trawa

Autor Wątek: Ceny komiksów  (Przeczytany 175546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #540 dnia: Kwiecień 29, 2017, 11:34:08 pm »
Prędzej te "inne ciekawe pozycje" i WKKDC to odczują  :smile: Jeszcze pewnie Egmont walnie reklamę w TV i Hachette/Eaglemoss zjedzone  :biggrin:

Offline isteklistek

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #541 dnia: Kwiecień 30, 2017, 12:27:05 am »
Ja myślę, że wystarczyłoby zrobić listę powiedzmy 20 tytułów najbardziej pożądanych zapowiadanych na rok 2017 przez wydawnictwa i zobaczyć, ile z tego będzie wydane przez Egmont i wtedy będzie jakiś punkt zaczepienia, jak mocna jest ich pozycja. Wydaje się, że wszystkiego się nie kupi, choć kto wie jak mocno niektórzy zaszaleją.

mkolek81

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #542 dnia: Kwiecień 30, 2017, 04:54:38 am »
Prędzej te "inne ciekawe pozycje" i WKKDC to odczują  :smile: Jeszcze pewnie Egmont walnie reklamę w TV i Hachette/Eaglemoss zjedzone  :biggrin:
jakby można było lajkować posty to bym tak zrobił z tym, bo w tym co napisałeś jest dużo prawdy, odczują to na pewno kolekcje oraz wydawnictwa startujące na rynku (Non Stop Comics i Fantasmagorie) będzie im ciężej się przebić do klienta, choć pewnie innym też nie będzie lekko

Offline pucek_miszcz

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #543 dnia: Kwiecień 30, 2017, 07:18:14 am »
Jeśli tak rzeczywiście będzie to bardzo duża szkoda, ja osobiście mam zamiar ograniczyć te wszystkie Marvele i DC do klasyków i przerzucić fundusze na inne fantasmagorie :P
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

JanT

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #544 dnia: Kwiecień 30, 2017, 07:41:17 am »
Ja myślę, że wystarczyłoby zrobić listę powiedzmy 20 tytułów najbardziej pożądanych
Pamiętasz jak były porównywane listy "Sprzedażowa Gildii" z "Top 2016 Forum"???
My możemy zrobić listę "20 tytułów najbardziej pożądanych" a to nie będzie miało żadnego pokrycia z tym co się najlepiej będzie sprzedawać  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #545 dnia: Kwiecień 30, 2017, 07:51:12 am »

jakby można było lajkować posty to bym tak zrobił z tym, bo w tym co napisałeś jest dużo prawdy, odczują to na pewno kolekcje oraz wydawnictwa startujące na rynku (Non Stop Comics i Fantasmagorie) będzie im ciężej się przebić do klienta, choć pewnie innym też nie będzie lekko
Chyba zacznie sie większa walka o czytelnika
W każdym segmencie pojawiać się zaczną perełki
wielu z nas będzie siedzieć i zastanawiać sie co kupić.
NSC będzie musiało wyskoczyć z jakąś atomówką i nie mówię tu Spawnie, dla nowego czytelnika może być to tytuł nie do przejścia. Plus cenowo atrakcyjnie. Fantasmagorie ma juz jakąś swoją bazę czytelników. Ceny tez rozsądne.
Tak macie racje kolekcje ucierpią, ale czy to źle.
Swoją misję spełniły teraz czas na wydawnictwa.

Offline SawiK

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #546 dnia: Kwiecień 30, 2017, 07:57:50 am »
Robie sobie rozpiske jakie komiksy od Egmontu chciałbym kupić do końca roku i jest tragedia. Same dc/Vertigo bije po portfelu. W tym roku tez zwiększyłem Marvela(2016 był jeden Logan od MC). Dorzucając Daredevila, DP i Punishera :cry:. Plan zakupowy to jeszcze pozycje Fantasmagorie, StudioLain, Ongrys, SC, MC, Kurc. Tu bunkrowanie kasy na lewo przed zona nawet nie pomoże. Skończy się odkładane jeszcze większej ilości pozycji na ,,kiedyś kupie,,. Lub kupowaniem np.Odrodzen Green Arrowa i JL z drugiej ręki po 20/15zł za tom. Ktoś wystawił na KupPanKomiks 5Deadpooli z MN po15zł sztuka,zeszło mu od reki.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #547 dnia: Kwiecień 30, 2017, 08:04:57 am »
wielu z nas będzie siedzieć i zastanawiać sie co kupić.
My to tylko mały procencik  :smile:

Dobrym przekładem niech będzie porównanie nakładów tych "perełek" z superhero  :smile:
Pewnie najgorzej sprzedający się Marvel NOW w dzień premiery schodzi w ilości jak cały nakład Rachel Rising od Fantasmagorie  :smile: a do takie Studio Lain to nawet nie ma co porównywać.

Offline misiokles

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #548 dnia: Kwiecień 30, 2017, 08:49:42 am »
Ale mniejsze wydawnictwa chyba nie będą mieć problemu z tym, że ich komiksy mając 500 sztuk nakładu (czyli ułamek superhero) i tak się wyprzedają. Dla ułamka czytających komiksy super-hero z DC/Marvel się przejada i dla nich jest inna oferta. A że w mniejszych nakładach? No to w mniejszych. Nie każdy pragnie być tygrysem w swoim segmencie.

Offline isteklistek

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #549 dnia: Kwiecień 30, 2017, 09:19:11 am »
Pamiętasz jak były porównywane listy "Sprzedażowa Gildii" z "Top 2016 Forum"???
My możemy zrobić listę "20 tytułów najbardziej pożądanych" a to nie będzie miało żadnego pokrycia z tym co się najlepiej będzie sprzedawać  :smile:


Chyba tak będzie, że będą królować najtańsze rzeczy z MN, a później z DCR, choć tutaj nie wiem. Ciągle się zastanawiam nad tym, że DCR to powrót do korzeni, przywrócenie tego, co czytelnicy kochali w danych seriach, a u nas zbyt wiele tych serii nie było, a teraz rzuci się do nas całe DCR i najlepsze w tym wszystkim jest to, że Egmont nie bardzo chce wracać do przeszłości, a wcześniej nie budował bazy innej niż Batman i tytuły około batmanowe. Zobaczymy po maju jak ma to wyglądać, ale sam nie wiem czego się spodziewać. Ceny za te tomy będą dla niektórych rewelacyjne, gorzej z jakością materiałów dla komplecistów.

JanT

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #550 dnia: Kwiecień 30, 2017, 09:24:34 am »
Ale mniejsze wydawnictwa chyba nie będą mieć problemu z tym, że ich komiksy mając 500 sztuk nakładu (czyli ułamek superhero) i tak się wyprzedają. Dla ułamka czytających komiksy super-hero z DC/Marvel się przejada i dla nich jest inna oferta. A że w mniejszych nakładach? No to w mniejszych. Nie każdy pragnie być tygrysem w swoim segmencie.
Zgadza się.

Bardziej chodziło mi o to że Egmont nie jest zagrożony a o klienta to będzie walczyć np Non Stop Comics z Fantasmagorie.

A jak się komuś przeje superhero to i tak cały czas przychodzą nowi  :smile:

gorzej z jakością materiałów dla komplecistów.
Ale to jest mały procent czytelników.
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2017, 09:28:45 am wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #551 dnia: Kwiecień 30, 2017, 10:30:56 am »
Tak macie racje kolekcje ucierpią, ale czy to źle.
Swoją misję spełniły teraz czas na wydawnictwa.

Hue hue jeszcze się zdziwisz. Zwłaszcza jak Kolekcja Conana usadowi się na rynku. Duza liczba tytułów to jest po prostu normalność, która stopniowo wraca do Polski. A wydawnictwa powinny dbać o rozbudowę swojej bazy klientów, zamiast skupiać się na starej gwardi, która fizycznie wszystkim tytułom sama nie podoła. I tu znowu lepsze jest podejście Hachette, które dociera do mniej doświadczonych klientów przez dystrybucję kioskową.

Offline Cringer

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #552 dnia: Kwiecień 30, 2017, 11:30:02 am »
I tu znowu lepsze jest podejście Hachette, które dociera do mniej doświadczonych klientów przez dystrybucję kioskową.
Owszem przez pewien moment komiksy Hachette są bardzo dobrze dostępne, tylko po jakimś czasie archiwalne tomy kolekcji są kompletnie niedostępne, a w planach nie ma żadnych dodruków. A przez to osoba która się nie załapała na kolekcję od początku wątpię aby zaczęła ją zbierać regularnie od tomu 70. Wątpię też że wtedy taka osoba kupi taki tomik kolekcji nawet na spróbowanie. Za to taki Egmont (i inni wydawcy) mają swoje pozycje dostępne przez długi czas w sprzedaży. I przez długi czas potencjalny czytelnik może nabyć archiwalne numery pozycji która go interesuje. A jak coś się wyprzedaje to Egmont robi dodruki.
Tak więc nie nazwałbym podejścia Hachette lepszym. Jak dla mnie obydwa podejścia maja swoje plusy i minusy, jak widać na Polskim rynku jest miejsce na oba.

Zwłaszcza jak Kolekcja Conana usadowi się na rynku.
Usadowi się jak LL albo Asteriks od Hachette?

JanT

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #553 dnia: Kwiecień 30, 2017, 11:30:41 am »
@Bazyl
Tylko zapominasz że Egmont może zmieniać ceny i częstotliwość a Hachette/Eaglemoss już nie  :smile:

Kijanek

  • Gość
Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #554 dnia: Kwiecień 30, 2017, 11:30:44 am »
Zgadza się.

Bardziej chodziło mi o to że Egmont nie jest zagrożony a o klienta to będzie walczyć np Non Stop Comics z Fantasmagorie.

A jak się komuś przeje superhero to i tak cały czas przychodzą nowi  :smile:
Ale to jest mały procent czytelników.
Ale SL, SC i Fantasmagorie, mają swoją bazę klientów dla których ich oferta jest skierowana. Komiksy niszowe, mają swoich wielbicieli. Kiedyś Egmont miał problem ze zbyciem nakładów po 1000 szt, teraz takie nakłady to rozchodzą się w ciągu 2-3 tygodni Deddy, Moore lub szybciej - Przewodnik.
Z NCS tu jest tak że muszą znaleźć niszę, z obecnej oferty to możliwe że Tank Girl, Torpedo i 07 znajdą nabywców, bo znane marki, do pozostałych tytułów może wiele osób będzie podchodzić może później lub zobaczymy co będzie. Choć akurat NCS ma zaplecze finansowe i drukarskie, więc też mogą sobie na trochę więcej pozwolić ryzyka.
Spawn - nie jest marką która pchnie ich, potrzebne jest coś co nie jest telenowelą a pozwoli im zagościć na rynku się silnie. Ważne by nie skończyli jak Dobry Komiks.


Bazylu przeczytaj zanim coś puścisz.
Conan może mieć mieszanych fanów, zarówno komiksowych jak i fanów Conana, więc to jest zły przykład.
To co pisał Cringer.
Teraz mamy kolejny reset DC, pisząc Twoim językiem, po co mam kupować komiksy z kolekcji i płacić co miesiąc 80 PLN skoro za te pieniądze mogę mieć 2,5 komiksu, kompletną serię lub porównywalnie Marvel Klasik dobrą cegłe np. DD, Punisher czy Wolverine.
Sorki ale nie rozumiem Ciebie, jęczysz na ceny komiksów. Sam napalasz się na 4 kolekcje, coś co jest w dużej mierze oderwane od serii, W Twoim targecie spokojnie możesz mieć pełne i dobre serie, w kosztach kolekcji.
Licząc nawet kiepskie rabaty to zawsze masz 40 z tom z kolekcji do 27-30 PLN za tom DCR/MN 
Rozumiem że jak Conan się pojawi nie będziesz jęczał pod względem cen lub tego że coś chcesz bo za drogo.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2017, 11:35:33 am wysłana przez Kijanek »

 

anything