Autor Wątek: Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl  (Przeczytany 9076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alchemik

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« dnia: Wrzesień 25, 2005, 11:09:04 pm »
Fanów małych czołgów i nie tylko zapraszam do przeczytania i skomentowania bardzo klimatycznego raportu bitewnego z Arden '44

Tekst

:))
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Khor

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2006, 10:33:18 pm »
A ja kożystając z okazji że powstał ten temat zapytam się szerszego grona ludzi.

1.) Ile tych małych czołgów należało by nakupić żeby rozegrać jakąś przyjemną bitewkę i w jakiej kwocie by się zamknęła taka armia?

2.) Ilu ludzi w Warszawie gra w Mein Panzera i chciało by ewentualnie się spotkać i pokazać "jak to się je" ??

Offline Sosna

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2006, 11:07:17 pm »
Khor

W Warszawie grywa regularnie kilkadzisiąt osób. Spotkania odbywają się w każdą sobotę w Klubie Histroycznych Systemów Bitewnych w Domu Wojska Polskiego w Warszawie (ul. Madalińskiego 141) w godz. 11 - 17. Można też wpaść do ksiegarni Faber & Faber na ul. Puławskiej.

Jeśli jesteś zainteresowany pokazami gry to zerknij na stronę dystrybutora - pokazy w Warszawie są organizowane nieomalże co tydzień.

Do gry wystarczy 5 czołgów ale aby grało się na prawe przyjemnie potrzeba około 20 ;)
ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych

Offline Okurdemol

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2006, 10:24:02 am »
Cytuj
Do gry wystarczy 5 czołgów ale aby grało się na prawe przyjemnie potrzeba około 20

Ja z pytaniem, czy dałoby się w tym systemie rozegrać bitwę pod np. Jordanowem z 39 roku dokładnie z takim podziałem sił, uzbrojenia, ilości itp. jaki był faktycznie? I zakładając że byłoby to możliwe bardzo mnie ciekawi koszt takiego przedsięwzięcia. Tzn. łączny koszt obu armii.
img]http://img341.imageshack.us/img341/812/deathtoplasticgwminis2ox9.jpg[/img]

Offline Khor

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2006, 01:39:49 pm »
Wydaje mi się (z tego co czytsałem o systemie) że odwzorowanie samej bitwy nie było by więkrzym problemem. Musisz tylko posiadać statysytkę siół podczas tej bitwy i odpowiedną zasobność portfela :p

Offline Okurdemol

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2006, 09:05:21 am »
Jeśli chodzi o samą stronę Polską to z tego co się dowiedziałem, brygada miała ogółem 600 pojazdów mechanicznych, 25 czołgów i 3000 ludzi. No naprawdę nie wiem, jak by to wyszło nie tylko czasowo, ale i finansowo.(Jeszcze powinna dojść w miarę możności dokładna makieta terenu, a obszar jest dość górzysty. Sam Jordanów to małe miasteczko.) Dla pojedynczego człowieka, wygląda to zdecydowanie nieciekawie.
img]http://img341.imageshack.us/img341/812/deathtoplasticgwminis2ox9.jpg[/img]

Offline Khor

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2006, 04:35:27 pm »
Jest ktoś chętny żeby się spotkać i pokazać lajkowi jak się gra w MP ??
Wolał bym się zapoznać z czymś zanim znowu przepuszczę na to całe moje kieszonkowe ;)

Offline ragozd

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2006, 11:35:04 am »
przewaznie w kazda sobote ktos gra w MP w klubie WP.
A Wargamer organizuje czasem pokazy. Najlepiej skontaktowac sie z nimi
pozdrawiam

Offline Khor

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 28, 2006, 11:20:27 pm »
thx za informację.
Muszę się jakoś w to wkręcić. Tylko akurat nowe TAU wyszło :/
DAMN IT ! :evil:

Offline Sosna

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2006, 11:37:57 am »
Za jeden czołg do Tau kupisz sobie całą "armie" do MP ;)

Wpadnij na konwnet gier histroycznych:

www.grenadier.wargamer.pl - zobaczysz czy MP jako gra Ci sie spodoba i nauczysz sie grać.
ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych

Offline Okurdemol

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2006, 12:19:58 pm »
A czy da się taką armią w cenie czołgu do Tau rozegrać dużą bitwę historyczną z zachowaniem przynajmniej 90% zgodności jeśli chodzi o siły biorące w niej udział? Śmiem wątpić.
img]http://img341.imageshack.us/img341/812/deathtoplasticgwminis2ox9.jpg[/img]

Offline Soph

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2006, 06:48:32 am »
Cytuj
Za jeden czołg do Tau kupisz sobie całą "armie" do MP


Cena czołgu Tau w sklepie internetowym jakieś 120 ~ 135 złotych.
W tej kwocie do MP kupisz 4 blistery czyli dwa zestawy piechoty zwykła i cięzka plus dwa pojazdów w przybliżeniu wyjdzie 10 moze jeszcze na podstawki starczy. Faktycznie "armia" wspaniała...

Co tym można rozegrać , pewnie coś takiego :
http://sztab.webd.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=587

Offline Sosna

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2006, 09:33:47 am »
Cytat: "Okurdemol"
A czy da się taką armią w cenie czołgu do Tau rozegrać dużą bitwę historyczną z zachowaniem przynajmniej 90% zgodności jeśli chodzi o siły biorące w niej udział? Śmiem wątpić.



Oczywiście nie. Bądźmy realistami. Rozegrasz co najwyżej potyczkę w której weźmie udział 4 - 8 plutonów. Do rozgrywania dużych bitew bedziesz potrzebował znacznie większych ilości sprzętu.
ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych

Offline Okurdemol

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2006, 10:23:56 pm »
Sosna, a rozegranie jakiejś dużej bitwy z np. 39 dokładnie takimi samym siłami(ilość, sprzęt) jakie wtedy brały w niej udział, jest wogóle wykonywalne finansowo i czasowo(max 12h). Zwłaszcza finansowo? Bo mam dość spore wątpliwości.
img]http://img341.imageshack.us/img341/812/deathtoplasticgwminis2ox9.jpg[/img]

Offline Sosna

Mein Panzer na bitewniaki.polter.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2006, 12:35:56 pm »
Okurdemol

Jesli chciałbys stoczyć np. bitwe pod Bzura to musiałbyś dysponować polem o wilekości boiska piłkarskiego nawet dla takiej skali jak 1/285 (skala modeli GHQ). Czyli odtworzenie tak ogromnych starć nie jest po prostu logistycznie możliwe.

Można odtworzyć np. frament bitwy w skali kilku batalionów to da sie zrobić zarówno logistycznie (wielkość pola bitwy) jak i czasowo. Finansowo to także jest wykonalne - w zalezności od rodzaju wojsk sformowanie jednego batalionu kosztować Cię bedzie około 200-300 zł - wiecej dla piechoty, mniej dla artylerii i czołgów.

Przyjmjąc jednaże inna niż w MP skalę rozgrywki gdzie jeden model odpowiada plutonowi w rzeczywistsci staje sie mozliwe odtworzenie nawet większych starć. Taka skala jest prezentowana m.i. w systemie Blitzkrieg Commander - poczytaj o nim tutaj:

http://www.wargamer.pl/forum/viewforum.php?f=42&sid=3b9924203002f99d6b6cc069f5fea847

Do tego systemu można także używac modeli GHQ w skali 1/285.

Zasady po polsku do systemu będziesz mógł sciągnąć ze strony Wargamera pod koniec tygodnia.
ww.wargamer.pl

Sprzedaż i dystrybucja gier bitewnych i planszowych