Autor Wątek: Ceny komiksów  (Przeczytany 173879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #585 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:14:11 pm »
...tak jak wielu innych tytułów superhero wydawanych w Polsce. Przecież samo WKKM też nie chodzi u nas za równowartość 13 euro jak w Niemczech. I bardzo dobrze. Ja tylko mówię, że jeśli Egmont wydrukował na okładce Batmana 10 cenę 60 zł, to tym bardziej mógł to zrobić na DC Rebirth, które ma 20 stron mniej. Albo dodać te 50 stron komiksów jak ten syf w Superior Spider-manie czy Strażnikach Galaktyki 1 i 3. Antari zapytał mnie w kpiacym stylu, ja mu odpowiedziałem. Ja nie kupię tego komiksu, tak jak np. JLA 4 bo dla mnie cena jest za wysoka w stosunku do tego co oferuje. I mnie nie obchodzi co zrobią inni. Może to byc i najlepiej sprzedający się komiks 2017 roku w Polsce, ja i tak go za te 43 zł nie kupię, skoro jest wart góra 35-37 jak ten Batman właśnie.
To nie kupuj komiksów, kupuj kolekcje, załóż forum autoadoracji Bazyla, może będziesz miał jednego stałego czytelnika, nie mieszaj w komiksowie.

Offline 8azyliszek

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #586 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:17:44 pm »


To, że skrytykuję pojedyncze numery tego czy tamtego tytułu, nie znaczy, że mam pretensje do wszystkich komiksów. Czy naprawdę muszę ci tłumaczyć każde jedno moje zdanie, czy specjalnie je przekręcasz jak ci pasuje tylko po to żeby skrytykować?

Całkowicie rozumiem zamysł Egmontu o wycięciu R#1 z tego batmana. Ale robiąc to, obniżył jego cenę o 15 zł okładkowe, przez co wyjdzie znośne 37 zł w dyskoncie. Tym bardziej więc nie rozumiem skąd się wzięła ta cena Rebirth, które jest wydawane w tym samym czasie. przecież ma 20 stron mniej, a kosztuję dychę więcej. Przecież to nie ma sensu.

Oba rozwiązania (dodawanie słabych originów w ogóle nie związanych z bieżącą akcją), lub chamskie ścinanie albumu do zaledwie 4 zeszycików, osobiście mi się nie podoba. Właśnie tutaj trzeba było zostawić albumy jak były w oryginale - 1-5 i 6-10, potem proces Jean Grey. A nie wypełnić to ścinkami i liczyć, ze klienci i tak to kupią. Hachette znowu zrobiło to lepiej. Ostatnie numery Amazing Spider-Mana połączyło z pierwszym trejdem  Superior Spider-Mana i wyda to w jednym albumie za 40 zł. I to w twardej okładce, 10 zł mniej niż Egmont. To będzie jedyne prawilne polskie wydanie tego komiksu. :smile: (in my opinion)


@Kijanek
To przecież mówię, że nie kupię, jak zostałem zapoznany. Wyrażam swoje zdanie i co zrobię z tym jednym egzemplarzem. Kupię Batmana, nie kupię DC Delux Rebirth, będzie hajs na Conana. Ja się sam nie uwielbiam, to m.in ty z pasją komentujesz większość moich postów. Czuję się stalkowany. :smile:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2017, 10:31:09 pm wysłana przez graves »

Offline marian381

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #587 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:18:47 pm »
Ja tylko mówię, że jeśli Egmont wydrukował na okładce Batmana 10 cenę 60 zł, to tym bardziej mógł to zrobić na DC Rebirth, które ma 20 stron mniej.

Ma też powiększony format.

I mnie nie obchodzi co zrobią inni. Może to byc i najlepiej sprzedający się komiks 2017 roku w Polsce, ja i tak go za te 43 zł nie kupię, skoro jest wart góra 35-37 jak ten Batman właśnie.

W przeliczeniu na strony?  :lol:   Kupujesz komiksy po 39 zł, ale za 43 zł to już nie, bo za mało stron? Jakość historii nieważna, istotność historii dla całego uniwersum nieważna. 4 zł więcej nie zapłacę, nie ma szans. To się nazywa samozaparcie.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #588 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:29:52 pm »
Ma też powiększony format.

W przeliczeniu na strony?  :lol:   Kupujesz komiksy po 39 zł, ale za 43 zł to już nie, bo za mało stron? Jakość historii nieważna, istotność historii dla całego uniwersum nieważna. 4 zł więcej nie zapłacę, nie ma szans. To się nazywa samozaparcie.
3,01 gr - bo chyba kolekcje są po 39,99 PLN :D
Liczy się panorama, której nie posiada, liczy się kolekcja komiksowa niczym IKEA, jednorazowego użytku nie wymagająca starań. Wszytko podane na tacy. Zero poszukiwania nowych komiksów, tylko DC i Marvel, no i KD, może Conan ale to już imaginacja. Liczą się historie, które już zna, nawet jak zna to kręci nosem że już to czytał. Dobry komiks to tani komiks. Resztą to się 4 litery podciera mimo iż mają jakąś wartość w sobie.

Offline 8azyliszek

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #589 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:32:36 pm »
@marian oraz
Tyle, że w jednym masz format powiększony, a w drugim nie. Poza tym nie biorąc DC Universe sam robisz sobie krzywdę bo to baza wypadowa do całego Rebirth. Jak zwykle posty oderwane od rzeczywistości.

Tandetna, mnąca się od muśnięcia palcem na brzegach obwolutka oraz prlowska czarna dykta zamiast okładki (jak np. w Sprawiedliwości Muchy) to kolejny minus tego komiksu. Takie okładki w moich oczach nie rekompensują zawyżonej ceny. N52 przynajmniej wyglądał porządnie. A teraz wreszcie ma adekwatną cenę.

Przypomnę ci marian381, bo nie robisz prezentacji WKKM, że te komiksy zazwyczaj mają 150-150 stron (Ultimate Spider-Man 152) za te 40 zł. A często mają więcej, oraz zdarzają się tomy po 200 i więcej stron (Gniew Pantery ostatnio chociażby). A tutaj za 43 zł będzie tylko 104 strony, czyli coś czego w WKKM od czasów Secret Avengers i Marvel Knights nie widziałem.

Ja przeliczam treść w stosunku do ceny. Ten Batman jest wart te 37 zł, ale 47 zł (czyli standardowej ceny N52) już by nie był. To samo z tym cieniutkim Rebirth. 104 strony za 43 zł i to kilku jedynek się po prostu nie opyla.

@Kijanek
Czemu się czepiasz tylko mnie? Wiele osób tutaj nie czyta twoich frankofonów a ty ciągle tylko na mnie jeździsz. jednocześnie sam umniejszasz kaczki, które ja bardzo lubię od małego. Nie będę z tobą toczył wojenek które gatunki są lepsze, bo uważam, że każdy o tym sam decyduje, gdyż gusty są różne. Jak mi wpadają jakieś inne komiksy w łapki (ostatnio The Wake czy Świetlista Brygada oraz Asterix i LL), to je czytam. Jak chcesz mnie na siłę ukulturalniać na swoją modłę, top weź mi pożycz parę tych francuzów, przeczytam i podzielę się z tobą moją opinią.

I tak panorama jest fajna, ale przecież dla niej Sprawiedliwości od Eaglemoss nie kupiłem. Twoja teoria już się sypie. A tu chodzi o kwestię moich zasad. Jedno wydawnictwo równocześnie wydaje dwa komiksy i jeden z nich ma obniżoną cenę, bo jest cienki, ale drugi cieńszy kosztuje 10 zł okładkowo więcej. Ja nie mogę dopuścić by takie praktyki się upowszechniły i protestuję przeciwko nim.

Gdy Eaglemoss wydał Kryzys Tożsamości za 119,99 zł to wszyscy go wyśmialiśmy i posłaliśmy na drzewo. teraz ja to samo robię z Rebirth.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2017, 08:41:46 pm wysłana przez 8azyliszek »

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #590 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:34:55 pm »
To nie kupuj i się zamknij w końcu.
Poczekaj na kolekcję dredda
Jak by kosztował 35 PLN Rebirth to byś kupił?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2017, 08:38:45 pm wysłana przez Kijanek »

Offline 8azyliszek

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #591 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:44:19 pm »
To nie kupuj i się zamknij w końcu.
Poczekaj na kolekcję dredda
Jak by kosztował 35 PLN Rebirth to byś kupił?

Wchodzi na forum dyskusyjne by uciszać innych użytkowników. Brawo - przecież o to w tym chodzi. :)
Tak - za 35 zł bym kupił. Ja to chciałem kupić, póki nie wyszła cena i liczba stron. To jest jak z innymi produktami. Np kupuję chleb za 2 zł ale za 5 zł już nie bo za drogo dla mnie.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #592 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:55:26 pm »
A ten Rebirth 104 strony za ponad 4 dychy to przekład którego anglojęzycznego trejda ?


Bo nie mogę się doszukać

Offline Antari

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #593 dnia: Czerwiec 27, 2017, 08:59:26 pm »
Z jego wypowiedzi wnioskuję, że nie rozumie co oznacza format powiększony ale nie zamierzam mu tego tłumaczyć.

Ktoś pisał, że 8azyl jest nieszkodliwy. Zagrożenie ze strony 8azyliszka na forum jest takie, że za taki flame war jak tutaj, który ciągnie się w wielu tematach równolegle wielu użytkowników, którzy mają wartościowe poglądy otrzyma ostrzeżenie lub nawet bany, podczas gdy 8azyl będzie sobie dalej tutaj brykał.

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #594 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:04:13 pm »
Wchodzi na forum dyskusyjne by uciszać innych użytkowników. Brawo - przecież o to w tym chodzi. :smile:
Tak - za 35 zł bym kupił. Ja to chciałem kupić, póki nie wyszła cena i liczba stron. To jest jak z innymi produktami. Np kupuję chleb za 2 zł ale za 5 zł już nie bo za drogo dla mnie.
Nie to nie jest dyskusja, ty masz swój światopogląd, który już zbiera już pokłosie. Kolekcja Mega City już od sierpnia.
NIGDY NIE POLECAŁEM CI FRANKONÓW (nie ogarniesz tych komiksów) !!!!!!!!!!!!!
Widać że witamy E z chleba za 2 złote zbierają pokłosie.
Fan panoramy który nie ma panoramy kompletnej.
Twój problem polega na tym że rzucasz się o rzeczy które nie powinieneś, bo wiele pozycji spokojnie kupisz w cenie 50 % okładkowej, ale chcesz już teraz, zaraz, nowe.
Sorki jeśli jesteś jak mysz kościelna nie toruńska, to naucz się kupować komiksy, albo się wstrzymaj albo używki kupuj - biorąc pod uwagę stan Twoich komiksów z Twojej uwielbianej kolekcji, nie powinno robić ci różnicy czy nowy czy używany, a nie opluwać wszystkich wydawnictw jadem. WS WKKDC kupione miałem w preorderze, mimo że komiks jest dublem u mnie.
Z jego wypowiedzi wnioskuję, że nie rozumie co oznacza format powiększony ale nie zamierzam mu tego tłumaczyć.

Ktoś pisał, że 8azyl jest nieszkodliwy. Zagrożenie ze strony 8azyliszka na forum jest takie, że za taki flame war jak tutaj, który ciągnie się w wielu tematach równolegle wielu użytkowników, którzy mają wartościowe poglądy otrzyma ostrzeżenie lub nawet bany, podczas gdy 8azyl będzie sobie dalej tutaj brykał.
Właśnie Bazyl NIGDY nie dostanie bana, on może obrażać ludzi, może wylewać pomyje na wydawnictwa, odżegnywać od zakupów bo jego umysł wymyślił kolekcję, komiks limitowany przecież będzie za 15 PLN, kupa rozlana tu i po FB. Bazyl jak Macierewicz polskiego komiksu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2017, 09:09:38 pm wysłana przez Kijanek »

Offline 8azyliszek

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #595 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:06:16 pm »
@Antari
Ostrzeżenia są przyznawane za wyzywanie innych użytkowników, a nie za dyskutowanie o komiksach w tematach do tego przeznaczonych. Znaczy takie jest moje zdanie na ten temat. Ja się z Antarim nie zgadzam, ale spokojnie mogę z nim pisać, bo nie rzuca wyzwiskami. Ci forumowicze którzy tak robią, albo mają agresywny tom, mnie niesmaczą.

A Kijanek swoje. Wyraziłem tylko swoje zdanie nt. polityki cenowej sierpniowych komiksów Egmontu. Wytknąłem jej nielogiczność (że cieńszy komiks jest droższy). To nie jest rzucanie jadem. Megakolekcja niestety nie w tym roku, bo w sierpniu będzie Conan a nie Dredd. Przykro mi, że ci smutno, że ludzie zwracają uwagę na to co ja piszę a nie to co piszesz ty. Pewnie ja bardziej trafiam do niektórych odbiorców. Krzykiem nic się nie zdziała.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2017, 09:11:52 pm wysłana przez 8azyliszek »

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #596 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:24:31 pm »
@Antari
A Kijanek swoje. Wyraziłem tylko swoje zdanie nt. polityki cenowej sierpniowych komiksów Egmontu. Wytknąłem jej nielogiczność (że cieńszy komiks jest droższy). To nie jest rzucanie jadem. Megakolekcja niestety nie w tym roku, bo w sierpniu będzie Conan a nie Dredd. Przykro mi, że ci smutno, że ludzie zwracają uwagę na to co ja piszę a nie to co piszesz ty. Pewnie ja bardziej trafiam do niektórych odbiorców. Krzykiem nic się nie zdziała.
Powtórzę pytanie raz jeszcze pytanie co zrobisz jeśli nie wyjdzie w PL Kolekcja Dredda, a ktoś się zasugerował Twoją jakże rzetelną informacją ?


No tak porównujesz ceny dwóch różnych formatów, to jedno drugie, mówisz o cenach w przedsprzedaży, nie realnych cenach po ukazaniu się, ale to dwie różne rzeczy.
No tak w sumie polityka cenowa Eglemoss czy Hachette, też jest od czapy bo taki Wolverine powinien kosztować 25 PLN, a nie 40, przecież w tej cenie wydawane komiksy SH za 124 str a tam 96. Okradli nas.

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #597 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:33:58 pm »
  A co ma zrobić? Nic nie zrobi przecież to nie jest kwestia życia i śmierci, najwyżej ktoś tam się będzie wkurzał, że posłuchał jakiegoś typa z internetu i nie kupił Dredda zanim się nakład skończył.
  Mnie bardziej ciekawi przelicznik stron do ceny, na ile Bazyl jedną kartkę wyceniasz 40 czy 50 groszy? Ile musiałoby to Rebirth mieć stron żebyś kupił? 140 by wystarczyło? Może 160?

Offline Cringer

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #598 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:34:49 pm »
@Antari
Przykro mi, że ci smutno, że ludzie zwracają uwagę na to co ja piszę a nie to co piszesz ty. Pewnie ja bardziej trafiam do niektórych odbiorców.
piszesz po 1000 razy to samo, to nic dziwnego że się trafia na twoje komentarze. Obecnie taki wątek Donalda zawaliłeś swoimi komentarzami od góry do dołu. Przy tym nawet bardzo ciekawe komentarze Radefa giną w tłumie.

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #599 dnia: Czerwiec 27, 2017, 09:37:43 pm »
nie ma znaczenia ilość stron ważne by były znaczki



Reszta nie ma znaczenia :wink: