Autor Wątek: Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl  (Przeczytany 8881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sosna

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2006, 12:46:12 pm »
Okurdemol

Jesli chciałbys stoczyć np. bitwe pod Bzura to musiałbyś dysponować polem o wilekości boiska piłkarskiego nawet dla takiej skali jak 1/285 (skala modeli GHQ). Czyli odtworzenie tak ogromnych starć nie jest po prostu logistycznie możliwe.

Można odtworzyć np. frament bitwy w skali kilku batalionów to da sie zrobić zarówno logistycznie (wielkość pola bitwy) jak i czasowo. Finansowo to także jest wykonalne - w zalezności od rodzaju wojsk sformowanie jednego batalionu kosztować Cię bedzie około 200-300 zł - wiecej dla piechoty, mniej dla artylerii i czołgów.

Przyjmjąc jednaże inna niż w MP skalę rozgrywki gdzie jeden model odpowiada plutonowi w rzeczywistsci staje sie mozliwe odtworzenie nawet większych starć. Taka skala jest prezentowana m.i. w systemie Blitzkrieg Commander - poczytaj o nim tutaj:

http://www.wargamer.pl/forum/viewforum.php?f=42&sid=3b9924203002f99d6b6cc069f5fea847

Do tego systemu można także używac modeli GHQ w skali 1/285.

Zasady po polsku do systemu będziesz mógł sciągnąć ze strony Wargamera pod koniec tygodnia.
ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych

Offline Okurdemol

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 10, 2006, 08:45:26 pm »
Dzięki za info. Tekst o BC przeczytałem tylko dalej nie wiem czy rozegram tym całą rzeczoną bitwę(nad Bzurą). Choć wolałbym Jordanów, o którym już wspominałem, czy też nie. Przytoczony przez Ciebie artykuł, jak dla mnie, jest zbyt ogólnikowy i nie niesie ze sobą istotnych dla mnie informacji. No chyba, że jeszcze nie testowaliście tego systemu pod tym kątem.
img]http://img341.imageshack.us/img341/812/deathtoplasticgwminis2ox9.jpg[/img]

Offline Sosna

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2006, 10:54:38 am »
Powiem w ten sposób. jesli nie spróbujesz zagac to nigdy sie nie przekonasz jakie możliwosci daja te systemy. Zapraszam na pokazy gier jakie odbywją sie praktycznie co tydzień w różnych miastach.
ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych

Offline Okurdemol

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2006, 08:31:42 pm »
Jeśli się czegoś sensownego wcześniej nie dowiem o tym systemie, to raczej są małe szanse bym się nim zainteresował, bądź przyszedł na jakikolwiek pokaz, gdyż szanuję swój czas. Wybacz nic do Ciebie nie mam i życzę Wargamerowi jak najlepiej, ale strasznie lejesz wodę i odpowiadasz ogólnikami, na jasno postawione pytanie. Może czas zająć się polityką a nie figurkam? ;)

Chyba słusznie rozumuję Użytkownik Sosna na NG = Sosna Szef Wargamera
img]http://img341.imageshack.us/img341/812/deathtoplasticgwminis2ox9.jpg[/img]

Offline Sosna

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 12, 2006, 08:47:21 am »
Okuredemol

Niestety nie jestem w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi jesli nie stawiasz konkretnych pytań.

Rozegranie całej bitwy (Bzura/Jordanów) w skali 1:1 nie jest możliwe w żadnym systemie. Tak jak pisałem potrzebowałbyś boiska i kilkunastu/kilkudziesięci tysiecy modeli. Nie jest to możliwe w systemie MP ani żadnym innym jaki znam w skali 1:1.

Jesli przyjmiesz inną skalę np.: 1 model = 1 kompania i odpowiedni przelicznik terenu to projekt staje się znacznie bardziej realistyczny.

Nie rozumiem Twojego zarzutu o laniu wody lub ogólnikach. Udzielam odpowiedzi na mało konkretne pytanie. jesli chcesz konkretnej odpowiedzi to napisz mi dokąłdnie jaki siły brały udział w bitwie pod Jordanowem (ilości czołgów, piechoty, dział etc). Wtedy dostaniesz konkretną odpowiedź odnośnie kosztu takiej zabawy.

Jesli nie satysfakcjonują Cię moje odpowiedzi to ściagnij sobie zasady do MP i BC od nas ze strony i sam przekonaj się o co w tej zabawie chodzi.
ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych

Offline rademon

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 28, 2006, 01:32:00 pm »
Zapraszam na turniej MP 23 września.
Szczegóły tutaj.
Wrogowie doceniają Eldarów po śmierci"