Autor Wątek: Jak Prowadzic Maga  (Przeczytany 3913 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline !kicaj

Jak Prowadzic Maga
« dnia: Luty 26, 2003, 07:55:24 pm »
Ostatnio mocno rozmyślam jak można prowadzić maga.  Mam mase pomysłów , jednka co zrobić żeby sesja nabrała mocy. Mam dość tego że gracze podchodzą do gry ( zwłaszcza jeden z nich ) w sposób: postrzelać , przelecieć panienkę , wygrać grube milony w totka , a swych wrogów poniżyć do granic możliwości. Chciał bym prosić kogo kolwiek kto może coś mi poradzić. A co najwazniejsze jak pogodzić jednego gracza , który jest mocno krewki , z tymi którzy raczej chcą zgłebiać samych siebie.

Offline Sony

Jak Prowadzic Maga
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2003, 08:21:11 am »
Może Mag nie jest dla nich ? Ja prowadząc Maga od czasu do czasu daję graczom "poczuć moc", generalnie Mag jest dość ciężkawym systemem, to poznawanie siebie, dążenie do mocno abstrakcyjnego wstąpienia, sporo graczy traktuje WOD jak granie zwykłym człowiekiem, a że mamy "power" w łapach to robimy "kociołek". Dlatego prawdziwie WOD'owe sesje dla wielu są nudne, badanie świata i siebie, jakieś rozterki, problemy egzystencji od czasu do czasu ktoś podskoczy i generalnie dostanie po głowie, trzeba to lubić. Jak ktoś gra magiem, który jest jedną z najpotężniejszych istot WOD'u (jeśli nie najpotężniejszy), i potrafi kombinować to może prawie wszystko, wygrane w Totku i "przelatywanie" panienek to betka. Jak gracz się nie potrafi wczuć w klimat to mu grzecznie powiedz, że Mag nie jest dla niego, lub prowadź dwie sesje na przemian, jedną klasyczną WOD'ową a drugą bardziej Heroic, taką jak typowe Hack&Slash, coś w stylu Diablo. Wszyscy będą zadowoleni.

Offline Petra Bootmann

Jak Prowadzic Maga
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2003, 12:30:25 pm »
Mam podobny problem, aczkolwiek posiadam także sposób na jego rozwiązanie.
Daj znać graczom o ich śmiertelności.Onie nie są niepokonani.Nie mogą podchodzić przecież do sesji z nastawieniem : cokolwiek zrobimy i tak wyjdziemy na swoje. Prawda?

Spytaj graczy czemu chcą grać w maga, co im się podoba, a co chcą zmienić. Może im także (większości) nie podoba się podobna postawa, aczkolwiek bardzo pasuje ona do kultystów ekstazy ... mam tylko nadzieję, że nie mówiłęś o członku Niebiańskiego Chóru...
 8)
zucam kamieniem.

Offline !kicaj

Jak Prowadzic Maga
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2003, 12:36:53 pm »
Nie, to jest tak. Troche specyficzna mieszanka. To jest własnie Kult Ekstazy - ten gość od panienek.  Do tego jeszcze dochodzi Mówca Marzeń.
No i oczywiście Brat.

Offline Petra Bootmann

Jak Prowadzic Maga
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2003, 12:44:23 pm »
Mieszanka dosyć spokojna. Nie możesz się w takim razie czepiać kultysty.Gdybyś chciał by grał buddystą to i kazałbyś mu...nie?
Jeżeli jednak za bardzo przesadza i zapomina w tym wszystkim o mistycyżmie, możesz zawsze pomęczyć go jakimiś ciekawymi snami, dać mu dobry przykład zachowania Kultystów, zaprosić na jakiś wspólny rytuał itd. Ostatecznie daj mu nau... czkę.
zucam kamieniem.

Offline !kicaj

Jak Prowadzic Maga
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2003, 12:47:56 pm »
Może jakiś podałbyś przykład z tą nauczką ???

Offline Petra Bootmann

Jak Prowadzic Maga
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2003, 11:46:02 am »
Postwa przed nim kogoś kto będzie po prostu silnijeszy i nie będzie lubił kultystów...
Pobij go...
Wyślij do szpitala...
Złam coś...
Zabij...
Zaraż go syfem...
zucam kamieniem.