trawa

Autor Wątek: Battle Angel Alita  (Przeczytany 36757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raista

Battle Angel Alita
« dnia: Październik 10, 2005, 03:40:24 pm »
Battle Angel Alita, wspaniała manga Yukito Kishiro. Akcja dzieje się w dalekiej przyszłości w mieście złomu, nad którym znajduje się ine miasto - Zalem. Ludzie z maista złomu nie mają tam wstępu. Wielu próbowało się tam dostać, żaden nie przeżył Razz . Główną bohaterką mangi jest dziewczyna-cyborg o imieniu Alita (w japońskiej wersji Gunm). Więcej nie powiem, sami przeczytajcie :p. Nie tak dawno wyszedł IX, ostatni tom. Ja osobiście przeczytałam już wszystkie. Manga jest po prostu świetna. I nie myślcie, że ALita to mała, grzeczna dziewczynka, taka jak Maron Kusbake z KKJ. To nie jakaś cukierkowa lalunia, która ugania się za chłopakami. W mandze krew leje się strumieniami, nie udało mi się jeszzce policzyć wszystkich trupów  :badgrin:

Na koniec pare skanów.

Edit CD Jack: Nie ma sensu podawać linków do poszczególnych okładek i plansz. Podaję link do głównej strony serii u nas wydawanej. Po kliknięciu na którąś okładkę można poznać krótkie streszczenie, dane techniczne i oczywiście obejrzeć przykładowe plansze. Seria rzeczywiście jest bardzo dobra i warto tu kliknąć.

Mam nadzieję, że udało mi się zachęcić kogoś do przeczytania  :lol:
apraszam na Konklawe Ansalonu!!!

www.dragonlance.pl/forum

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Battle Angel Alita
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2005, 08:02:02 pm »
Eh, nie zapomnę tego, jak mi to wpadło pierwszy raz w łapki. Kij z tym, że po włosku (potem było w fr. - już jakaś poprawa ;) Mi tego zachwalać nie trzeba. Jedna z najlepszych mang jakie czytałem.

Offline Sucuburius

Battle Angel Alita
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2005, 08:39:55 am »
idealne połączenie futurystycznej wizji przyszłości dramatów ludzkiego (cyborgowego) życia i niesamowicie dobrej masakry. Walki ukazane w piekny sposób a wyścigi motorball sprawiają że człowiek mógłby przy wysileniu wyobrazni poczuć dym spalin i zapach krwi.
z kategorii mangi typo "nożem go nożem" Alita to dzieło epokowe
ożna zamienic fikcje w rzeczywistość.
Trzeba mieć tylko cheć i silną wole.

Offline Macias

Battle Angel Alita
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2005, 10:01:48 pm »
typ komiksu ktory zdecydowanie nie wykorzystal czasu,ktory w niego wlozylem. Rysunki nienajgorsze ale historia cieniutka...moze pozniej jest lepiej,ale jakos nie chciao mi sie sprawdzac...
chce ktos kupic tom 1szy? ;)

Offline Macias

Battle Angel Alita
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2005, 10:38:23 pm »
Popatrz na to z 2giej strony-czemu mam wykladac kase,ktorej nie mam zbyt wiele,na cos co przy pierwsej probie mi sie nie spodobalo?
Jasne,optymalne byloby pociagniecie dalej, by sie upewnic na 100% niemniej dalej sadze,ze kupowanie czegos co ci sie nie podoba by miec calkowita pewnosc n.t "cienizny" danego komiksu jest nieporozumieniem.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Battle Angel Alita
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2005, 10:50:56 pm »
Gdybym nie był tak śpiący to podpisałbym się pod wypowiedzią Filon'a wszystkimi łapami i jeszcze dorzucił coś od siebie. A tak powiem: spróbuj dotrwać do trzeciego tomu - to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Offline Lavamancer

Battle Angel Alita
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2005, 10:16:19 am »
Cytat: "Macias"
Popatrz na to z 2giej strony-czemu mam wykladac kase,ktorej nie mam zbyt wiele,na cos co przy pierwsej probie mi sie nie spodobalo?
Jasne,optymalne byloby pociagniecie dalej, by sie upewnic na 100% niemniej dalej sadze,ze kupowanie czegos co ci sie nie podoba by miec calkowita pewnosc n.t "cienizny" danego komiksu jest nieporozumieniem.

Dobrze zrobiłeś, jeśli nie podobał ci się początek to całość tym bardziej by Ci nie podeszła, zwłaszcza że od pewnego momentu (nie pamiętam już, ale jakoś po motorballu) autor sukcesywnie obiża poziom z tomu na tom.

Offline Macias

Battle Angel Alita
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2005, 02:46:33 pm »
Jeden tak,drugi tak-wez tu badz madry ;)
Z tego co pamietam,to autor na poczatku tworzyl serie "na zywca", bez zastanawiania sie co bedzie dalej.czy w pozniejszych tomach tez tak jest,czy widac juz jakis zamysl?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Battle Angel Alita
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2005, 03:37:05 pm »
Pierwsze dwa tomy wyglądają mi na historyjkę rozwijaną w trakcie tworzenia - takie wydarzenia z życia Ality, bez wielkich przemyśleń, ale zręcznie zrobione i miejscami głęboki. Za to kolejne tomy to już przemyślana fabuła od A do Z. Autor rozbudowuje coraz bardziej postacie i ukazany świat. Pokazuje inne aspekty moralne niektórych bohaterów (o których myślelismy, że już wszystko wiemy), dodaje bardzo ciekawe i głębokie postacie. Kreska coraz lepsza, krwi równie dużo, świetne pomysły. Dla mnie najlepsza manga jaką czytałem.

Do tego pięknie ukazany motyw ojciec - córka.

Ja w mangach najbardziej cenię kreskę (zwłaszcz jej precyzję), rozbudowany świat, wątki naładowane uczuciami, rzeczy nad którymi można się zastanowić (choć lubię bardzo dynamiczną akcję) i ciekawych bohaterów. Battle Angel Alita mi to daje.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Battle Angel Alita
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2005, 12:12:30 pm »
Ja miałem problem z "BAA". Co jeden tom wpasował się w moje gusta, to następny mnie odrzucał. Ostatecznie przekonałem się do tej serii dopiero po ostatnim tomie. Stąd nie byłbym pewien czy wystarczy dotrwać do trzeciego tomu.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Battle Angel Alita
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2005, 07:38:00 pm »
Filon ma rację - najbardziej przejmujący moment w "Alicie" to finał opowieści o Yugo. Czytając dalsze tomy liczyłem na utrzymanie tego poziomu angażowania emocjonalnego odborcy, ale tak się nie stało(chociaż momentami było blisko). Niemniej manga jest doskonała.

Offline Insect

Battle Angel Alita
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2005, 08:45:13 pm »
Witam
Takie info to powinieneś chyba odpowiednio oznaczyć (spoiler), żeby ludziom nie psuc zabawy z czytania.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Battle Angel Alita
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2005, 11:33:31 pm »
Do Filona: Niektóre komiksy z Lobo są w porządku. Pamiętam historię o konfrontacji z jego córką. Bardzo rozbawił mnie tekst: "Tatuś, kurde, musi umrzeć"(czy jakoś tak).

Do Insecta: Nie przesadzałbym z tym spoilerem. Myślę, że większość piszących na forum czytała "Alitę". Przynajmniej pierwszy tom(hłe, hłe, hłe).

Offline Insect

Battle Angel Alita
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2005, 05:16:15 pm »
witam
Cytuj
"Do Insecta: Nie przesadzałbym z tym spoilerem. Myślę, że większość piszących na forum czytała "Alitę". Przynajmniej pierwszy tom(hłe, hłe, hłe)."

- ja nie czytałem :?
Cytuj
" jak chcesz sie zemscij, np.Edenu jeszcze nie czytałem"

 - niestety, ja też nie :)

Offline petkopeet

Battle Angel Alita
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2006, 01:29:46 pm »
Świetna krecha, świetna fabuła, świetny klimat po prostu nic dodać nic ująć. Najlepsza(moim zdaniem)seria cyberpunkowa w polsce.[/b]
   O   O   M               M   E   T   A   L