trawa

Autor Wątek: Ręka Thrawna  (Przeczytany 5509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waszeski

Ręka Thrawna
« dnia: Wrzesień 23, 2005, 06:17:09 pm »
Witam!!

Chciałbym dowiedzieć się, czy ktoś czytał tę duologię i jakie ma o niej zdanie. Sam zastanawiam się nad jej zakupem, ale na allegro za 2 tomy trzeba zapłacić 100 złotych, więc chciałym wiedzieć, czy warto.



Pozdrawiam!
Waszeski.

Offline Burzol

Ręka Thrawna
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2005, 11:13:21 pm »
No ja czytałem tą dylogię. Ponieważ autorem jest Zahn, jest to głównie kontynuacja Trylogii Thrawna - przykładowo mamy tych samych bohaterów (czyli prócz tych filmowych, Marę Jade, Talona Karrde, itd). Książki są dobre, a przez niektórych uważane nawet za lepsze niż Trylogia Thrawna. Pan Zahn pisze bardzo dobrze i świetnie się go czyta. Ja bym powiedział: kawał dobrej literatury SW. Jeśli zachwyciła Cię Trylogia Thrawna, kup. Ta dylogia zachwyci Cię jeszcze bardziej. A czy warto płacić za nią 100 zł? Niestety większość tych starszych książek (tych z tym pięknym, żółtym napisem "Gwiezdne Wojny") ciężko jest znaleźć. Nawet na Allegro są raczej rzadko. Bardzo więc możliwe, że następnym razem te książki będzie można kupić dopiero za jakiś czas i za jeszcze większą cenę... a może leżą gdzieś, w jakimś antykwariacie, na półce "SF za parę złotych" ;).

Offline Osqar

Ręka Thrawna
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2005, 08:00:52 am »
Zahn i Stackpole -> wszystkie ich książki trzeba przeczytać :)
b]Beware the elves...[/b]

Offline Vallarr

Ręka Thrawna
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2005, 10:40:13 am »
Stackpole to nie wiem, nie przesadzajmy , ale Zahna warto ;)
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Osqar

Ręka Thrawna
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 07, 2005, 07:26:46 am »
He?  :shock:
To nie była żadna przesada!

'I, Jedi' - jedna z najlepszych spośród wszystkich książek SW! (jedyna pisana w pierwszej osobie :) )

Saga 'X-Wing: tomy 1-4' - Świetnie napisane opowiadania o pilotażu w świecie SW... Jak dla mnie obowiązkowa pozycja.

No i oczywiście jeszcze 2 książki z NEJ - Szturm i Inwazja. Kolejne świetne pozycje... Nie będę sypał spoilerami, to trzeba przeczytać :)
b]Beware the elves...[/b]

Offline Yedli

Ręka Thrawna
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 07, 2005, 07:50:29 pm »
X-Wingi 1-4 faktycznie swietne. Co do "I, Jedi" - fabula byla troche malo oryginalna  :lol:

Jesli chodzi o "Reke Thrawna", to mocno sie rozczarowalem. Nie bede sie wdawal w szczegoly, zeby nie spoilerowac, ale jak dla mnie Zahn mial powazny spadek formy (ktory, sadzac po "Survivor's quest", trwa do dzisiaj).

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Osqar

Ręka Thrawna
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 09, 2005, 07:50:10 pm »
Ja również po 'Ręce' miałem pewne wrażenie niedosytu... No cóż...

A co do 'Ja, Jedi'. Może i niezbyt oryginalna sama fabuła, ale historia rodu Halcyonów i otoczka w tym panująca jest niezła :) (pomysł z Jedi którzy nie umieli telekinezy? hehe... ^^ ale ładnie to wyklarował :) )
Poza tym to jedyna książka pisana w 1 osobie :D To chyba wprowadza pewien powiew świeżości, nie? ;)

X-Wingi, widze że powszechnie uznawane ;) (kolejne części, już nie pióra Stackpole'a, też są bardzo fajne :) )

Ale prawdę mówiąc, to chyba i tak najbardziej podoba mi sie z twórczości Stackpole'a 2 książki z serii NEJ... Wciągają jak cholera (chociaż w jednym momencie wściekły na Stackpole'a odstawiłem książkę na półkę :P Potem sie okazało że nie słusznie... Kto wie o co mi chodzi? ;) ) i ładnie napisana...
Czytać, czytać! ;)
b]Beware the elves...[/b]