Autor Wątek: Śmieciowisko wtórne - artykuł  (Przeczytany 6347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiego

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« dnia: Wrzesień 26, 2005, 10:42:54 pm »
Jestem ciekawy co Wy o tym sądzicie. Zapraszam do tekstu na stronie: http://www.dvd.gildia.pl/artykuly/nie_daj_sie_oszukac/smieciowisko_wtorne i wypowiedzi na poruszany temat w tym wątku. Przy okazji zapraszam również do brania udziału w ankiecie.

Czas trwania ankiety: 14 dni!
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Zibi

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2005, 12:06:54 am »
Jak to w Polsce, pomyslowosc nie zna granic.
Sama idea nie jest zla, jednakze miejsce sprzedazy tych rarytasow powinno sie zmienic. Zamiast zadowalac ludzi w Centrum, proponuje przeniesc sie na jakis bazarek.

Offline bagienny

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2005, 07:00:19 am »
Cytat: "Zibi"
Jak to w Polsce, pomyslowosc nie zna granic.
Sama idea nie jest zla, jednakze miejsce sprzedazy tych rarytasow powinno sie zmienic. Zamiast zadowalac ludzi w Centrum, proponuje przeniesc sie na jakis bazarek.

Mieszkam w centrum. Dlaczego mam jeździć na jakąś pipidówę?
ałotny mówi helou
11. numer GNIOTA http://granice.info/
rysunki http://grafica.blox.pl
zdjęcia http://fragment.blox.pl

Offline d-s

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2005, 09:02:56 am »
w sumie to to szpeci, ale i tak nie dotykam gazetowych filmow jesli sa dostepne w normalnym obiegu (co przestaje byc regula).

Offline Clayman_

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2005, 09:36:21 am »
prawo naprawde zabrania odsprzedawania plyt bez gazety?

a tak nawiasem mowiac to nie za bardzo zalapalem sens artykulu,tzn zrozumialem o co w nim chodzi ale nie rozumiem po co ktos go napisal

masz kase-kupujesz pelne wydanie,nie masz-kupujesz okrojone,
to i tak chyba lepsze niz kupowanie piratow?
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline adiego

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2005, 09:43:05 am »
Cytat: "Clayman_"
prawo naprawde zabrania odsprzedawania plyt bez gazety?


Skoro jest napisane, ze sprzedaz bez czasopisma jest zabroniona, to sadze, ze zabrania...

Cytat: "Clayman_"
a tak nawiasem mowiac to nie za bardzo zalapalem sens artykulu,tzn zrozumialem o co w nim chodzi ale nie rozumiem po co ktos go napisal


Ja napisalem ten artykul, to sa moje wlasne przemyslenia i spostrzezenia. A napisalem go po to aby poruszyc ta akurat kwestie. Osobiscie nie podoba mi sie widok straganow w centrum miasta i ludzi sprzedajacych gazetowce watpliwej jakosci. Tak jak mi sie nie podobaja ludzie handlujacy pi****lami typu latarka na korbke, czy szklanki z promocji Coli.

Cytat: "Clayman_"
masz kase-kupujesz pelne wydanie,nie masz-kupujesz okrojone,
to i tak chyba lepsze niz kupowanie piratow?


Czy lepsze? Niestety ja stawiam te buble z gazety na jednym miejscu z piratami;( Zarowno jeden, jak i drugi proceder bardzo mi sie nie podoba.
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Clayman_

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2005, 10:03:43 am »
Cytuj
Skoro jest napisane, ze sprzedaz bez czasopisma jest zabroniona, to sadze, ze zabrania...

sadze ze dotyczy to tylko pierwszego obiegu

Cytuj
Tak jak mi sie nie podobaja ludzie handlujacy pi****lami typu latarka na korbke, czy szklanki z promocji Coli.

hehe,no ok,teraz mi troche wyjasniles

Cytuj
Czy lepsze?

lepsze
bo legalne
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline adiego

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2005, 10:22:13 am »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
Skoro jest napisane, ze sprzedaz bez czasopisma jest zabroniona, to sadze, ze zabrania...

sadze ze dotyczy to tylko pierwszego obiegu


No nie wiem, nie wiem;) Ja interpretuje to troche inaczej;p
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Zibi

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2005, 12:58:47 pm »
Cytat: "bagienny"
Cytat: "Zibi"
Jak to w Polsce, pomyslowosc nie zna granic.
Sama idea nie jest zla, jednakze miejsce sprzedazy tych rarytasow powinno sie zmienic. Zamiast zadowalac ludzi w Centrum, proponuje przeniesc sie na jakis bazarek.

Mieszkam w centrum. Dlaczego mam jeździć na jakąś pipidówę?

Nie musisz, jesli nie chcesz. Jesli nie przeszkadza Ci syf na ulicach, to kupuj u siebie w centrum.

Offline Clayman_

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2005, 01:11:55 pm »
Cytat: "adiego"
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
Skoro jest napisane, ze sprzedaz bez czasopisma jest zabroniona, to sadze, ze zabrania...

sadze ze dotyczy to tylko pierwszego obiegu


No nie wiem, nie wiem;) Ja interpretuje to troche inaczej;p

no to moze zamiast interpretowac po swojemu zasiegnalbys opinii jakiegos fachowca przed napisaniem artykulu

chyba ze jestes po prawie to ok
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline adiego

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2005, 01:14:08 pm »
Cytat: "Clayman_"
no to moze zamiast interpretowac po swojemu zasiegnalbys opinii jakiegos fachowca przed napisaniem artykulu

chyba ze jestes po prawie to ok


Mysle, ze nie musze. Skoro jest zakaz sprzedazy bez czasopisma, a w wiekszosci przypadkow na straganach filmy sprzedaja bez pisemek, to chyba wszystko jest jasne. A opinii zasiegnalem - swojej.
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Clayman_

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2005, 01:26:37 pm »
Cytuj
Mysle, ze nie musze. Skoro jest zakaz sprzedazy bez czasopisma, a w wiekszosci przypadkow na straganach filmy sprzedaja bez pisemek, to chyba wszystko jest jasne.

no wlasnie chyba nie jest jasne bo z tego co wiem to ten nakaz obowiazuje kioskarzy sprzedajacych nowy towar a nie osoby odsprzadajace stary ktore wczesniej zakupily
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Jimmy

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2005, 03:50:15 pm »
Cytat: "Clayman_"
Cytuj
Skoro jest napisane, ze sprzedaz bez czasopisma jest zabroniona, to sadze, ze zabrania...

sadze ze dotyczy to tylko pierwszego obiegu

Też mi się tak wydaje, chyba, że jest zastrzeżenie o niewyrażeniu zgody na odsprzedaż. Ale pewien nie jestem. I zgadzam się z Claymanem, ze wypadałoby się najpierw dokładnie dowiedzieć jakie są przepisy prawne.
Cytat: "adiego"
Cytat: "Clayman_"
a tak nawiasem mowiac to nie za bardzo zalapalem sens artykulu,tzn zrozumialem o co w nim chodzi ale nie rozumiem po co ktos go napisal

Ja napisalem ten artykul, to sa moje wlasne przemyslenia i spostrzezenia. A napisalem go po to aby poruszyc ta akurat kwestie. Osobiscie nie podoba mi sie widok straganow w centrum miasta i ludzi sprzedajacych gazetowce watpliwej jakosci. Tak jak mi sie nie podobaja ludzie handlujacy pi****lami typu latarka na korbke, czy szklanki z promocji Coli.

Znów się zgodzę z Twoim krytykiem adiego - napisałeś kilka akapitów, ledwie zahaczyłeś o całą sprawę, przepłynąłeś po wierzchu, nie podałeś nic konkretnego (np: dokładna sytuacja prawna), wylałeś swoje frustracje... i chyba właśnie ten ostatni argument to prawdziwy powód napisanai tego artykułu. Przynajmniej ja tak to odbieram, bo czytelnik nie znajdzie w nim nic ciekawego - opis stanu rzeczy który każdy z nas zna, pobieżny, przekazany "po chłopsku", bez konkretów merytorycznych, bez propozycji rozwiązań, bez wskazania alternatyw, dziwne zmienianie tematu (co mają stragany z odsprzedażą do faktu, że postanowiono wydawać pełne wersje DVD?)...
Ogólnie - moje odczucia co do tego artykułu są identyczne jak do "nieetycznych zachowań dystrybutorów DVD"...

Offline adiego

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2005, 04:22:59 pm »
A dziekuje za krytyke;) Sadze jednak, ze nie kazdy zna stan rzeczy...
Wracajac jednak do tematu legalnosci: jestem przeknany o swojej racji.
Swego czasu "studiowalem" prawo autorskie itp. Moze faktycznie trzeba sobie przypomniec. W kazdym razie na potwierdzenie mojej racji, maly przykladzik:

Aukcje Allegro zabraniaja sprzedazy plytek dolaczanych do czasopism, jesli te sprzedawane sa bez nich.

Moze i nie dowiedzialem sie akurat tej konkretnej rzeczy, ale uzasadniam to swoja sluszna interpretacja tego co zostalo napisane przez wydawce na "opakowaniu".
\"Przemiany sa po to abys byl lepszy!"

Offline Clayman_

Śmieciowisko wtórne - artykuł
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2005, 07:13:00 pm »
Cytuj
W kazdym razie na potwierdzenie mojej racji, maly przykladzik:

Aukcje Allegro zabraniaja sprzedazy plytek dolaczanych do czasopism, jesli te sprzedawane sa bez nich.

a moglbys podac konkretny paragraf z kodeksu karnego czy cos w tym stylu?
bo na allegro mozna bez problemu kupic plyte bez gazety

tzn:jesli mocno chcesz udowodnic ze sie myle
bo ja bym sie z checia dowiedzial jak to naprawde wyglada
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

 

anything