

Offline Zeromus

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 21, 2009, 01:59:39 pm »
W Last Order Alita w ogóle traci często status głównej bohaterki i gdzieś znika a pałeczkę na kilkadziesiąt-kilkaset stron przejmuje ktoś inny.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Zeromus

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 08, 2009, 12:24:41 pm »
Last Order weszło w punkt turnieju kiedy naprawdę robi się ciekawie.Sam pomysł z Alitą absorbującą(to będzie chyba najlepsza nazwa) kilkumetrowego robota który przed chwilą zmiótł pół widowni...Jej nowy strój wygląda wspaniale(ach, ten ogonek!).Szaleństwo gdy drużyna faworytów pierwszy raz przegrała mecz i zgroza i upokorzenie Trinidada gdy uświadomił sobie ze stracił kontrolę nad sytuacją a zawodnicy(z Alitą i Zekką)na czele zaczęli robić co im się żywnie podoba m.in.ustalać stawkę turnieju.Jest to chyba jedyny turniej w historii w którym widowni kazali podpisywać dokumenty stwierdzające że organizatorzy nie ponoszą winy za ich ewentualną śmierć.
   
Po przeczytaniu najnowszych tomów utwierdziłem się ,kolejny raz, w przekonaniu jaka Manga jest moją ulubioną.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 08, 2009, 02:30:18 pm »
Mnie to jednak dziwi. Ta seria – jedna z najlepszych, jakie czytałem – powinna przecież trafiać także do czytelników, którym spodobały się takie tytuły, jak "Akira", "Eden", "The Ghost in the Shell"...
Może warto spróbować jeszcze raz? A jeśli nie JPF, to może Hanami? :) 

No nie wiem, Akira i Eden to arcydziela, GITS - klasyka a Alita to jednak znacznie prostsza rzecz, ja bym to raczej porownal do Blade of Immortal jesli juz, przy czym Blade jest jednak bardziej realistyczny mimo wszystko. No i grafika tez nie az tak fajna.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Zeromus

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2009, 05:19:01 pm »
Alita to cyber punk-nigdy nie miała być realistyczna.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 30, 2012, 10:37:11 am »
Alita zniknie z polskiego rynku bo autor zawarł umowę z innym wydawcą, z którym JPF nie miał zawartej umowy i nie zamierza takowej z nim zawrzeć na ten tytuł więc jedyna i ostatnia okazja to kupić teraz komiks na wyprzedażach :(
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Murazor

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 04, 2018, 08:19:20 am »
Gdyby się ktoś zastanowiał to JPF podało na fb, że wysyłka pierwszego tomu po festiwalu.

Offline Bartek Gawron

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 21, 2018, 05:55:30 pm »
Dziś dostałem jedynkę HC. Ładna rzecz.
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline Itachi

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 25, 2018, 09:09:38 pm »
Bardzo przyjemna lektura w jesienny wieczór, kołderka i ciepła herbatka w połączeniu z Alitą stworzyły uroczy moment w nieprzyjemnych warunkach atmosferycznych.

Porównanie do Blame! nasuwa się samo zważając na linię wydawniczą, w tym przypadku otrzymujemy projekt ze scenariuszem, który można i podziwiać i czytać, a to miła odmiana. Co wyróżniłbym w najnowszej propozycji wydawnictwa JPF? Na pewno ciągłą akcję, doskonałą warstwę graficzną, ale zdecydowanie zwróciłbym uwagę na psychikę głównej bohaterki i próbę wkomponowania jej do społeczeństwa i konstrukcję relacji w różnych wymiarach uczuć.


Efekt finalny oceniam pozytywnie, manga jest dobra, na ten moment nie chcę używać wspaniałych słów, ponieważ widzę dużą rezerwę jeśli chodzi o rozbudowę świata, a także możliwości przed jakimi stoi główna bohaterka. Yukito Kishiro posiada talent w przedstawianiu uczuć, kadry nimi emanują, z mimiki możemy odczytać stany w jakim są aktualnie bohaterowie. Dodatkowo są wyraziści, nie ma możliwości aby po chwili lektury mieć jakiekolwiek problemy z rozpoznaniem danych postaci. Wszystko płynnie przechodzi z etapu na etap.

Wydanie bez zarzutów, zdecydowanie czekam na więcej i cieszę się iż wydawca rozbudowuje linię takich powiększonych wydań. Z mangami zawsze miałem jeden problem, po kilkunastu minutach czy maksymalnie kilkudziesięciu tomik się kończył i znów trzeba było czekać na następny. Przy Alicie przynajmniej można się wygodnie rozsiąść i przez dłuższy czas odczuwać przyjemność z obcowanie z nowym tworem stworzonym przez autora.

Offline Murazor

Odp: Battle Angel Alita
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 29, 2019, 06:37:12 pm »
J.P.Fantastica

"Battle Angel Alita" tom 2 w wersji twardej już u nas.
Zaczynamy wysyłkę pre-orderów z gratisami w postaci plakatów (włożone będą w tekturową kopertę A3).


 :biggrin: