trawa

Autor Wątek: Post  (Przeczytany 140349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chlopak-z-M

Odp: Post
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 13, 2009, 11:53:33 am »
A kiedy będzie relacja?
"Jak się napisze, dokona korekty, wrzuci na stronę itd." ;)

Dołączę się do pytania: kiedy będzie relacja?
bierz co chcesz i płać za to"

Offline Jarek Obważanek

Odp: Post
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 13, 2009, 12:16:07 pm »
Tudej. Przepraszam za zwłokę.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline badday

Odp: Post
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 13, 2009, 05:29:47 pm »
Post coś chyba szykuje (najpóźniej) na listopad.
Wydawnictwo będzie miało stoisko na Targach Książki w Krakowie (5-8 XI 2009).
http://www.targi.krakow.pl/pl/targi/13_Targi_Ksiazki_w_Krakowie/lista_wystawcow_890947/

Na "Targach" będą nie pierwszy raz zresztą, ale, co istotne,np. rok temu ich nie było.

Offline badday

Odp: Post
« Odpowiedź #348 dnia: Listopad 07, 2009, 09:38:31 pm »
Na targach, o których pisałem powyżej, uciąłem sobie miłą pogawędkę z A.Rabendą na temat przyszłych planów wydawniczych Postu.

"Kot rabina" zbiorczy 3 i 4 oraz jednocześnie wznowienie 1 i 2. Pierwszy kwartał lub pierwsza połowa : ) 2010. A.Rabenda mówił, że wydadzą integrala, aby "wreszcie skończyć Kota Rabina", a mnie teraz dopiero olśniło , że chyba "Kotów" jest wydanych już 5 części we Francji. Czy od 1-4 to osobna całość?

"Maus" w twardej powinien być na WSK (luty/marzec 2010)

"V jak Vendetta" zbiorczy w twardej - tu cytuję: "większy problem", powinien być w 2010 ale są ,,pewne kłopoty".

"Nage Libre" - ukaże się podczas ogłoszenia kolejnego laureata Nagrody dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Festiwalu w Angouleme: Polski Wybór 2009 - czyli koniec lutego 2010. A.R. wyjął z torby i pokazał mi oryginał - zapowiada się ciekawie, choć ja z francuskim nie jestem za pan brat: )

Lupus 2 powoli się kończy, tzn. jeszcze jest sporo ale z wszystkich czterech części tego zaczyna chyba najbardziej brakować.

Kolejnym tomem Corto będzie "Złoty dom w Samarkandzie" - jest szansa na wydanie go pod koniec listopada/początek grudnia 2009.

Spiegelman ,,Breakdown" - w tłumaczeniu, do tego, chcą to zrobić porządnie graficznie a ,,rzecz jest bardzo wymagająca" -więc 2010 ale bez konkretniejszych terminów.

Inne wydawnictwa :
Egmont olał totalnie komiksy. Przywiózł tylko nowego Asterixa. Nie mieli żadnego pakietu, ani nawet nowego LL czy Baby Blues.

Kot Simon z W.A.B-u dość dobrze zareklamowany na stoisku.

Fistaszki 1 - nakład wyczerpany - cytat: ,,gdzieś jeszcze można wyłowić w księgarniach i internecie, bo to było wydanie limitowane"
część 3 - I połowa 2010, część 4 - II połowa 2010.

Ongrys ma przecenę ok.25%. Na tym samym stoisku są też m.in. "Epizody z Auschwitz" (20zł)

Znak - Nie mogłem się dopatrzeć "Małego Księcia" Sfara - ale może gdzieś leżał. Na pewno nie był wyeksponowany wśród innych nowości.

Więcej komiksów nie widziałem, co nie znaczy, że więcej nie było:)

Ogólnie, targi jednak znacznie skromniejsze niż rok temu. A chodzę regularnie od jednej z pierwszych edycji. Mniej wydawnictw (brak Prószyńskiego i S-ki, Zysku i S-ki czy Muzy) te co były, miały dużo uboższą ofertę wydawniczą niż w poprzednich latach. Rabaty też nie powalające (choć można się jak zwykle targować przy większych zakupach), w dobie księgarń internetowych nie wytrzymujące konkurencji. Prawie same nowości, a i z tych wielu zapowiadanych książek nie zdążono wydać na targi. Boksy były dużo mniejsze niż rok temu - np. PWN. Autorów z zagranicy można było policzyć na palcach jednej ręki. Obsługa w niektórych miejscach raczej zniechęcała (opieszałością i "tumiwisizmem") do zakupu niż próbowała do niego zachęcić. Ale mimo wszystko, na targi, jak zawsze zresztą, wybrać się warto. Czytelnicy dopisali. Tłumy były ogromne.
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2009, 09:46:06 pm wysłana przez badday »

ramirez82

  • Gość
Odp: Post
« Odpowiedź #349 dnia: Listopad 07, 2009, 11:21:31 pm »
Ale Kot Rabina 1 i 2 wznowienie normalne? Tak jak pierwsze wydanie?

Fajnie że planują w końcu wydać resztę Kota Rabina, bo to zbyt długo się wlecze.

I bardzo dobra wiadomość o Fistaszkach. 2 tomy Fistaszków rocznie by się przydało.

Offline badday

Odp: Post
« Odpowiedź #350 dnia: Listopad 07, 2009, 11:26:20 pm »
Ale Kot Rabina 1 i 2 wznowienie normalne? Tak jak pierwsze wydanie?

Fajnie że planują w końcu wydać resztę Kota Rabina, bo to zbyt długo się wlecze.

I bardzo dobra wiadomość o Fistaszkach. 2 tomy Fistaszków rocznie by się przydało.
No wynika z tego, że tak samo wydane. Po prostu dodruk.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Post
« Odpowiedź #351 dnia: Listopad 08, 2009, 09:29:05 am »

"Kot rabina" zbiorczy 3 i 4 oraz jednocześnie wznowienie 1 i 2. Pierwszy kwartał lub pierwsza połowa : ) 2010. A.Rabenda mówił, że wydadzą integrala, aby "wreszcie skończyć Kota Rabina", a mnie teraz dopiero olśniło , że chyba "Kotów" jest wydanych już 5 części we Francji. Czy od 1-4 to osobna całość?

"Nage Libre" - ukaże się podczas ogłoszenia kolejnego laureata Nagrody dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Festiwalu w Angouleme: Polski Wybór 2009 - czyli koniec lutego 2010. A.R. wyjął z torby i pokazał mi oryginał - zapowiada się ciekawie, choć ja z francuskim nie jestem za pan brat: )

Spiegelman ,,Breakdown" - w tłumaczeniu, do tego, chcą to zrobić porządnie graficznie a ,,rzecz jest bardzo wymagająca" -więc 2010 ale bez konkretniejszych terminów.



5 Kot Rabina to inaczej wydany komiks, 80 stron.

Nage Libre chetnie kupie, ale jeszcze chetniej Les damnés de Nanterre.

Breakdown tez chetnie kupie.


dobre zapowiedzi.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Post
« Odpowiedź #352 dnia: Luty 08, 2010, 07:28:14 pm »
Dostałem dzisiaj ulotkę reklamująca premierę komiksu Sébastiena Chrisostome' a "Pod Prąd" która odbędzie się równocześnie z ogłoszeniem "NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO FRANCUSKOJĘZYCZNEGO KOMIKSU FESTIWALU W ANGOULEME : POLSKI WYBÓR 2010".

Sobota, 13 luty, godz. 12.00, Śródmiejski Ośrodek Kultury, ul. Mikołajska 2, sala 17, II piętro.
Kraków, naturalnie.
Prowadzenie: Adam Gawęda.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2010, 09:20:13 pm wysłana przez 4-staczterdzieściicztery »
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Julek_

Odp: Post
« Odpowiedź #353 dnia: Luty 08, 2010, 08:21:39 pm »
Wreszcie, anguolemowskie spotkanie nie odbędzie się w Walentynki i będę mógł wpaść.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Post
« Odpowiedź #354 dnia: Luty 08, 2010, 09:08:28 pm »

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: Post
« Odpowiedź #355 dnia: Luty 08, 2010, 09:19:41 pm »
Cytat: 440i4
Prowadzenie: Adam Gawęda

Cytat: Kingpin
popraw proszę

Bardzo proszę, to niezamierzona literówka.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Post
« Odpowiedź #356 dnia: Luty 08, 2010, 09:32:05 pm »
Bardzo proszę, to niezamierzona literówka.
Wiem, bywa, ale raziło mnie :)

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Post
« Odpowiedź #357 dnia: Luty 09, 2010, 10:23:46 am »
parę dni temu pojawiła się aktualizacja w zapowiedziach Postu - kolejny tom Corto Maltese ma mieć premierę 15 lutego. może wyjdzie razem z Pod Prąd. byłoby zaj*biście  :D

http://post.krakow.pl/store.php?md=zapowiedz&cmd=more&id=50

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Post
« Odpowiedź #358 dnia: Luty 09, 2010, 11:04:30 am »
To ja bym wzial oba, ale skoro nie ma na stronie, to niestety watpie...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline wilk

Odp: Post
« Odpowiedź #359 dnia: Luty 09, 2010, 11:33:46 am »
Ja już przestałem niestety wierzyć w zapowiedzi Postu. I to te na ich stronie. Już tyle razy tego Corto zapowiadali, że uwierzę jak go zobaczę w jakimś sklepie.

 

anything