trawa

Autor Wątek: Czy możliwe jest.....  (Przeczytany 16652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pretorianstalker

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 11, 2006, 03:57:05 pm »
Cytuj
Pretorianstalker, czy te złośliwości są konieczne?


Oczywiście, że nie, ale to nie ja zacząłęm :D
ww.doomtrooper.pl

Offline Radan

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2006, 06:41:45 am »
Wydaje mi się, że Zaciekawiony swoim ostatnim postem chciał po prostu stwierdzić, że sama substancja nie wystarczy do hibernacji, a ty to trochę żle zinterpretowałeś (ale mogę się mylić).

Offline zaciekawiony

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2006, 09:29:46 pm »
O to też mi właśnie chodziło. nie sądzę aby niedźwiedź po wstrzyknięciu mu jakiejś substancjii, zrobił by sobie gawrę, i zahibernował, musi być na to pora
Różni są ludzie na tej ziemi.

http://nowaalchemia.blogspot.com/

Offline pretorianstalker

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 13, 2006, 09:49:52 pm »
Ale gdyby taką substancję utrzymywac w jego organizmie przez dłuższy czas to już pewnie poszedłby spać :) (stan potrzebny do zahibernowania jest z pewnością spowodowany odpowiednimi substancjami - białka regulatorowe, hormony, które pojawiają się w organizmie zwierzęcia pod wpływem odpowiednich bodźców z zewnątrz, lub po prostu są obecne w związku z określonym cyklemzyciowym) Jeżeli chodzi o hibernację spotykaną w przyrodzie, to o ile się nie mylę potrzebna jest do tego specjalna tkanka tłuszczowa, która bodajże może gromadzić szkodliwe produkty przemiany materii i dlatego miś nie musi odiwedzać wychodka podczas takiego snu. Skąd się bierze taka tkanka? Zakładam, że to kwestia DNA ;) Moim zdaniem jest opcja aby dostosowac człowieka w taki sposób, aby zupełnie jak miś potrafił zahibernowac. Pytanie tylko po co? Podczas takiego snu dalej się starzejemy. Nie jest to hibernacja z filmów SF ;)
Wszystko jest mozliwe, potrzebna jest tylko odpowiednia wiedza z zakresu genetyki.
ww.doomtrooper.pl

Offline R3615

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2006, 06:18:57 pm »
Odpowiedź brzmi - bioinformatyka, może z domieszką nanotechnologii. Wiadomo, że wszystkie komórki naszego ciała wymieniane są na nowe co 15 lat (tak szacują uczeni), więc co najmniej tyle zajęłoby przeprogramowanie genomu.   W tej dziedzinie ludzkość dopiero raczkuje. Oprócz znanych problemów technicznych, nawet obok problemów etycznych, istnieje jeszcze jeden problem: czy to będzie jeszcze człowiek i czy po dodaniu nowych genów (powiedzmy misiowych, a niby dlaczego nie zwierząt zmiennocieplnych  :roll: ) nie nastąpi jakaś kaskada efektów, powodujących (obok zagrożeń śmiertelnymi chorobami genetycznymi, co jest najbardziej prawdopodobne) szybką samorzutną ewolucję w ....... (uzupełnić). Ale głowa do góry. Już w laboratoriach stworzono niebieskie żaby i zielone myszy, więc niebawem będziemy świadkami jakiejś nowej mody na kameleonie tatuaże.  :lol:
lteri vivas oportet, si vis tibi vivere.
Docendo discimus.

Offline pretorianstalker

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2006, 08:24:22 pm »
Cytuj
Wiadomo, że wszystkie komórki naszego ciała wymieniane są na nowe co 15 lat (tak szacują uczeni),


Musze się nie zgodzić :) Napewno nie "wszystkie komórki naszego ciała" - pewne tkanki się nie wymieniają zbyt często podczas naszego całego życia o ile wogóle się wymeiniają ;) Np taki układ nerwowy - mózg od początku do końca jest w zdecysowanej większości tym samym mózgiem co na początku, może poza tym, że co pare miesięcy zmienia się jakieś 95% atomów z jakich się składał na nowe atomy - informacja ta mnie nieźle zaskoczyła ;)
ww.doomtrooper.pl

Offline Dinki

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2006, 12:31:02 am »
Ciekawa spraw. Skąd masz taką informacje?

Offline pretorianstalker

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 30, 2006, 08:34:38 am »
O tej wymianie atomów? Z wykładu z fizjologii zwierząt ;)
ww.doomtrooper.pl

Offline R3615

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 30, 2006, 11:19:01 am »
Cytuj
Musze się nie zgodzić.  Napewno nie "wszystkie komórki naszego ciała" - pewne tkanki się nie wymieniają zbyt często podczas naszego całego życia o ile wogóle się wymeiniają  Np taki układ nerwowy - mózg od początku do końca jest w zdecysowanej większości tym samym mózgiem co na początku, może poza tym, że co pare miesięcy zmienia się jakieś 95% atomów z jakich się składał na nowe atomy - informacja ta mnie nieźle zaskoczyła


Nie zapominajmy o kościach, ale te nie biorą bezpośredniego udziału w hibernacji. A z tą wymianą - prawda jakie to dziwne?  8) Materia stale przepływa przez nasze ciała, podobnie jak energia Słońca. W każdym razie, nie jesteśmy bytem ukształtowanym od początku do końca, czyli nie spełniamy ściśle założeń żadnej teorii o podejściu obiektowym (w sensie cybernetycznym). Z tej przyczyny kiedyś bardzo mi spodobała się książka Davida Bohma, choć dziś wiadomo, że jego hipoteza ukrytych parametrów w mechanice kwantowej nie jest słuszna.  :idea:
lteri vivas oportet, si vis tibi vivere.
Docendo discimus.

Offline po prostu ja

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2006, 02:11:17 pm »
Raczej nie, kiedys mozliwe;p Teraz--> nie;p
artwy człowieku, powiedz
Jak to jest, gdy przychodzi koniec?
Czuje się ból
Czu przyjemność
Odchodzi się
Czy powraca
Jak z długiej podróży po latach
Martwy człwieku, powiedz
Dlaczego tak się boję

Offline Arafel

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 22, 2006, 04:20:42 pm »
Cytat: "po prostu ja"
Raczej nie, kiedys mozliwe;p Teraz--> nie;p

Przyszło Ci kiedyś do głowy, że nie warto wskrzeszać tematu jeśli nie ma się absolutnie nic do powiedzenia? :shock:

Offline Barnie

Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2006, 08:56:11 pm »
Czy możliwe jest przeniknięcie człowieka przez ścianę?
Słyszałem mniej więcej że zależne jest to od "układania się" elektronów i jest to możliwe; aczkolwiek chciałbym się dowiedzieć nieco więcej w tym temacie ;) Może wy wiecie co nieco o tym zagadnieniu?

Yax

  • Gość
Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 31, 2006, 09:10:57 pm »
Według mnie nie bardzo. Nie czytałem nigdy o "odpowiednim ułożeniu elektronów" i szczerze mówiąc wątpię by to się kiedykolwiek udało.
Oczywiście z drugiej strony never say never, tak więc "Przy obecnym poziomie techniki coś takiego jest nie możliwe"

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Czy możliwe jest.....
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 01, 2007, 05:03:12 pm »
Raczej nie. Układ elektronów nie ma wpływu na funkcjonowanie atomów w naszym ciele, w przeciwnym wypadku każdy atom musiał by zmieniać swoje właściwości cyklicznie, a w momencie koniunkcji większej ilości materia mogła by się rozpaść.  :o

Chyba, że istnieje jakaś nieznana nam interpretacja faktów w fizyce, cóż, pożyjemy, zobaczymy.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"