Autor Wątek: Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)  (Przeczytany 25266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greah

Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 19, 2005, 10:19:26 am »
Cytat: "Sonia"

Nie sądzę, żeby ktokolwiek uznał ten obraz za nawiedzony, gdyby miał wymiary 20x30 (no, chyba że tak jest :) )
to była ironia. Stworzenie Adama to fresk z Kaplicy Sykstyńskiej


Cytuj
Gdy bylem maly, zobaczylem pare takich obrazow.
gdy byłem mały bałem się Diabła Piszczałki. wniosek - to nie jest solidny
argument



czytałem kiedyś o przejmowaniu przez przedmioty emocji - pozytywnych bądź negatywnych. może ten obraz stał się "kondensatorem" strachu i niepewności, które towarzyszą jego oglądaniu? wiem, wiem - brzmi jak tekst z "Wróżki" :lol:

Offline Witchdom

Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 19, 2005, 11:21:33 am »
Cytat: "Greahtor"

Cytuj
Gdy bylem maly, zobaczylem pare takich obrazow.
gdy byłem mały bałem się Diabła Piszczałki. wniosek - to nie jest solidny
argument

Wiesz, nie mam jakos zamiaru Cie przekonywac, ze ten obraz wzbudza we mnie emocje :roll:
url=http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?p=538106#538106]KUPIE Chaos Marinesow!!![/url]
SPRZEDAM O&G

Offline Witchdom

Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 19, 2005, 02:14:56 pm »
Co do obrazu. Sadze, ze jest pare rzeczy, ktore moga (ale nie musza) wzbudzac lek u osoby ogladajacej go:

-lalka- lalka jest czyms niesamowitym. Niby jest normalna rzecza a jednak, niektore osoby przechodzi dreszcz jak na nia patrza. W tym obrazie jest to szczegolnie napietnowane. Widzimy, ze lalka zamiast oczu, ma pustke i to samo jest z twarza wykrzywiona w grymas. Oznacza to smutek albo niezadowolenie

-rece za oknem- gdy widzimy ciemna wode, wachamy sie do niej wejsc, bo nie wiemy co w niej jest. Tak samo jest i tu. Rece z ciemnosci siegajaca po chlopca. Nie wiemy czyje to rece (oczywiscie jesli nie przeczytamy wczesniej interpretacji autora) i kto znajduje sia za oknem.

-dzieci- dzieci zawsze, czy to w filmach, czy ksiazkach o tematyce horror, wzbudzaja groze (np. w "The Blair Witch Project", kiedy to Heather, Mike i Josh uslyszeli bawiace sie dzieci, grubo po polnocy). Bo co wlasciwie moga robic takie dzieci na obrazie? Tego wlasnie nie wiemy. Niewiedza wzbudza jednakowo strach jak i ciekawosc.

Oczywiscie, jesli ktos wczesniej sie dowie, ze to "przeklety" obraz od razu spojrzy na niego z tej negatywnej strony. Dlatego sadze, ze troche zle zostal zatytulowany ten temat.
url=http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?p=538106#538106]KUPIE Chaos Marinesow!!![/url]
SPRZEDAM O&G

Offline Sonia

Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 19, 2005, 03:05:41 pm »
Cytat: "Greahtor"
Cytat: "Sonia"

Nie sądzę, żeby ktokolwiek uznał ten obraz za nawiedzony, gdyby miał wymiary 20x30 (no, chyba że tak jest :) )
to była ironia. Stworzenie Adama to fresk z Kaplicy Sykstyńskiej
Taaaak?....Żartujesz.. :p
Miałam na myśli ten obraz z chłopcem i lalką.

Co do przejmowania negatywnych emocji przez obraz - czy mógłbyś to lepiej wyjaśnić? To znaczy, że to płótno "zaraża się" negatywnymi emocjami od każdego, kto na nie spojrzy, a potem je "rozdaje"?

Cytat: "Witchdom"

-rece za oknem- gdy widzimy ciemna wode, wachamy sie do niej wejsc, bo nie wiemy co w niej jest. Tak samo jest i tu. Rece z ciemnosci siegajaca po chlopca. Nie wiemy czyje to rece (oczywiscie jesli nie przeczytamy wczesniej interpretacji autora) i kto znajduje sia za oknem.

Te ręce to faktycznie czysta groza, ale one po niego nie sięgają. One go odpychają, nie pozwalają mu się zbliżyć (Hands RESIST Him).
color=darkblue]Konsument pli aby pleść[/color][size=9][/size]

Offline Chiunshin

Przeklęte Malowidło!
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2007, 01:50:04 pm »
The Hands Resist Him - Przeklęte malowidło

„The Hands Resist Him” to obraz olejny na płótnie autorstwa współczesnego malarza. Trudno go zaklasyfikować do jakiegokolwiek prądu - najbliżej mu chyba do symbolizmu, gdyż odwołuje się do stanów nieświadomości i snu. Głównym elementem obrazu jest postać chłopca, którego autor utożsamia z sobą. Towarzyszy mu lalka o specyficznym, niepokojącym wyrazie twarzy, a na dalszym planie, za oknem widać dłonie. Można odnieść wrażenie, że szyba powstrzymuje coś (kogoś?), co znajduje się na zewnątrz i jednocześnie oddziela światło od ciemności. W oczy rzuca się wyraźny kontrast między obiema stronami drzwi. Pierwszy plan jest w jasnych barwach, na drugim zdecydowanie dominuje czerń. Całość sprawia, że obraz jest dość nietypowy, tajemniczy i budzi niepokój. Jest on przy tym bardzo statyczny, co wywołuje napięcie i wprowadza nastrój oczekiwania.

Tytuł „The Hands Resist Him” da się przetłumaczyć jako „dłonie stawiają mu opór”, co może oznaczać, że bezpośrednie poznanie zbiorowej nieświadomości jest dla chłopca niedostępne, gdyż treści w niej zawarte nigdy nie przedostaną się do jaźni. Umożliwia to dopiero przewodnictwo lalki. Z nią dziecko przekracza barierę i wkracza w sen, w którym ujawniają się archetypy.

Wokół obrazu Stonehama krąży wiele osobliwych historii. Założyciel galerii, w której "The Hands Resist Him" był wystawiany, zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach, z życiem pożegnał się również człowiek, który jako pierwszy opisał go w jednym z katalogów. Ludzie, którzy zetknęli się z obrazem mieli zawroty głowy, niektórzy mdleli, wielu z nich widziało postacie z obrazu pojawiające się w ich mieszkaniach, dzieci zaczynały płakać, gdy patrzyły na niego. Wydaje się, że dzieło to powoduje jakiś rodzaj zbiorowej histerii. Pozostaje jednak pytanie, czy jej powodem rzeczywiście są siły nadprzyrodzone, czy może raczej zręczna propaganda i autosugestia…

Dzieło to zostało wystawione na aukcje (EBay) z ostrzeżeniem od ówczesnych właścicieli. Prosili, aby cenę podbijali jedynie kolekcjonerzy sztuki, ponieważ choć sami nie wierzą w zjawiska paranormalne to uważają, że obraz takie posiada. Obraz odkupili od zbieracza śmieci, który sam go znalazł w pobliżu starego browaru. Byli bardzo zdziwieni, iż w ich mniemaniu wartościowy kolekcjonersko obraz został porzucony w taki sposób.

Problemy tej rodziny zaczęły się, kiedy ich 4,5 letnia córka zaczęła się skarżyć rodzicom, iż chłopiec w nocy wychodzi z obrazu i w jej pokoju znajdują się inne dzieci walczące ze sobą. Na skargi córki uwagę zwróciła matka, która zmusiła ojca do zainstalowania aparatu z samowyzwalaczem na ruch. Po trzech nocach były zdjęcia, które miedzy innymi przedstawiały chłopca pozornie wychodzącego z obrazu. Rodzina zadecydowała, że obraz musi opuścić dom.

Podczas aukcji obrazu ewentualni kupcy jak i osoby oglądające przedmiot sprzedaży sygnalizowały złe samopoczucie, natarczywe wizje obrazu podczas snu i na jawie, nagłe odczucia choroby, uczucie niepokoju zagrożenia.

źródło- http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=2069&st=


Co o tym sądzicie? Tu macie ten obraz: http://www.paranormalne.pl/Fimg/handsresisthim1.jpg
quote]zmęczył mnie ten napis już[/quote]

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2007, 01:51:08 pm »
To raczej do Gildii Tajemnic.


A obraz niebyt przyjemny. Widać przerażenie i czuć je.
 :?

Offline Radan

Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2007, 02:59:30 pm »
To zapewne siła autosugestii, ale gdy zerknąłem na obraz, od razu go wyłączyłem. Jest dosyć nieciekawy...

Offline Dereq

Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2007, 03:03:19 pm »
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2007, 03:30:02 pm »
Ja też miałem dziwne odczucie, kiedy na niego popatrzyłem. Nie ma ktoś może tego w większej rozdzielczości? Na takim małym obrazku, to nie ma się nawet czego bać.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Piekarz

Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 31, 2007, 03:33:25 pm »
Rany jaka ściema. :D XXI wiek, a naród ciemny wciąż we wszystko uwierzy.
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline Krova

Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2007, 03:40:08 pm »
Przez ten obraz przemawia ZŁY
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2007, 03:50:27 pm »
Cytuj
Rany jaka ściema. XXI wiek, a naród ciemny wciąż we wszystko uwierzy.

Stary, a coś Ty taki sceptyczny? Źle jest się czasem czegoś pobać? Nie oglądałeś nigdy horrorów, nie czytałeś Lovecrafta, czy co?
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Piekarz

Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 31, 2007, 03:53:30 pm »
Cytat: "haael"
Stary, a coś Ty taki sceptyczny? Źle jest się czasem czegoś pobać? Nie oglądałeś nigdy horrorów, nie czytałeś Lovecrafta, czy co?

Myśl socjalistyczna nakazuje zwalczać zabobon.  ;)
Discord dla uchodźców z Gildii:
https://discord.gg/23j5vhf

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 31, 2007, 03:56:58 pm »
Oj, dana dana, nie ma szatana a świat realny jest poznawalny.

W jednym z odcinków Jakuba Wędrowycza właściciel nawiedzonego dywanu ściskał figurkę Lenina jak krucyfiks i krzyczał histerycznie: "Jestem materialistą! Duchy nie istnieją!" Ale nie pomogło.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Baldwin

Przeklęte obrazy (Hands Resist Him)
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 31, 2007, 04:47:55 pm »
Temat przenoszę na G.Tajemnic

 

anything