trawa

Autor Wątek: Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE  (Przeczytany 29273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radan

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 28, 2007, 01:32:24 pm »
A skąd wiesz, że to akurat Wehrwolf "zajęło" się tymi osobami?

Offline tumtor17

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 28, 2007, 08:22:44 pm »
Nikt nie wie kto ale  to trochę dziwne, że nikt nie bada pohitlerowskich budowli (poza amatorami) W zeszłym roku zwiedzałem sztolnie Gór Sowich. Jak wynika z rozmów z przewodnikami nie prowadzi się tam żadnych badań. To wymagałoby nakładów ale w końcu po to są instytucje badawcze.

Offline Indy5

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 28, 2007, 08:57:41 pm »
Niewiem tego ale tak brzmi bardziej tajemniczo
I będę kroczył ścieżkami
Arki Przymierza,
Aż poczuję kurz miejsca jej ukrycia,
który jest słodszy od miodu."
Jehuda Ben Halevi

Offline PanCiacho

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 29, 2007, 09:18:00 pm »
Będąc teraz na wakacjach na Mazurach, odwiedziłem tam twierdzę Boyen w Giżycku, jest ona budowlą pruską z końcówki XIX wieku, jednak później, przechodziła to w łapy rusków i hitlerowskich Niemiec (jest to część chyba Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień, czy coś koło tego) , pod ziemią jest mnóstwo korytarzy, z mnóstwem odnóg i dodatkowo wiele jest przejść które zostały zalane betonem, wiele takich ścian już rozbito i przedostano się dalej, ale wiele jeszcze tam można znaleźć, widziałem tam też grupę osób przygotowaną chyba właśnie to takiej penetracji obiektu, i pytając starszego gościa, chyba przewodnik, właśnie opowiedział mi  tym, mówił też o laboratoriach, arsenałach które jeszcze czekają żeby sie do nich przebić (było coś o zmutowanych psach, ale to pominę  ;) )

Ogólnie polecam zobaczyć, szczególnie jeśli się chce zejść niżej, chodź z góry twierdza robi wrażenie swoją wielkością.

Offline Presto

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 30, 2007, 09:28:39 am »
Powiedz coś o tych mutantach:) To można samemu spokojnie tam połazić? Bo mieszkam na Warmii więc daleko nie mam a zobaczyć pewnie warto.
Masz prawo do życia.
Masz obowiązek śmierci.

Offline marcueus

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 01, 2007, 02:55:40 pm »
To ja mzoe powiem, znajomy znajomego mojegoojca znalazl w dawnymjeziorze ciezarowki niemeickie z broniom oraz zlotem i kilkoma tajemniczymi skrzynkami nikt o tym niewiedzial, bylo juz pozno wiec nie zdolalby tegozabrac, kiedy z rana wrocil bylo wszsytko z konwoju tylko brakowalo 3 dziwnieoznakowanych skrzynek. Pozdro co sodzicie moglo byc w tych skrzynakch ze bylyodzlota cenniejsze?

Offline marcueus

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 01, 2007, 02:58:02 pm »
PAn CIacho a gdzie dokladnie byles tam bo ja zawsze jezdze na dwa miechy na MAzury, a jakei rzeczy w lesie mzona znalezc, tylko trza miec znajomosci zeby poszuakc:)

Offline Lunn

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 01, 2007, 08:24:17 pm »
byłem w twierdzy Boyen na przeglądzie kabaretów PAKA :)
gwoli ścisłości, Międzyrzecki Rejon Umocniony w planach miał rozciągać się mniej więcej od Gorzowa do Wrocławia (tak orientacyjnie, już nie pamiętam dokładnej linii, wzdłuż której miały te umocnienia zostać zbudowane). W planach, bo nigdy nie został ukończony. Byłem w jednym z kompleksów bunkrów MRU w tym roku - robi wrażenie. Ogromne podziemne korytarze, zmyślnie ufortyfikowane... no i największy w Polsce rezerwat nietoperzy :p.