Autor Wątek: Ceny komiksów  (Przeczytany 175977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pokia

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #165 dnia: Październik 19, 2016, 11:10:00 pm »
Ja tan pchnąłem niedawno ten komiks na alledrogo za 93 zł.
http://allegro.pl/batman-dlugie-halloween-i6449539707.html
Prawie nówka sztuka, a wydanie na pewno lepsze jakościowo niż będzie w kolekcji.

Teraz widzę ktoś wystawia za 80 zł i jakoś nikt się nie bije.
Bazyl - lepiej zapoluj na muchę na allegro, przypuszczam, że zmieścisz się w te 80 zł, a może mniej.

Offline Blackwood

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #166 dnia: Październik 19, 2016, 11:17:41 pm »
Ja tan pchnąłem niedawno ten komiks na alledrogo za 93 zł.
http://allegro.pl/batman-dlugie-halloween-i6449539707.html
Prawie nówka sztuka, a wydanie na pewno lepsze jakościowo niż będzie w kolekcji.

Teraz widzę ktoś wystawia za 80 zł i jakoś nikt się nie bije.
Bazyl - lepiej zapoluj na muchę na allegro, przypuszczam, że zmieścisz się w te 80 zł, a może mniej.
To ja go kupiłem i jestem baaardzo zadowolony z zakupu, bo wydanie muchy nie dość, że to dobra lektura - to i na półce wraz z Mrocznym Zwycięstwem prezentuje się wyśmienicie.
Pozdrawiam!

Offline juras9

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #167 dnia: Październik 23, 2016, 05:10:58 pm »
Ciekaw jestem, jakie są ceny komiksów w hurcie?


Sklep kupuje X sztuk komiksu od wydawnictwa. Cena na okładce 99zł, cena sprzedaży w sklepie 60zł.


Jaka jest cena hurtowa? Ile zarabia księgarnia?
Czy są to stałe ceny?
Każdy sklep negocjuje?
Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?

Offline freshmaker

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #168 dnia: Październik 23, 2016, 05:50:50 pm »
empik standardowo ma 55 - 60% marży od ceny okładkowej, więc możesz kalkulować. mniejsi mają mniejszą marżę.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Cringer

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #169 dnia: Październik 23, 2016, 06:36:47 pm »
Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?
skontaktuj się z działem handlowy Egmontu, tam poproś o namiar na hurtownię. Hurtownię poproś o cennik, i już będziesz wszystko wiedział.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #170 dnia: Październik 23, 2016, 06:42:44 pm »
Znalazłem w necie taki fragment odnośnie książek:


Cytuj
Jeżeli dystrybutor przyjmie książkę, zrobi to po cenie przynajmniej o 50% niższej od okładkowej. Zresztą – to stawka dla dużych i silnych. Mikrusy, do których zalicza się samo-publikujący autor, udzielają upustów na poziomie 60%.


Znalazłem na: http://spisekpisarzy.pl/2015/09/ile-zarabia-pisarz.html
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2016, 06:53:05 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline Kokosz

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #171 dnia: Październik 23, 2016, 08:01:51 pm »
empik standardowo ma 55 - 60% marży od ceny okładkowej, więc możesz kalkulować. mniejsi mają mniejszą marżę.

Hurtownie dystrybuujące komiksy biorą dla siebie 50-55%, a wydawcy dają 45-50%.

Są też komiksy, których w hurtowniach nie ma (np. Studia Lain) tylko są sprzedawane przez sklepy komiksowe i wtedy wygląda to zupełnie inaczej. Myślę, że do ceny hurtowej ustalonej przez wydawcę sklepy dorzucają 10-20% swojej marży i to jest cena końcowa dla klienta.

Offline pokia

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 23, 2016, 08:13:02 pm »
Wszytko fajnie, tylko, że hurtownie i sklepy nie ponoszą ryzyka i kosztów jakie ponosi wydawca (licencja, przekład, skład, druk, reklama i inne).
Więc jeśli wydawca ma z ceny sprzedaży (a nie okładkowej, bo to fikcja) połowę pieniędzy, to pewnie z tego 70-85% to koszty. Przy pośredniku zakładam koszty na poziomie 10-20%.
Klasycznie, lepiej być pośrednikiem niż twórcą / wydawcą.

Offline misiokles

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 23, 2016, 08:36:24 pm »
Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?
Niestety, informacje tego typu zawsze są opatrzone klauzulą 'tajemnica handlowa'.

Offline pokia

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 23, 2016, 08:47:21 pm »
Po przeczytaniu ww. artykułu, znalazłem na stronie jeszcze taki tekst: Jak Empik zarabia na niesprzedawaniu książek.

Offline radef

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 23, 2016, 09:15:58 pm »
Ogólnie z tego wychodzi fakt, który widać też na stoiskach komiksowych. Małym wydawcom nie opłaca się współpracować z Empikiem. Egmont jest dużym wydawnictwem (z tego co kojarzę na początku drugiej dziesiątki w Polsce), więc po pierwsze Empik może zgodzić się na mniejszą marżę, a po drugie Egmont może przekonywać wyłącznością (choć ostatnio to zwykle 7 czy 14 dni) i za to dostać jeszcze większy upust od marży. Natomiast mniejszych wydawców komiksowych praktycznie nie ma, ponieważ są mali, ich komiksy niepopularne, a Empik zbytnio niezainteresowany ich sprzedażą. Choć ostatnio odkryto pewną boczną furtkę - dział prasy, od wielu lat tak sprzedają mangi wydawnictwa mangowe, a ostatnio coraz częściej z tego korzystają Kultura Gniewu czy Ongrys. Co prawda komiksy są przez to krócej dostępne (chyba max. pół roku), ale za to są lepsze warunki.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline nocny

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 23, 2016, 09:25:27 pm »
empik standardowo ma 55 - 60% marży od ceny okładkowej, więc możesz kalkulować. mniejsi mają mniejszą marżę.

Bardziej 30 niż 60.

mgnesium

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 10, 2016, 12:32:35 pm »
A czemu miałby nie porównywać???

Cromwell Stone, Egmont, 2007 - 75 zł
Cromwell Stone, Egmont, 2016 - 75 zł

Indiańskie Lato, Egmont, 2006 - 99 zł
Indiańskie Lato, Egmont, 2014 - 99,99 zł

bo w przypadku wymienionych przez Ciebie tytułów materiały (w tym tłumaczenie, skład i co tam jeszcze) już były zrobione? pewności nie mam, ale wydawnictwa chyba nie wyrzucają takich rzeczy, nawet jeżeli nie mają prawnej możliwości na nich zarabiać.

Offline 8azyliszek

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 19, 2016, 03:24:17 pm »
Nie podoba mi się, że Deadpool Classic okładkowo kosztuje aż 90 zł, mimo iż tak samo gruba Annihilacja jest 10 zł tańsza. Za to plus za Deadpoola z Wampirami - jest niewiele chudszy od Bitwy Atomu a już 10 zł tańszy. Tak powinno być jak najczęściej.

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 19, 2016, 07:05:20 pm »
Nie wiem dlaczego, ale niektórzy patrzą na Egmont jak na fundację charytatywną.
O co chodzi szefom Egmontu - O ZYSK.
"Deadpool" sprzedaje się jak świeże bułeczki, a w lutym ukazuje się tom, który niby jest w serii, a niby jest, a jednocześnie jest grubszy, co może zrobić Egmont?
a) wydać za 39,99 zł i nawet przy wysokiej sprzedaży zarobić niezbyt dużo
b) podwyższyć cenę i dzięki temu podwyższyć przychody Egmontu
A dlaczego podwyższono cenę o 20 zł? Ponieważ sądzę, że nawet gdyby cena została podniesiona o 10 odbiór tej decyzji wśród użytkowników byłby podobny.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything