trawa

Autor Wątek: Ceny komiksów  (Przeczytany 175433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #600 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:41:03 pm »
@Cringer - czytam dużo komiksów z kaczkami ostatnio, to o większości piszę w poświęconym im temacie. Wiem - to takie strasznie nieuprzejme z mojej strony na forum komiksowym.

Tak Larry - 140 stron za tą cenę, komiksu o początku Rebirth bym przełknął. 104 już nie.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #601 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:49:29 pm »
A nie przyszło Tobie do głowy nigdy, że ten komiks ze 104 stronami może być o wiele lepszy niż ten co ma 140? Komiks to nie cukier, że 1,20 kg będzie lepsze niż 1 kg (cukier zresztą też się przecież różni klasami czystości). Czy jeżeli Rebirth będzie miało naprzykład jakieś wyjątkowe dobre opinie i pochwalne recenzje to nie kupisz i tak bo ma tylko 104 strony?

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #602 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:54:46 pm »
A nie przyszło Tobie do głowy nigdy, że ten komiks ze 104 stronami może być o wiele lepszy niż ten co ma 140? Komiks to nie cukier, że 1,20 kg będzie lepsze niż 1 kg (cukier zresztą też się przecież różni klasami czystości). Czy jeżeli Rebirth będzie miało naprzykład jakieś wyjątkowe dobre opinie i pochwalne recenzje to nie kupisz i tak bo ma tylko 104 strony?
Opinia o komiksie nie ma znaczenia, przerabiane to było z nową granicą - komiks genialny, wielkie kompendium wiedzy z przypisami, jemu wystarczyła animacja, bo nie będzie przepłacać za dodatki.
Najlepiej jakby mu wydawnictwa dostarczały komiksy za darmo i płaciły za czytanie, a on mógłby kupować komiksy jedynych dwóch wielkich wydawnictw komiksowych o znakach w powyższym moim poście.

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #603 dnia: Czerwiec 27, 2017, 10:05:40 pm »
Ja tam ma dystans,
Wkurza tylko to że ten "bóg komiksu", wypisuje głupoty, które zaczynają żyć własnym życiem.
btw
lamiaca wiadomosc :wink: Amerykadrukarnia podaje wysylke 29-30 czerwca.w kwestii rzekomej kolekcjiumowy licencyjne sa na kilka lat na wylacznoscto powinno wyjasniac sprawe

Offline 8azyliszek

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #604 dnia: Czerwiec 27, 2017, 10:22:48 pm »
@UP
Hłe hłe. Bo Rebelion sprzedał Hachette licencję tylko na Wielką Brytanię, tak? I Studio Lain wie to na 100%. Super, bardzo wiarygodne źródło, które nagle zaczęło Dredda wydawać. A nawet jeśli ta informacja byłaby na 1000% prawdziwa i powiedzmy, że przez kolejne 5 lat nie będzie Megakolekcji PL, to i tak ja nie kupię. Lubię Dredda ale 85 zł za 160 stron komiksu to dla mnie żart. To powinno 40 być.

No i Kijanek, przecież kupię Nową Granicę, jak wyjdzie w lepszym wydaniu. I wtedy się przekonam na żywca, czy początkowe wrażenia się sprawdzą.

A gdyby ceny komiksów zależały od ich jakości, to większość N52 musiałaby chodzić za połowę swojej ceny (Gothtopia, Flash 2 itd.) :) Zatem na razie Rebirth nie dla mnie, chyba że gdzieś taniej potem to dopadnę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2017, 10:27:20 pm wysłana przez 8azyliszek »

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #605 dnia: Czerwiec 27, 2017, 10:29:06 pm »
Co do jakości wydania, oczywiście masz rację, Cooke idealnie nadaje się na kredę. Tak wydanie Eaglemoss będzie lepsze od wydania Egmontu.
Tu powinien się wypowiedzieć przedstawiciel SL.


OK
To wydaj Dredda za 40 PLN, kupię nawet 2 niech będzie 3 egzemplarze.


Kijanek -> chwilowo Ci 8azyliszek nie odpowie. Za dużo się dzisiaj nasprzątałem, aby tak to zostawić.
Kilka osób, których posty wyciąłem w temacie "DC Rebirth" - ostrzegam, że następnym razem polecą ostrzeżenia. To forum dyskusyjne, a nie pyskówka, gdzie się obraża na lewo i prawo.
graves
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2017, 10:45:14 pm wysłana przez graves »

mkolek81

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #606 dnia: Czerwiec 28, 2017, 06:08:55 am »
Wiem że to tylko przeczytasz i nie odpowiesz teraz, ale

To, że skrytykuję pojedyncze numery tego czy tamtego tytułu, nie znaczy, że mam pretensje do wszystkich komiksów. Czy naprawdę muszę ci tłumaczyć każde jedno moje zdanie, czy specjalnie je przekręcasz jak ci pasuje tylko po to żeby skrytykować?
To że krytykujesz, to twoja sprawa, ale nazywanie czegoś "syfem" czegoś co się nie czytało to jest przegięcie. To jest tylko komiks, możesz napisać że ci się nie podobał, ale "syf" ?? Dlatego że zagraniczny wydawca wydaje to w ten sposób to jest "syf"? Osobiście wole takie pełne wydanie niż to co robił TM-Semic (nieszczęsna X-Tinction Agenda) czy Dobry Komiks. Aż dziw że ne wymieniłeś 4 tomu All New X-men.

Całkowicie rozumiem zamysł Egmontu o wycięciu R#1 z tego batmana. Ale robiąc to, obniżył jego cenę o 15 zł okładkowe, przez co wyjdzie znośne 37 zł w dyskoncie. Tym bardziej więc nie rozumiem skąd się wzięła ta cena Rebirth, które jest wydawane w tym samym czasie. przecież ma 20 stron mniej, a kosztuję dychę więcej. Przecież to nie ma sensu.
Wg ciebie nie ma sensu. To że Egmont ma droższe komiksy to wiadomo, możesz się z tym nie godzić i ich nie kupować. Cena Rebirth ma sens to jest nowy start dla DC, czyli wiele osób to kupi, aby wiedzieć o co chodzi, zagranie czysto marketingowe, ale ty tego nie dostrzegasz i nie rozumiesz jak widać. Tak cena jest wyższa, ale jest większy format. I pewnie sprzeda się dobrze aż zostanie białym krukiem jak ich Kryzys Tożsamości i Azyl Arkham.

Oba rozwiązania (dodawanie słabych originów w ogóle nie związanych z bieżącą akcją), lub chamskie ścinanie albumu do zaledwie 4 zeszycików, osobiście mi się nie podoba. Właśnie tutaj trzeba było zostawić albumy jak były w oryginale - 1-5 i 6-10, potem proces Jean Grey. A nie wypełnić to ścinkami i liczyć, ze klienci i tak to kupią. Hachette znowu zrobiło to lepiej. Ostatnie numery Amazing Spider-Mana połączyło z pierwszym trejdem  Superior Spider-Mana i wyda to w jednym albumie za 40 zł. I to w twardej okładce, 10 zł mniej niż Egmont. To będzie jedyne prawilne polskie wydanie tego komiksu. :smile: (in my opinion)
Jeśli już mówimy o pierwszy tomie GotG to ja tam nie widzę orignów dodanych przez Marvel, tylko retrospekcje jakich wiele jest w innych komiksach Marvela (w klasycznych jakie masz w WKKM, masz to stosowane nagminnie, prawie co zeszyt). I jeszcze do twojej informacji np. cześć o Rocket Racoonie to punkt wyjściowy do jego solowej serii, więc jest to ważne jak widzisz. Co do podziału drugiego tomu GotG to było ci wiele razy tłumaczone dlaczego jest tak więc nie mam zamiaru kolejny raz tego powtarzać, wg mnie Egmont zrobił bardzo dobrze w tym wypadku. A to że ty masz problem że wydania zbiorcze powinny wg twojego widzimisię mieć po 5-6 zeszytów, to się grubo mylisz, jest wiele zagranicznych komiksów, które są dużo cieńsze ale jakościowo zjadają te "grubsze" (zresztą kilka wyszło już w PL i jakoś nikt z tym nie miał problemu). 5-6 zeszytów to nie jest żaden standard nawet w USA, po prostu coś ci się ubzdurało.
A co do Spider-Mana oraz przyciętej Nieskończoność to szkoda, że Hachette uciekło od rywalizacji z Egmontem bo okazało by się że pomimo podziału tych tytułów to i tak pozycje Egmontu wyszły by taniej jeśli zsumować wszystkie powtarzające się albumy jakie były planowane.

Offline Archie

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #607 dnia: Lipiec 01, 2017, 09:20:39 am »
Wy to poszaleliście z tą kredą. "Nowa Granica" to jest komiks idealny do aktualnego papieru i szacunek dla Kołodziejczaka, że wydał to zgodnie z oryginałem. Ten komiks dzięki temu ma klimat.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2017, 09:26:20 am wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline 8azyliszek

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #608 dnia: Lipiec 24, 2017, 08:19:21 am »
Tak mnie jeszcze naszła refleksja, że od września Egmont będzie wydawał głównie miękkookładkowe komiksy i to aż 15 zł taniej niż Hachette i Eaglemoss. To naprawdę spore wydarzenie. Po ponad 4 latach wyścigu Kolekcje zostały dogonione i prześcignięte. WKKM nawet nie będzie mogła konkurować zawartością jak WKKDC, bo i tu i tu będzie Marvel Now. Zostają tylko Superbohaterowie Marvela. Jestem naprawdę ciekaw, czy w tych nowych warunkach WKKM przeżyje i się utrzyma do 150 a nawet do 180 numeru. Moze kioskowa dystrybucja im pomoże.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #609 dnia: Lipiec 24, 2017, 09:05:38 am »
Ważniejsze wydarzenie to że Non Stop Comics będzie wydawać Image po 40 zł od września  :biggrin:

Offline GoldenDragon

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #610 dnia: Lipiec 24, 2017, 09:20:22 pm »
Ważniejsze wydarzenie to że Non Stop Comics będzie wydawać Image po 40 zł od września  :biggrin:

Oby to była okładkowa i od tego -35% :)

Offline skiba

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #611 dnia: Lipiec 25, 2017, 06:56:21 am »
Oby to była okładkowa i od tego -35% :smile:


Na Facebooku potwierdzili, że to jest cena okładkowa ;)

JanT

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #612 dnia: Lipiec 25, 2017, 07:28:36 am »
A że komiksy NSC będą w Empikach to i rabaty w dyskontach będą normalne  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #613 dnia: Lipiec 25, 2017, 07:35:16 am »
nie chwalmy dani przed zachodem słońca, do tej pory nie dostałem odpowiedzi czy te ceny zostaną utrzymane na kolejne tomy, w wersji oryginalnej cena wzrasta, mam nadzieje że u nas tak nie będzie, bo jak na razie wszyscy się zachwycają, a potem będzie awantura, że wzrosły, wiem przesadzam, ale...

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #614 dnia: Lipiec 25, 2017, 07:48:47 am »
Pytanie jak z nakładem, czy będzie to w stylu Muchy, czy raczej akcja zmasowana jak AS czy Manzoku, i po poł roku będzie w cenie papieru toaletowego album