Autor Wątek: Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE  (Przeczytany 29261 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline !kicaj

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« dnia: Luty 26, 2003, 08:27:50 pm »
Własnie. Tak patrze i patrze. Sfinks , całun tutuński , Trójkąt Bermudzki. Czy jednak istnieje ( pewnie że istnieje tylko co ) tajemnice które dzieją sie u nas w naszej ojczyźnie , i które można by było przypisać działaniom nadprzyrodzonych sił , Ufo , a moze jakimś zakazanym badaniom. Wiecie coś to piszcie , chciałbym zobaczyc coś ponad wielkimi problemami ze znanymi Niesamowitościami.

Offline Manki

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2003, 08:37:39 pm »
Sa poniemieckie bunkry w jakiejs gorskiej wsi w Karkonoszach (a raczej wsiach, bo podobno rozposcieraja sie strasznie daleko pod ziemia), tylko ze nazwy zapomnialem (a kurde bylem w tych bunkrach nawet). Nie udalo sie zbadac jeszcze nikomu ich calkowicie - duzo korytarzy jest zawalonych i tworza niezly labirynt zreszta (podobno nawet rozposcieraja sie na ogromnej przestrzeni). Ale juz slyszalem jakies teorie, ze w tych bunkrach Hitler mial zamiar niby stworzyc swojego Ubersoldat. Ile z tego to prawda...?

Jesli cos gdzies namieszalem to prosze o poprawienie mnie, gdyz bieglym w temacie nie jestem za bardzo.
..YES is the word to everything... to pain, to torture, to war and destruction...

Offline toxick

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2003, 09:17:49 pm »
ok - pewnie, że ma. sam widziałem kiedyś na Mazurach pewną piramidę - grobowiec. stał w odległości 200 - 300 m od drogi, w lesie, zarośnięty jakimiś trawami, pokrzywami i innym badziewiem. z boku miał subtelną wyrwę 1x1 m - w środku lezały ciała, wyglądały jak mumie.
i nie mówię o jakiejś sensacji - ale jesto to coś, co mnie intryguje - po jaką cholerę ktoś budował grobowiec w lesie, nawet nie przy cmentarzu, w postaci piramidy ( dość smukłej). i co tam robiły ciała?
ok, taki mały wywód. ale prawdziwy :)
Fantazja to potega - nie lekcewaz jej !!"
"Najjpiekniej lsni ostrze w nrokach nocy"

Offline Kormak

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2003, 09:57:08 pm »
Manki, o jaki bunkry ci chodzi? A może o sztolnie w Walimiu i okolicach? Kompleks "Riese"?  Byłem w nich parę razy, robią wrażenie... i po lasach można znaleźć sporo wejść teoretycznie niedostępnych dla turystów (znaczy się niezabezpieczonych, wchodzisz na własną odpowiedzialność).

W Polsce mamy sporo tajemniczych miejsc... w naszych zamkach straszy, leży gdzieś Bursztynowa Komnata, u nas budowano Wunderwaffe, Karkonosze, Tatry i praktycznie wszystkie góry pełne są opowieści o dziwnych zaginięciach etc.
W Gdyni w latach 50-tych mieliśmy "polskie Roswell"...  oj jak dobrze poszukać znajdzie się bardzo dużo.

Offline Kormak

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2003, 10:01:58 pm »
Hurragan, mówisz o piramidzie w okolicach Rapy. Widziałem ją z pewnej odległości, niestety nie miałem czasu na bliższe jej zbadanie.
Poniżej fragmenty artykułu, który znalazłem u siebie na dysku (długie, ale warto poczytać:
---
Grobowiec w kształcie piramidy kryjący zmumifikowane zwłoki, a który znajduje się nie gdzieś w egzotycznych krajach, lecz na Mazurach - taka informacja brzmi bardzo nieprawdopodobnie, a jednak jest prawdą. Przed blisko 200 laty ówczesny właściciel tamtejszych gruntów, hrabia Fritz von Farenheid, zbudował rodzinny grobowiec w kształcie piramidy. Dziś dość trudno odnaleźć tę budowlę, gdyż nie jest wymieniana nawet w najdokładniejszych przewodnikach po tej okolicy. Znajduje się ona w lesie tuż przed miejscowością Rapa (przy granicy z Rosją), ok. 250 m od szosy (po jej prawej stronie) prowadzącej z Bani Mazurskich w kierunku Żabina. Do grobowca można dotrzeć alejką zarośniętą wysokimi pokrzywami i zielskiem.
Piramida ma wysokość prawie 10 m. Jest w złym stanie - porośnięta mchem i roślinnością, z częściowo zmurszałymi cegłami. System wentylacyjny zachował się jednak dobrze. Jeszcze do niedawna do środka piramidy wchodziło się przez okno. Otwór w ścianie wybili przed laty rabusie, którzy nie tylko zbezcześcili grobowiec i pootwierali trumny w poszukiwaniu drogocennych rzeczy, ale nawet, z jakiegoś makabrycznego powodu, pozbawili zwłoki głów. W latach 1995-96 przeprowadzono prace porządkowe, które powstrzymały dalsze niszczenie obiektu.
Dziś we wnętrzu grobowca znajduje się siedem trumien. Piramidalny kształt budowli spowodował mumifikację zwłok. Mimo że grobowiec stoi na terenie podmokłym, ciała zmarłych są dobrze zachowane.

Hrabia Farenheid i wiedza starożytnych Egipcjan

Piramida w Rapie koło Gołdapi została postawiona zgodnie z zasadami wiedzy ezoterycznej starożytnych Egipcjan.
Hrabia Friedrich Heinrich von Farenheid był zagorzałym kolekcjonerem dzieł sztuki. Miał sporą kolekcję rzeźb i obrazów. Jego pałac, znajdujący się po drugiej stronie granicy (w Rosji), spalono, a następnie rozebrano. Nie wiadomo, dokąd trafiła kolekcja. Hrabia von Farenheid bardzo wcześnie zainteresował się egiptologią. W owym czasie moda na Egipt dopiero się zaczynała - zapoczątkowana wyprawą Napoleona Bonaparte /1798-99/ oraz serią 24 tomów publikacji naukowych o tym kraju, wydanych po francusku w latach 1809-1828.
Zafascynowany Egiptem hrabia spod Gołdapi zlecił wybudowanie rodzinnego grobowca właśnie w kształcie piramidy. Wtedy jeszcze nie wiedziano, że ten kształt wywołuje efekt mumifikacji. Jedynie w egipskich tajemnych pismach można było znaleźć wzmianki, że tego typu forma budowli zapewnia wieczne życie.
Słowo "piramida" wywodzi się prawdopodobnie od greckiego rzeczownika pyro, oznaczającego ogień, oraz słowa amid - znajdować się w centrum. Termin "piramida" znaczyłby więc: "ogień znajdujący się w centrum". Starożytni uważali ogień za uniwersalną energię wszechświata, siłę, która przenika wszelkie formy życia. Wierzono, iż grobowiec w kształcie piramidy zapewnia nieśmiertelność.
Kiedy ukochana córeczka hrabiego, Ninette, niespodziewanie zmarła w wieku 3 lat, zrozpaczony ojciec postanowił wznieść grobowiec w kształcie piramidy - właśnie ze względu na jej niezwykłe oddziaływanie. Później pochowano tu również innych członków jego rodziny, a w 1849 r. samego budowniczego piramidy - Friedricha Heinricha von Farenheida.

Grobowiec postawiono w miejscu mocy

Energia kształtu piramidy spowodowała mumifikację zwłok.  
Wydaje się, że hrabia nieprzypadkowo wybrał na miejsce rodzinnego pochówku punkt oddalony od pałacu aż o 5 km. Samo bowiem postawienie piramidy nie wystarczało. Należało ją umieścić w miejscu mocy. Na miejsce grobowca hrabia nie wybrał więc ani cmentarza parafialnego w pobliskiej Rapie (gdzie spoczywali jego przodkowie), ani dogodniej i bliżej położonego terenu w swoim pałacowym parku.
Badania przeprowadzone przez polskiego geomantę Leszka Matelę wykazały, że właśnie w tym miejscu, jak nigdzie indziej w tych w okolicach, istnieje specyficzny klimat promieniowania. To lokalne miejsce mocy, a więc punkt, w którym koncentruje się pozytywna energia Ziemi i Kosmosu. Tu przecina się kilka wznoszących się cieków. Niekorzystne składniki ich promieniowania wytłumiane są przez zbudowane z polnych kamieni fundamenty grobowca. Pozytywne zaś wibracje wzmacnia i kumuluje we wnętrzu budowli jej piramidalny kształt. Natężenie promieniowania we wnętrzu wynosi ok. 23000 - 25000 jednostek BSM.
Co ciekawe, budowniczowie grobowca ustawili go ponadto na skrzyżowaniu trzech tzw. ley-lines, czyli linii promieniowania geomantycznego łączących różne silne miejsca mocy. Jedna z linii prowadzi na południowy wschód do piramid w Gizie. To jedyna linia geomantyczna z Wielkiej Piramidy, która przechodzi przez Polskę. Druga z nich łączy grobowiec Farenheidów z Królewcem i znanym centrum ezoterycznym w Findhorn w północnej Szkocji. Trzecia zaś ciągnie się tu z Kowna, przebiegając dalej na południowy zachód przez Wilczy Szaniec koło Kętrzyna i jedno ze znaczących europejskich miejsc mocy w Karlsruhe. Słynny angielski badacz geomancji Nigel Pennick twierdzi, że kwaterę Hitlera pod Kętrzynem zlokalizowano z dużym znawstwem wiedzy geomantycznej. Być może jego twierdzenie nie jest całkiem bezpodstawne.
Linia geomantyczna łącząca piramidę spod Gołdapi z niemieckim miastem Karlsruhe idzie dokładnie w kierunku wschodu słońca w dniu 30 kwietnia, a więc w dniu zakorzenionego w tradycji ludowej magicznego święta Walpurgii. Czy te wszystkie zbieżności mogą być dziełem przypadku? Ciekawe, że komary i muchy, choć pełno ich na zewnątrz piramidy, wyraźnie omijają jej wnętrze. To znany z literatury efekt oddziaływania form piramidalnych.
Z pewnością warto tę piramidę odrestaurować. Dotąd przeprowadzono jedynie drobne prace zabezpieczające. Odpowiednie odremontowanie obiektu, oszklenie trumien i przygotowanie wnętrza do zwiedzania przyczyniłoby się nie tylko do zachowania tej niecodziennej pamiątki historycznej, ale byłoby także żywym świadectwem dawnej wiedzy ezoterycznej i geomantycznej. Trzeba działać szybko. Za kilka lat, gdy piramida w Rapie już całkiem zniszczeje, będzie na to za późno.

Offline Piotr Witkowski

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2003, 10:54:13 pm »
Kormak, "polskie Roswell"? Szczegóły, szczegóły!

A jeśli chodzi o UFO, to mieliśmy chyba w Polsce parę ciekawych historii... Przypomina mi się chociażby Jan Wolski i jego badanie przez zielone ludziki na pokładzie "latającego konteneru".

Offline Kormak

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2003, 11:32:55 pm »
"Polskie Roswell" - coś rzekomo wpadło z wielkim hukiem i pluskiem do zatoki portowej (nie pamiętam już dobrze), ponoć wyłowiono jakieś szczątki czy może nawet żywego pilota. Chyba nawet krótko trzymano go w (wojskowym?) szpitalu. Oczywiście wszystko miało odlecieć do Moskwy. Żyje jeszcze wielu świadków tego zdarzenia. Cała sprawa jest dosyć dobrze opisana, były o niej audycje w "Nautilusie Radia Zet" i "Nie do wiary", pisało m.in. w "Nieznanym Świecie".

Jan Wolski - słynne "zdarzenie w Emilcinie"! Nawet komiks był o tym! Zresztą świetnie narysowany (czy przypadkiem nie przez Rosińskiego?)

Offline Gollum

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2003, 08:25:58 am »
Jest tego sporo i warto je rozwinąc w odzielne tematy:
- Gdzie pochowano Bolesława Śmiałego
- Zwierciadło Twardowskiego w Węgrowie
- Zatopiony las w Bornym Sulinowie
- Latające talerze w Wicku Morskim w 1945 roku
- Skarb rozbitej pod Tannenbergiem w 1914 roku armii rosyjskiej
- Wilczy szaniec (dykusje na forum jest)
- Czarny Szaniec Himmlera
- Riese w Górach Sowich
- Podziemne miasto pod Kamienna Górą
- Podziemia pood Książem, Bolkowem i paroma innymi zamkami
- Międzyrzeczki Rejon Umocniony
- Linia Środkowej Odry
- Gdzie się podziały zakopane w ziemi tankietki w Kołaczach
- UFO w Emilcinie

Offline Piotr Witkowski

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2003, 08:45:45 am »
A owszem, komiks o Emilcinie narysował Rosiński...

A swoją drogą, czytaliście kiedyś książki L. Znicza "Goście z Kosmosu"? Było tam opisanych sporo różnych ciekawych wydarzeń, także z terytorium Polski...

Offline Gollum

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2003, 08:52:38 am »
Mam Emilcin blisko, więc mogę się tam wybrać i przepytać ludzi, jak to teraz jest odbierane. Ale że ufologiem nigdy nie byłem, to temat jest mi raczej obcy. Gdyby byli zainteresowani współczesnymi echami zdarzenia, to proszę o wspomożenie mnie informacjami na temacie obok, abym wiedział o co pytać.

Offline Kormak

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2003, 12:09:45 pm »
Czarny Szaniec Himmlera? Mogę prosić o jakies informacje na ten temat?

Offline Gollum

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2003, 03:37:33 pm »
Czarny Szaniec w Pozezdrzu to kwatera Heinricha Himmlera, wzorowania na Wilczym Szańcu Hitlera. Oczywiście nie tak potężna jak bunkry fuhrera. Zaczęto ja budować w 1941 roku, w 1945 roku zbombardowana.
Najwięcej infromacji na jej temat jest na stronie www.gminapozezdrze.prv.pl, a także na wszelkich stronach eksploratorów, m.in. www.odkrywca-online.pl

Offline Manki

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2003, 07:57:31 pm »
Jasne, ze o sztolnie mi chodzilo :) Dzieki Kormak, wiedzialem ze cos pokrecilem :)
..YES is the word to everything... to pain, to torture, to war and destruction...

Offline toxick

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2003, 09:36:34 pm »
Cytat: "Kormak"
Hurragan, mówisz o piramidzie w okolicach Rapy.

faktycznie, to to samo miejsce :) dzięki za przybliżenie paru szczegółów
Fantazja to potega - nie lekcewaz jej !!"
"Najjpiekniej lsni ostrze w nrokach nocy"

Offline Gollum

Czy Polska posiada swoje TAJEMNICE
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2003, 07:50:13 am »
Podobna piramida jest też w Krynicach koło Rejowca na Chełmszczyźnie. Widać ją z daleka, bo jej szpic wystaje ponad las. To też dość tajemnicze miejsce. Nie umieszczałem jej w swoim spisie, bo wiadomo, że jest to grobowiec Arian, konkretnie rodziny Orzechowskich. Nie wiadomo tylko, czy jedynie seniora rodu, czy też i członków rodziny, a może także współwyznawców.